Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vopsire praguri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ilie.claudiu90
a incercat vreodata vreunu dintre voi sa vopseasca la masina cu vopsea normala, nu speciala auto? am acasa o cutie de vopsea alb polar de la kober si se potriveste foarte bine cu culoarea de pe masina mea,as vrea sa vopsesc la ea pragurile dar problema ar fi ca vopseaua normala are un timp de uscare foarte mare,ce as putea sa fac sa se usuce mai repede,vopseaua va fi data cu compresorul, credeti ca intaritorul care se cumpara pentru vopsea auto ma ajuta?
daniel93
Daca ai insonorizant pe prag, poti sa dai ce vopsea vrei.
Despre intaritor nu stiu ce sa zic, ai sanse sa ti se faca 'branza' in pistol, sau alte nebunii (reactii). Incearca cu o cantitate mica, vopseste o tabla ceva, si vezi ce se intampla.
ilie.claudiu90
stiu dar pragul este predispus la praf noroi si alte cele,nu as vrea sa stau nici prea mult cu masina imobilizata in curte , daia as vrea sa pun intaritor in vopsea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.