Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Geometrie roti - interpretare date
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
piratul01
In primul rand imi cer scuze ca postez aici, dar sunt fost proprietar de SN (tata inca mai are DSN lui) si aici pe forum am gasit mereu rezolvari la probleme masinii.
Acum am un Fiat Albea, dar forumul lor nu este asa animat ca aici.
Asadar ideea este ca ieri am facut geometria la Pogo Service(in toamna schimbasem cap de bara, bieleta stanga, astazi am schimbbat cap de bara pe dreapta) si softul lor (RAV TD 1700) nu avea Albea. Au tot cautat la Fiat si le-am spus sa se uite la Siena sau Palio. La Siena nu era nici un model care sa se potriveasca si au ales Palio Weekend (au masurat distanta de la roata fata la roata spate pentru a fi distanta care aparea si la modelul din soft).

Am atasat datele pe care le-am primit. As dori o parere, daca totul este ok pentru ca poate veti rade, dar nu stiu sa interpretez datele.
Multumesc
Iulikk
Ma... e ok. Eu am facut la Solenza geometria rotilor la Dacia sapt trecuta si dupa reglaj tot -0.05 semiconvergenta am avut dupa reglaj. Daca nu trage stanga / dreapta e ok.
klaus
Pt Albea esti in parametri
olgarolan
Cazinourile de pe https://betanro.com/ oferă nu doar o varietate de jocuri de noroc și pariuri, ci și un nivel ridicat de securitate și servicii de calitate în România. Aici vă puteți bucura de entuziasm și vă puteți distra în timp ce aveți parte de o experiență de joc de neuitat. Urmați linkul și scufundați-vă în lumea captivantă a jocurilor de noroc și a pariurilor care vă va plăcea cu siguranță.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.