Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Fluence 2010
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mariusd4
Pentru ca s-a ivit ocazia unui upgrade, vand Renault Fluence 1.6 16v Benzina/Gpl, varianta Authentique cu urmatoarele dotari suplimentare:
- Proiectoare de ceata,
- Vopsea metalizata,
- Folie Llumar pe toate geamurile,
- Pilot automat si Cruise Control,
- Volan de piele,
- Ceasuri de bord digitale,
- Cotiera,
- MP3 player Arkamys,
- Instalatie GPL BRC 24.11 cu garantie inca un an jumatate si revizia peste 24000 de km (din 30000 in 30000 km), injectoare de gaz garantate 250.000 km, rezervor toroidal 52l, in roata de rezerva,
- Antifonata in portbagaj,
- Jante de aliaj model Proteus + cauciucuri de vara Michelin Energy Saver 205/55/16,
- Jante de tabla cu cauciucuri de iarna Dunlop Winter Sport M3, 205/65/15
- Oglinda retrovizoare electrocrom,
- Distributia schimbata anul trecut pe garantie,
- Masina a iesit din garantie in luna 4.2014, de atunci nu mai are nici Casco.

Dotari de baza:

-Sistem antifurt - Imobilizator electronic codat
-Airbag-uri laterale - Airbag-uri laterale torace pentru locurile din fata - - -
- Sistem Isofix - Sistem Isofix de prindere a scaunului copil pentru locurile laterale spate
- Sistem ABS (Prevenirea blocarii rotii la franare) A.B.S. cu repartitor electronic de franare E.B.V.+ A.F.U. (Asistenta la Franarea de Urgenta) ---
- Airbag-uri frontale - Airbag-uri frontale adaptabile pentru sofer si pasager
- Airbag-uri laterale Airbag-uri laterale cap pentru locurile din fata si din spate ,
- Aprinderea automata a luminilor de avarie in cazul unei franari de urgenta,
- Sistem CAR (Inchiderea automata a usilor la demaraj) C.A.R. (Inchiderea automata a usilor, portbagajului si a trapei pentru carburant la demaraj),
- Centuri fata in 3 puncte, cu pretensionare si limitator de efort,
- Centuri laterale spate in 3 puncte si limitator de efort ,
- Directie asistata electric variabila,
- Inchidere centralizata - Inchidere centralizata a usilor cu telecomanda (cheie),
- Pre-echipare alarma,
- Geamuri electrice fata,
- AC manual.
- Geamuri electrice fata.

In urma unei avarii minore si a unor "pitici", pentru ca sunt un perfectionist de felul meu, au fost schimbate pe CASCO : bara fata, un far si radiatorul de Ac + Freon . S-au mai schimbat pe garantie termostatul, antigelul si bieletele antiruliu.

Tehnic masina se prezinta impecabil, optic prezinta mici imperfectiuni vizibile din anumite unghiuri create de binevoitori prin parcari.
Masina are istoric in reteaua Reno, toate reviziile/interventiile, mai putin cea din 2013 se pot regasi in reteaua Reno. Service-ul nu are justificare pt aceasta revizie lipsa cu toate ca eu am ceva acte si nu am efectuat reviziile/interventiile in alta parte.

Pe forum se poate regasi tot istoricul masinii. Accept orice test,in reteaua Reno, platit de catre client.

Pret 7.500 Euro, primul proprietar, taxa achitata 3280 Ron.


P.S Nu sunt samsar, nu fac combinatii si nu ma grabesc sa o vand.
mariusd4
anunt valabil !

mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil ! Rectificare: masina mai are garantie extinsa inca 1 an !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Usor negociabil ! Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !

Numar de contact: 0764.550.309

mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Pretul scade pana la 7200 E ! Stima
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
6800 Euro pret FINAL, fara variante. Stima
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
mariusd4
Anunt valabil !
cristianxxl
Salut, din pacate mi-am luat recent un Symbol, cu ceva timp inainte sa postezi tu anuntul, altfel eram deja la inspectie cu a ta! smile.gif
Nu ai spus mare lucru despre motor, cati cai are, din ce stiu eu ar trebui minim 90.
Mai am o intrebare ca posesor de instalatie GPL (pe care o recomand cu caldura) iti incap 52l in toroidala?Mie mi-au pus ditamai butelia si intra maxim 46, la toroidala intrau maxim 32, asa mi-au spus la montaj...poate m-au fraierit...daca poti sa ma lamuresti te rog.Sper ca nu am deranjat cu intrebarile.Multumesc!
mariusd4
Intra 42l.

Masina s-a vandut ! Se poate inchide. Stima
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.