Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: RCA crescut cu 70%
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Arhimede
Salut,

In decembrie 2013 am platit pe asigurare pentru 6 luni 190 RON.

Urmeaza sa-mi expire asigurarea asa ca am configurat de curiozitate rca.

Surpriza..320 ROn.

In conditiile in care nu am avut evenimente.

Clasa de asigurare era B1, asta la 1 an si jumatate de cand am luat masina.

Intre timp banuiesc ca trebuie sa urce la B2 daca nu s-au produs evenimente nu? Sau e gresit rationamentul?

S-au scumpit din decembrie si pana acum in halul asta?
ionutblv
ce varsta ai?
Markos
Cred că 27.
Arhimede
yep.
Vallybz
350 pe juma de an la asirom, sapt trecuta am facut-o, b11, 27 ani...
Markos
După 30 de ani veți trăi mai bine sleep.gif
Vallybz
mi se pare o idiotenie... daca aveam 70 de ani plateam vreo 350 pe an....cred ca la 70 de ani am sanse mai mari sa fac accident...romania
Arhimede
Care e logica nu stiu.

Inteleg sa platesc +300ron. Nu inteleg in schimb de ce acum 6 luni plateam 190 ron...iar acum 320ron.


@Vallybz cum dumnezeu B11?
Markos
QUOTE(Arhimede @ 27 May 2014, 23:35)
@Vallybz cum dumnezeu B11?
*


Ăsta-i maximul posibil, în prezent. Dacă a făcut-o pe ultima pe 6 luni, desigur.
vallixx
QUOTE(Markos @ 27 May 2014, 22:22)
După 30 de ani veți trăi mai bine  sleep.gif
*


320 pe an la Allianz.
Inainte de scumpire, 290 pe an, tot la ei.
B6 sau 8.....habar n-am.
Dar.....36 de ani......insa io zic sa va bucurati care aveti sub 30, banii sunt mai multi acum la voi, dar cand veti trece de 30.....ati da oricati bani sa aveti 30 din nou.

pishky
smile.gif)

la mine cel mai eftin e ~ 650 - 700 ron pe an cu B9 sau B10 la 28 de primaveri.
adi_ar
QUOTE(Vallybz @ 27 May 2014, 22:32)
mi se pare o idiotenie... daca aveam 70 de ani plateam vreo 350 pe an....cred ca la 70 de ani am sanse mai mari sa fac accident...romania
*


Statisticile spun altfel!
Sa ne intalnim la 75 ani si mai vorbim! smile.gif
Arhimede
QUOTE(Markos @ 27 May 2014, 23:00)
Ăsta-i maximul posibil, în prezent. Dacă a făcut-o pe ultima pe 6 luni, desigur.
*


Eu ziceam ca e mult pt b11.

Daca a facut pe 6 luni ce impact are?
Sudsemnatu
Mie imi expira in iulie, am facut si eu o simulare acum...daca in ianuarie am dat 320 la Asirom, acum cel mai ieftin e cam 600 de ron, b8. E incredibil cum maresc preturile fara niciun motiv. Numai la noi se intampla asta...
Arhimede
Tara de nici 2 bani
corbex
QUOTE(Vallybz @ 27 May 2014, 23:32)
mi se pare o idiotenie... daca aveam 70 de ani plateam vreo 350 pe an....cred ca la 70 de ani am sanse mai mari sa fac accident...romania
*


La 70 de ani te mai sui in masina o data pe saptamina ca sa te duci la piata si la biserica. Dupa un an vinzi masina unui tinar la pretul a doua asigurari anuale. Asa apar masinile sehash ca noi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.