Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] navigatie CNI 2 carminat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
geo.espace
vand navigatie renault cni2 de pe o laguna dupa 2006, display+playerul in care e si navigatia si tot(nu am antena care costa intre 50-100 ron ( mai multe modele merg puse). am facut eu proba si functioneaza perfect

200 e 0769 / 307 / 819
geo.espace
700 ron
ady_vasiloiu
Astea sunt toate piesele pe care le dai la ea?joystick-ul care vine pe cotiera il ai?
geo.espace
QUOTE(ady_vasiloiu @ 3 Jun 2014, 09:56)
Astea sunt toate piesele pe care le dai la ea?joystick-ul care vine pe cotiera il ai?
*


ATENTIE !!! nu e modelul cu joystick, la modelul cu joystick iti trebuiesc multe accesori, dvd si player gps separat parca. iti pun o poza.

playerul meu carminat cni 2 are tot in el si le face pe toate (doar el si cu display-ul) iti pot face si proba si pun si o poza cu spatele, are radio navigatie +cd audio normale + magazie daca iti iei u separat sau ai.

nici nu stiu cum arata mufa de la joystick s imi dau seama daca intra aici undeva (nu am gasit nici poza)

sincer nu stiu sigur daca se poate pune sau nu joystick si la asta, problema e ca nu o pot pune pe espace eu ca am alte mufe in bord si nu se poate face nimich, imi trebuie alt model care s pus si pe espace.

ady_vasiloiu
Pai si cum se face trecerea prin meniuri?Ce butoane folosesti?eu o vreau pentru o laguna 2 facelift care nu are navigatie by default.Ai idee daca s-ar potrivi mufele?sau daca ar trebui sa-mi cumpar si o instalatie pentru ea de pe o masina care are deja navigatie?
geo.espace
am pus o poza si cu spatele, merge pusa aproape pe orice masina, 80% au mufa euro (aia patrata formata din 2 mufa, boxe si alimentarea care sunt la fel la orice masina) eu am pus`o in fix 1 min pe smart sau o pun pe orice masina aproape. bagi cablurile fara nici`o modificare si a plecat
bagi cablu intre display si navigatie si gata. pleaca si radio si navigatia si te arata pe harta ratacit ca nu am harta romaniei si iti trebuie cd cu update.

are butonul ala mare in mijloc si majoritatea din ala faci, e tot de pe laguna facelift luata. vii cu playeru scos si bagam cablurile si atat, te joci pe ea pe urma.

eu o puneam pe espace,dar cine a stiut ca am toate cablurile in portbagaj si in bord in player am o mufa lunga cu cateva fire care nu au legatura cu boxele si nimich, cred ca doar imi citeste cd-urile si da semnalul in statia din spate.
daca o pun la mine , folosesc decat navigatia ca alimentare ii dau usor,dar nu pot pune pe boxe ca toate firele duc in portbagaj.

update cu harti 2013-2014 se face cu 50 ron cd-ul .
geo.espace
up.... variante
geo.espace
600 ron FIX
geo.espace
up.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.