Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane 1.4 GPL
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
TnM
Vand Renault Megane fabricatie Franta (NU Turcia) luna 11 an 1999.

!! Inmatriculat in Romania cu taxa nerecuperata in Ian.2013. !!
Pret 2450 euro negociabil[U][SIZE=7]
Motor 1.4 16v K4J 750 + instalatie GPL Tomassetto Stag 200 omologata cu rezervor toroidal (in locul rotii de rezerva) 52l, montata pe 24 decembrie 2012 la Sebi gaz Buzau.

Consumul...30 lei =100-120 km urban!

Are kilometrii reali 198.000km motorul si cutia functioneaza perfect!

Masina are urmatoarele dotari
-4 geamuri electrice si 2 oglinzi electrice si incalzite + folie omologata Solarzone pe geamurile din spate
-4 airbag-uri (bord, volan si 2 in scaune) si centuri cu pretensionare
-volan reglabil si imbracat in piele, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar
-aer conditionat functional (revizie facuta recent anul acesta, pot dovedi cu chitanta)
-faruri reglabile electric, proiectoare ceata, carlig cu priza pentru remorcare original
-comenzi volan, 6boxe, player-ul nu e original e un Voxbox care citeste stick, card sd si aux in, 4x45W
-computer bord
-cotiera fata (de logan) care se potriveste la fix in masina, reglabila pe inaltime +spatiu depozitare
-iluminarea ceasurilor e schimbata in alb (se poate reveni la portocaliu oricand)
-set jante otel incaltate cu Debica Frigo2 achizitionate NOI in ian 2014 + UN set de jante aliaj originale Renault cu cauciucuri vara

Masina are revizia generala facuta de aproximativ 5000 de km !

S-au schimbat urmatoarele piese
-distributie si tot ce inseamna ea (curele contitech, role, pompa de apa, inclusiv rola intinzatoare de la cureaua de la accesorii)
-baterie NOUA Rombat (Ianuarie 2014 - garantie)
-amortizoare spate noi Sachs pe gaz
-saboti pe spate Ferodo + cilindrii aferenti
-placutele pe fata sunt Ferodo in stare foarte buna
-ulei cutie schimbat, ulei servodirectie schimbat de 30.000km
Pot dovedi schimbul acestor piese (inca mai am piesele vechi, cutiile de la piesele noi si chitante/facturi!)[attachmentid=1627948164] [attachmentid=1627948165] [attachmentid=1627948166] [attachmentid=1627948167] [attachmentid=1627948168] [attachmentid=1627948169] [attachmentid=1627948170] [attachmentid=1627948171]
espacern
QUOTE(TnM @ 1 Jun 2014, 11:42)
Vand Renault Megane fabricatie Franta (NU Turcia) luna 11 an 1999


Furnizarea de date corecte induce la seriozitate......si invers.

@+
TnM
La ce anume te referi?Luna 11 an 1999, aceste date sunt scrise in cartea masinii, iar legat de tara de fabricatie, m am documentat si am aflat ca cele care au bateria sub parbriz sunt fabricatie Franta. corecteaza-ma te rog frumos daca am gresit undeva!
espacern
QUOTE(TnM @ 1 Jun 2014, 14:55)
iar legat de tara de fabricatie, m am documentat si am aflat ca cele care au bateria sub parbriz sunt fabricatie Franta. corecteaza-ma te rog frumos daca am gresit undeva!

Toate Megane-urile au bateria sub stergatoare...pana in 07/2000 indiferent de tara de fabricatie/livrare.
Informatiile despre tara de fabricatie le gasesti pe eticheta "plaque ovale" jos pe montant usa pasager sub forma de litera(B=Bursa Turcia)si 6 cifre(nr.fabricatie).

@+
TnM
voi reveni in cel mai scurt timp cu informatia exacta,multumesc espacern! momentan masina e la buza,eu sunt la bucuresti cum ajung sa vad ce scrie revin!


2 Jun 2014, 12:58:
up!

2 Jun 2014, 15:29:
Pretul scade la 2.300 euro negociabil! Motivul vanzari este un motor mai mare si o masina mai mica,nu break!
TnM
Masina e de origine frantuzeasca, m am uitat si nu am vazut nicaieri sa scria B! voi reveni in cel mai scurt timp si cu o poza!
espacern
QUOTE(TnM @ 8 Jun 2014, 21:34)
m am uitat si nu am vazut nicaieri sa scria B! voi reveni in cel mai scurt timp


Ce litera ai gasit....daca ai cautat?

@+
TnM
la a) KA0W b)R0...
espacern
QUOTE(TnM @ 12 Jun 2014, 12:39)
b)R0...

R=Fabricata de Oyak-Renault in fabrica din Bursa-Turcia.
Daca nu stii intreaba...mai bine!

@+
TnM
Bun se pare atunci ca nu e fabricatie Franta,imi cer scuze de confuzie insa am afirmat acest lucru tocmai pentru ca dupa forum am aflat ca cele cu baterie sus sunt din Franta.... Anuntul ramane valabil! Este o masina in care te urci oricand ai nevoie si te poate duce oriunde fara nici un fel de probleme!

TnM
up!!PRET NEGOCIABIL!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.