Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] piese Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
Hondarul
Ce se vede prin poze, in urma curateniei din boxa:
- consola 100 lei
- aparatori noroi 1300 spate 30 lei
- aparatori noroi fata 30 lei
- aparatoare noroi spate cu suport originala 50 lei
- sticle CIBIE + faruri CIBIE cu sticla crapata 100 lei
- doua oglinzi GECO 50 lei/bucata
- ceas Jaeger 50 lei
- set centuri originale Dacia 150 lei
- volane 50 lei bucata
- tampoane bare 80 lei toate
- bloc lumini Jaeger 2 bucati 50 lei ambele (nu stiu daca merg)
- flanse de la 3 la 4 prezoane 4x108 200 lei
bassethound
Consola, daca mai este valabila, o vreau eu.
Poti pune, te rog, niste poze cu oglinzile GECO? Multumesc!
Hondarul
Apar ambele oglinzi in poze. Cred ca sunt la fel, negre. O sa mai fac cand mai ajung prin boxa smile.gif

Consola este, ti-o dau la pachet cu vreo 4 radio-uri Predeal, ca nu am ce face cu ele, daca te intereseaza. Sa vedem cum facem de transport, ca eu la posta nu am cum sa ajung... Ne auzim.
Daciotul_98
Vreau si eu 2 tampoane mari de spate,cu pret si poze mai detaliate,as vrea in stare buna..
Hondarul
In stare foarte buna nu e niciunul cred. Dar sper sa gasesc o pereche decenta. Stiu ca am doua bunicele pentru fata, sa vad daca sunt si de spate.
ctrlpr1300
Salut, vreau eu centurile de siguranta, iti dau un PM acum si vorbim la telefon maine, multumesc, Ovidiu
Hondarul
Consola s-a dat, la fel si setul de centuri noi. Restul fiarelor sunt inca disponibile!
Hondarul
Adaug o bara spate bunicica, fara rugina, are nevoie doar de curatare.

100 lei cu tampoane mari pereche, nu ce se vede acolo si lampa numar Elba.
Billancourt
Salut! Vreau eu aparatorile de noroi pentru spate. Te rog un numar de telefon.

8 Jun 2014, 18:31:
A, si ceasul Jaeger,multumesc!
Hondarul
In provincie trimit numai prin FanCourier, exclus posta... Daca esti de acord, las nr. telefon pe PM.

Alte poze cu bara.

Adaug 3 faruri Cibie, doua bune, cu putina suprafata a oglinzii arse, merg montate si pe cele mai pretentioase masaini, unul de rezerva 150 lei toate trei.

Doua faruri Elba practic noi, oglinzile intacte 100 lei perechea.
Hondarul
Centurile noi la cutie sunt inca disponibile, accesoriu nou, de pe vremuri, mare raritate 120 lei set complet.

Scaune bune de tot 150 lei bucata
Billancourt
Da, sigur ca sunt de acord sa le trimiti prin curier. Vorbim la telefon pentru detalii. Multumesc!

9 Jun 2014, 21:45:
Si centurile le iau. Multumesc!
bassethound
Asa cum am discutat la telefon, vreau eu (cel putin) unul din scaune smile.gif Ne mai auzim maine.
Hondarul
S-au dat:
- ceasul Jaeger functional
- aparatorile de noroi spate
- centurile
- doua scaune

Mai adaug
- volan comunist stantat Paris din ianuarie 1974 50 lei
- parasolare pereche cu oglinda stearsa 50 lei
- caine comunist care da din cap 80 lei
- trusa medicala Germania completa 150 lei
- aripi Dacia 1300 originale fara rugina scoase de pe o Dacie rosie 200 lei perechea
- ochelar 1969 cu ornament cromat, partea soferului 50 lei

Vor mai veni si alte jucarii batranesti scoase din boxa cu surprize biggrin.gif
ctrlpr1300
Salut, vreau eu cainele si aripile. Vorbim maine sa vedem cum facem. Multumesc, Ovidiu (le iau cand vin in Bucuresti, odata cu centurile)
Hondarul
Volanul imbracat in alb/rosu si bara spate vandute.

Aripile si cainele rezervate momentan.
ionut_doc
Salut,
Vreau eu ochelarul de far din 1969 si eventual un set de tampoane de cauciuc mari fata-spate, in stare cat mai buna. Lasa-mi te rog un numar de telefon, ca nu pot sa trimit PM-uri.
Multumesc.
Hondarul
Adaug niste chestii mai noi: faruri Dacie aproape noi cu semnale 150 lei perechea si canistra carbon 70 lei.

Revin si cu alte jucarii de 1300 curand.
Billancourt
Pachetul a ajuns, centurile le-am si montat urmeaza ceasul si aparataorile. Multumesc!
Hondarul
Ma bucur! Sa te tina departe de belele centurile! smile.gif

Cainele a plecat si el la un nou stapan.

Mai adaug proiectoare Cibie Iode 40 cu capace, stare excelenta, sticle curate, carcase negre 300 lei.

16 Jun 2014, 18:57:
Inca niste poze cu proiectoarele.
Hondarul
Adaug doua tampoane mari fata in stare excelenta. Am vreo 5 perechi de tampoane si toate sunt praf, in afara de astea care sunt chiar bune, drepte si frumoase dupa 40 de ani. Au fost revopsite negru mat dar nu se cunoaste diferenta de cele originale. Unul e perfect, altul are mici urme care nu se vad cand e pe masina. Le-am luat pentru mine dar nu au loc din cauza proiectoarelor mari. Pret 150 lei ambele (nu ma deranjeaza sa le pastrez) biggrin.gif Dar poate are cineva nevoie...
Hondarul
Au mai ramas:

- aparatori noroi fata 30 lei
- aparatoare noroi spate cu suport originala 50 lei
- sticle CIBIE + faruri CIBIE cu sticla crapata 100 lei (pt cine are chef sa faca munca manuala)
- doua oglinzi GECO de interior in stare foarte buna 50 lei/bucata
- volane 50 lei bucata
- tampoane bara fata mari in stare foarte buna 150 lei
- bloc lumini Jaeger 2 bucati 50 lei ambele (nu stiu daca merg)
- flanse de la 3 la 4 prezoane 4x108 200 lei
- proiectoare Cibie Iode 40 300 lei
- faruri Dacia 1310 CN4 ca noi 150 lei
- canistra carbon 70 lei
- ochelar far 1969 stanga 50 lei
- turometru cu shift light 50 lei
- parasolare pereche cu oglinda stearsa 50 lei
- trusa medicala Germania din piele completa 150 lei
- aripi Dacia 1300 originale fara rugina scoase de pe o Dacie rosie 1976 200 lei perechea
- set de 3 faruri Cibie, doua bune, cu putina suprafata a oglinzii arse, merg montate si pe cele mai pretentioase masaini + unul de rezerva 150 lei toate trei
- trei faruri Elba practic noi, oglinzile intacte 150 lei toate 3

Revin si cu alte piese de 1300 curand.
Hondarul
Am mai scos de la naftalina inca doua seturi de centuri de Dacie, noi, la cutie, cu toate accesoriile.

Pret 150 lei cutia
Hondarul
Sus cu piesele ramase!
Hondarul
Sus cu piesele!
Hondarul
A mai ramas un set de centuri!
Hondarul
Tampoanele date. Restul sunt disponibile!
Hondarul
Sus cu jucariile!
Hondarul
Sus cu piesele ramase! Mai este o singura pereche de centuri de Dacie, originale!
Billancourt
Salut! Daca poti posta foto cu aripile ar fi minunat. Oricum daca sunt in stare buna le vreau eu.Multumesc!
Hondarul
O sa revin cu poze facute cu aparatul.

Adaug un volan stantat Paris 1973 cu banutul colorat intreg 100 lei
Hondarul
Mai adaug un set de centuri originale Dacia si o pereche de sticle stopuri 1300 break 1978 niciodata montate, noi, la 80 lei perechea.
Hondarul
Sus cu piesele ramase!
Hondarul
Poze cu aripile rosii. Cred ca sunt de pe un model 1976.
Hondarul
Sus cu piesele!
Hondarul
Adaug pereche ornamente praguri laterale cromate inguste cu cleme de prindere 100 lei
owy_2010
QUOTE(Hondarul @ 27 Jul 2014, 11:29)
Adaug pereche ornamente praguri laterale cromate inguste cu cleme de prindere 100 lei
*


POZE? smile.gif
RaduWra
Salut, aparatorile de noroi pentru dacia 1310 (prima poza, din primul post) le mai ai ? Daca da, 20 de lei si le cumpar!
Hondarul
QUOTE(owy_2010 @ 27 Jul 2014, 11:40)
POZE?  smile.gif
*



Nu am facut, dar revin cu ele. Sunt drepte, curate si cu cate 6 cleme fiecare.

ps: stii cumva care e diferenta in afara de cea vizibila intre astea si cele late? Care sunt cele de pe frantuzesti? Ca am vazut ca nu e nicio regula in functie de ani la Intalnirea Dacia. Thanks!
Hondarul
Sunt drepte, cu crom bun, dar cam jegoase si prafuite.
Hondarul
O capota spate de pe o dacia din 1972, in stare foarte buna. Merge spalata si pusa pe masina din prima. Mai are literele: _ACIA _300

200 lei
Hondarul
Tot ce tine de rugina este numai la suprafata, se ia cu orice smirghel sau perie de sarma.
Hondarul
Sus cu fiarele!

Reducere: set centuri originale Dacia la cutie noi - 100 lei perechea completa cu suruburi, suporti, blocaje, etc.
Hondarul
Sus cu piesele ramase!
Daciotul_98
Cipa a ajuns? Si cum ti se pare?
Hondarul
Da! De saptamana trecuta! O voi monta cand am timp si mai astept una si pentru partea cealalta. Daca gasesti, da-mi te rog un semn!
CyPz
Turometrul mai e? Ce pret are?
Hondarul
50 de lei daca vii sa.l ridici personal.
Mihai,ro
bara spate si aripile fata mai sunt valabile? daca da sunt interesat, astept PM . merci !
Alex 1300/1972
Volanul din 73 mai e?
Accepti schimb cu volanul din poza + diferenta?

Mersi!
0732293457
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.