Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cum se leaga ceasurile de logan la solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
liviu.cozma
Salut, ajutati.ma si pe mine va rog cu cateva idei rugaciune.gif . Schitele de legaturi de la logan la solenza cele postate de mine sunt bune? Ca am incercat sa gasesc eu ceva pe forum dar nu gasesc nimic exact. Tot ce am putut sa gasesc sunt cele 2, dar sunt pini (fire) pe care nu stiu unde sa le leg nu corespund. de exemplu pinul 6,7 mufa B de la solenza nu stiu unde se leaga la mufa de logan... Va rog sa ma ajutati cu alte scheme daca nu sunt bune astea sau spuneti-mi si mie cum se leaga mai detaliat. Va multumesc anticipat! 168.gif
alexux
uite aici...
liviu.cozma
iti multumesc foarte mult alexux! dar masa de unde o iau ? Pentru ca am vazut ca la mufa gri de logan : 3 , 13 si 16 scrie masa. Unde leg firele alea ?
bogdanmardare
Eu as zice sa mergi la un electrician auto, electrotehnica nu este punctul tau forte.
Cu cele doua documente pe care le-ai postat, puteai sa faci legaturile la bordul de Logan fara probleme (un pic de atentie, o foaie de hartie pe care scriai corespondentele intre fire)... In tabelul postat de @alexux, se gaseste corespondenta care te intereseaza. Te las sa o descoperi.
Exista topic dedicat, acolo trebuia sa postezi.
Maskatu
Chiar trebuia topic nou? Pe bune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.