Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Daewoo tico
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mihai leu
dry.gif din motive de neutilizare- am masina de servici si nu o mai utilizez
vand Tico an 2000

Pro:
aer conditionat perfect functional
consumabile schimbate acum 1 luna- ulei cv, ulei motor, filtru benzina ,aer, ulei
burdufuri planetare spre roata noi ,rulmenti fata noi
brat cu pivot stanga nou
distributia facuta acum 2 ani
esapament nou- toba finala, mijloc, saxofon
nu are rugina in praguri sau usi ( a stat in garaj)
Baterie Noua zap luata in luna mai
Masina o facusem pentru mine sa trec Itp si sa o mai tin 2 ani, intre timp am primit de la munca masina

Defecte:
prag stanga fata indoit acum 4 ani intr-un mal de zapada- rectificat de mine cu spray alta culoare de albastru dat nu are rugina
usa sofer cu urme minore de interventii- asa am luat-o in 2008
usa stanga spate schimbata in urma unui accident usor- usa de origine de la Craiova schimbata inainte de 2008pe casco\
Stropitoarea de parbriz merge de la butonul pentru stropit spate( motorasul pentru fata este ars si este legat la motorasul pentru spate)
- retusuri minore cu un spray de alta nuanta de algastru - facute de mine
- alternator zgomotos la rece nu foarte puternic dar se aude un rulment defect in el dar incarca ok pentru un tico
- volanul sta pe drept un pic la stanga ( asa am luat masina in 2008)

Situatie actuala:
Sunt al 3 lea proprietar pe carte si stiu masina de noua am luat-o de la o vecina
Itp inca valabil pana la sfarsitul lui Iulie 2014
Rca valabil
dau impreuna cu masina o pompa de apa noua in cutie( nu a fost necesara schimbarea ei la distributie)
placute de frana bune

Diverse piese-maruntisuri, becuri, bujii, supapa PCV, rulmenti alternator noi,

65000 km reali( carte service)
Se poate vedea in Bucuresti Cartier Drumul Taberei
Pret 850 euro negociabil ( necesita plata taxei de inmatriculare in jur de 1100 Roni)
ofer fiscal si vreau sa pastrez numerele
asi prefera sa o dau cuiva care sa se foloseasca de ea, este totul functional pe ea, caroseria e ok , fara rugina, si motorul este fara repros, nu scoate fum si nu mananca ulei ,
Uzura este normala a unei masini de 14 ani si traficul din Romania
tel 0722126947
[attachmentid=1627949905] [attachmentid=1627949906] [attachmentid=1627949907] [attachmentid=1627949908] [attachmentid=1627949909]
pedroo23
Întrebare: Ai zis ca nu o folosești ( neutilizate) din cauza mașinii de servici. Asta înseamnă că nu vei cumpăra alta pt ca va avea același soartă. De ce ai vrea sa păstrezi numerele degeaba? ( sa le plătești degeaba) sau vrei sa nu mai figureze la.politie ( în talon) pe numele tău?
mihai leu
exact, sa nu mai figureze in talon numele meu si rezerv numerele pentru eventualitatea in care la un moment dat o sa pot achizitiona alt automobil, cand nu o sa mai am masina de servici tongue.gif
Penrtru a fi mai clar MASINA NU SE VINDE LA SAMSARI pentru ca nu renteaza nici pentru ei ca sa aibe profit ar trebui sa o cosmetizeze, deci ii costa
masina nu este cosmetizata gen motor tipla curat etc.
pretul se negociaza in limita bunului simt, sunt constient ca exista taxa de inmatriculare, dar stiu ce vand si nu ascund nici un defect sub o tona de chit etc...
Merced
Mai e valabil?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.