Buna ziua! Ma numesc Ioana! Am 27 de ani sunt din Sibiu si m-am nascut cu parapareza spastica cu imposibilitatea ortostatismului si mersului independent. Locuiesc in Sibiu de 7 ani cu o prietena care de 7 ani are grija de mine. Locuim cu chirie, intr-o camera la casa (in gazda). Am avut o masina, un Fiat Brava de la cineva din Germania, dar pentru ca nu am reusit sa o inscriem...a trebuit sa o vindem. Am incercat sa iau credit de la banca pentru a putea sa luam orice masina, dar inca de la usa bancii ni se spunea ca nu se poate..pe motiv ca venitul meu lunar este prea mic. Daca cineva are o masina inmatriculata si functionala si ne poate ajuta cu o donatie, ar fi o minune pentru noi. Ies din casa destul de rar, cam odata pe luna...pentru ca fiecare iesire trebuie facuta cu taxi..pana in parc sau la cumparaturi. Nu conteaza marca masinii atata timp cit ne putem ajuta cu ea. Povestea mea a aparut si in ziar. Nu am voie sa postez linkul, dar puteti scrie pe google: ajutati-o pe ioana. iar povestea mea este pe prima pagina, rezulatul al doilea de pe site-ul monitorul de cluj.ro Bineinteles ca pot trimite documente scanate cu certificatul meu de handicap pentru cei aflati in alt oras, pentru a dovedi autenticitatea handicapului...pentru cei din Sibiu, putem chiar sa ne intalnim personal. Exista si un video pe youtube cu povestea mea, scrieti Raluca Turcan la Secret Talent. In acel show de pe antena 1 a fost prezentat cazul meu la sfarsitul lui 2008. Sunt constienta ca in vremurile pe care le traim, lumea nu prea isi mai permite sa faca astfel de gesturi, de donatii..dar poate cunoasteti pe cineva care ne poate ajuta! Va multumesc!

Nr de tel: 0736.133.564
adresa de email: ioana.romantika@gmail.com