Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane 1,9 dci
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Dominohunter
Vand Renaul Megane 1,9 dci, din 2003 si 197k la bord.Al doilea proprietar in tara.Primul a fost cel care a adus-o in 2006 iar eu am cumparat-o de la el in 2010.Am cumparat masina la 117k.I-am schimbat distributia de 2 ori pina acum.Odata la 125k in reprezentanta Renault si anul acesta la 183k in service autorizat.Masina are 0 probleme.Foarte intretinuta (chiar daca de multe ori in regie proprie)Nu bate, nu troncane, si nu consuma ulei.Bielete,bucsi,pivoti si celebrele bucsi cadru motor schimbate la 180k.Masina are jante de aliaj si vine echipata si cu 4 anvelope de iarna ,marca Tigar cumparate de la Auto Ovarom Timisoara.Anvelopele de iarna au fost folosite 2 sezoane iar cele de vara sunt la al 3 sezon.Trage foarte bine, nu scoate fum si nu consuma ulei.Are 6 trepte si 120 CP.Mai are unele zgarieturi de la borduri inalte dar nimic grav.Deoarece am un copil mic si planuri pentru inca unul, ne trebuie ceva cu portbagaj mai mare.
Taxa este platita si nerecuperata.
Pretul este de 3000 de euro si este fix.
Va rog sa va abtineti de la comentarii vis a vis de pret.Este estimarea mea si cine o va testa cred ca ajunge la aceasi concluzie
Contact la :0745907965 sau aici pe forum

P.S. Masina are ABS,ESP si 6 airbag-uri (numarul de airbag-uri fiind si motivul pentru care am achizitionat-o)

30 Jun 2014, 18:56:
pina joi numarul de telefon e lipsa apel.portare in alta retea.rog contact aici pe forum

1 Jul 2014, 15:32:
sus cu ea
Dominohunter
sus cu ea

3 Jul 2014, 20:07:
sus cu ea

4 Jul 2014, 15:41:
sus cu ea
Dominohunter
sus cu ea si saptamana viitoare primeste si revizia anuala.bineinteles inclus in pret

6 Jul 2014, 22:16:
valabil

7 Jul 2014, 21:34:
valabil
Dominohunter
valabil

9 Jul 2014, 21:40:
valabil

10 Jul 2014, 21:25:
sus cu ea
Dominohunter
din motive total independente de mine pretul scade la 2800 de euro.

16 Jul 2014, 14:56:
Pret scazut...800 de euro, 2800 de euro. biggrin.gif
Dominohunter
deci nu mai inteleg nimic.rog pe cei mai vechi pe bursa sa ma ajute.cum vad eu situatia e asa.masina e in stare foarte buna.se accepta orice testare.anuntul are vizualizari si aici si pe celelalte site-uri unde l-am pus dar in afara de 2 oameni care mi-au oferit ,850 respectiv 1500 euro, nu m-a cautat nimeni.
e prea scumpa masina? e totusi mai ieftina decat multe masini germane obosite si cu "kilometri reali" pe care le-am vazut prin targ.
e ceva ce nu fac eu cum trebuie?
rog pe cineva cu mai multa experienta sa ma lumineze.
DiMaggio
Din punctul meu de vedere, explicatiile ar fi cam astea:

-Km multi
-nu specifici nimic de placute, discuri
-"nu bate, nu troncane" e termen samsaresc care ma enerveaza doar citindu-l
-an de fabricatie vechi
-culoare urata, neatractiva sa zicem
-husa pe volan (oare ce o si sub)
-nu e masina germana
-motorul e de generatie veche si consuma mult. (oamenii cauta economie in detrimentul puterii) e mult mai economic un 1.5 diesel
-la o masina cu asa vechime, mai ales frantuzoaica, sansele sa se strice sunt mari
-piata auto e varza

Un pret corect ar fi cam 2000 de EUR, in opinia mea. No offence! smile.gif
Dominohunter
nu ma supar, stai linistit
km. multi: macar sunt reali spre deosebire de multe alte masini de prin targuri.
nu specifici nimic de placute, discuri: in stare buna, nu trebuie schimbate,nu stiam ca trebuie sa zic ceva de ele
"nu bate, nu troncane" e termen samsaresc care ma enerveaza doar citindu-l: e o realitate.nu am stiut cum sa zic altfel.m-ar ajuta o alta prezentare probabil dar chiar nu stiu cum sa zic
an de fabricatie vechi:poate ,dar nu as zice.dar asta e parerea mea.
culoare urata, neatractiva sa zicem: de gustibus.am fost duminica in targ la arad si nu vrei sa stii cate nemtoaice visinii am vazut.si culmea,desi mai vechi si mai cazute decat a mea se vindeau la niste preturi de doamne fereste.
husa pe volan (oare ce o si sub):pai in mod normal dedesupt e volanul biggrin.gif
era ceva ros cand am cumparat-o.a avut husa pe el din 2010.asta e o husa ce am luat-o in iarna.se lauda ca tine cald la mana.
nu e masina germana: nici nu vreau sa incep discutia asta.
motorul e de generatie veche si consuma mult. (oamenii cauta economie in detrimentul puterii) e mult mai economic un 1.5 diesel: aici te contrazic.eu pot sa dovedesc ca pe relatia hunedoara-recas cu 3 persoane in masina,cu varfuri de 130 pe autostrada in rest 90-100,masina plina cu bagaje inclusiv pe scaunul soferului si aer conditionat cam 70% din drum am scos 4,6 pe calcutorul de bord.o sa ma ierti daca nu cred ca megane de 1,5 si 85 de cai in aceleasi conditii o sa scoti mai putin.si am si experienta unui drum pina la bucuresti (nu am condus eu) cam in aceleasi conditii de bagaje si persoane si nu vrei sa stii cat a consumat motorasul ala.si era mai racoare ca acum.nici nu vred ca a mers mai mult de 20%aerul conditionat.
la o masina cu asa vechime, mai ales frantuzoaica, sansele sa se strice sunt mari: sunt colegi pe aici pe forum cu fluence si cu megane 3 care nu au 3 ani la ele si deja sunt prin service si schimba piese de mii de euro
piata auto e varza: asta asa e

legat de pret, nu pot sa o dau sub pretul unui logan chel din 2004 fara absolut nici o dotare.vorba unui coleg de lucru care are asa ceva.la capitolul dotari mentionam motorul diesel.
oricum iti multumesc pentru opinie.daca mai sunt colegi care au ceva de spus,exact ca tine,adica clar,concis si la obiect va rog sa interveniti.
Dominohunter
Negociabil
Dominohunter
valabil
Dominohunter
valabil
new_banderas_232003
Bafta la vanzare, pretul este corect! Trebuie sa ai rabdare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.