Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anexa RCA - Grupama
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
axabrt
cand am incheiat RCA m-am trezit ca trebuie sa semnez anexa atasata.

rog pe cineva care se pricepe sa imi spuna si mie ce reprezinta zonele marcate cu rosu...mie mi se pare ceva abuziv. cum procedez in continuare mad.gif
[attachmentid=1627953517]
UXE
Te-a obligat sa semnezi?
axabrt
nu.

ca idee este ceva suspect acolo sau nu ?
sa intreb si la Comisia de supraveghere a asigurarilor sau ma fac de cacao ?
gabize
Eu am RCA la Groupama, făcută on-line. Cum ar fi putut să-mi dea să semnez așa ceva??
IancuMIC
E o asigurare suplimentara , pentru persoanele vatamate in cadrul unui eveniment auto; e de bine.

Pentru toate polițele RCA încheiate la Groupama Asigurări se oferă acoperire extinsă pe Carte Verde pentru toate țările precizate pe documentul Carte Verde, fără plata unei prime suplimentare.
QUOTE
Ce riscuri se acoperă?
Prejudiciile de care asiguratul sau persoanele cuprinse în asigurare răspund, în baza legii, față de terțe persoane păgubite prin accidente de autovehicule pe teritoriul României, cât și în toate statele precizate în documentul Carte Verde, precum și cheltuielile făcute de asigurați in procesul civil, respectiv:
avarii ale autovehiculelor
deces sau vătămare corporală a persoanelor din autovehiculul avariat


kosfunny
Este o asigurare complementara politei RCA , o asigurare de protectie juridica. Prima de asigurare este de 1 leu si suma asigurata de 5 mii.
Polita are efect in cazul in care asiguratul produce un accident sodat cu victime si se incepe urmarirea penala . Mai pe intelesul tuturor , asigurarea asta vine sa te sprijine cu cheltuielile de judecata sau o parte din ele .
Pentru un leu cred ca merita !
maverick1508
Au trecut cateva luni dar totusi.
Pai nu ti-a explicat broker-ul ce e aia? Vezi ca si Allianz au ceva asemanator. Se emit automat din sistemul asiguratorului, nu ti-a facut brokerul nici o smecherie si nici nu poate emite fara asigurarea aia suplimentara iar pretul e inclus in cel al RCA-ului / de pe RCA.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.