Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Claudita
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3
Daciotul_98
De curand sunt proaspatul proprietar al unei dacii 1310,de fapt prima mea masina luata din banii mei excl.gif blink.gif
sorin105
Cred ca nr de inmatriculare a reprezentat un lucru in plus prea achizitia ei..

Un mic detaliu til dau constructiv,alege ce oglinzi sa pui pe ea,cromate sau cele de plastic.

Daciotul_98
oglinzi vor ramane de plastic,numarul a picat la fix,acum si-a gasit locul sub bara nu pe ea radmasa.gif
nelu_1985
Frumusica masina, seamana cu a mea; Baga mai multe poze interior, exterior, motor...
DACIOTUL_97
S-o stapanesti sanatos Claudiu ! happy.gif Mai ai cate ceva de facut dar se rezolva rolleyes.gif Daca ai nevoie de ajutor claxoneaza wink.gif
Daciotul_98
O poza mai veche
razvan32
si a mea tot din 1990 este.
http://www.daciaclub.ro/DACIA-1990-t201630.html
cata50
Asta-i cea fotografiatã de mine la Vitan? smile.gif
dap...thx
tavi_dacia1100
Felicitari pt. achizitie! Pare o investitie buna, pune mai multe poze cu ea sa ne convingem si noi... tongue.gif
Astazi mai pe seara pun poze mai detaliate,interiorul e ca nou!
cata50
In mare arata chiar foarte bine. Singura problema exterioara vazuta de mine o preprezinta julitura de pe portiera dreapta/fata.

Daca nu-i cu suparare, pun si pozele facute de mine.

Ceea ce vad ca nu se leaga din spusele proprietarului fata de realitate este anul de fabricatie si km, citisem o postare de a ta pe undeva in care ai spus ca are 60.000km.
maru
e si cu tine bai cata, ce mai conteaza 15.ooo km in + sau in - ? radmasa.gif

p.s: cel mai mult ma amuza cand intra un user sa intrebe ceva de genu` cum sa rezolve si el o problema la masina si ca banuieste ca e piesa cutare cum sare un sacal d`asta de pe forum cu fraza " te ajut eu cu piesa aia daca ai nevoie " de parca ar fi moca radmasa.gif

M A F I O T I !
bogdan2001
Arata bine masina!S-o stapanestisanatos!Asteptam pozele pana una-alta
Daciotul_98
mai am de rezolvat 2 probleme:un tampon rupt la cutie si o borna care imi tot fura curent si ma face sa o imping 022.gif

13 Jul 2014, 23:21:
Or sa mai urmeze
bogdan2001
Arata foarte bine.Interesat bordu,ca e gri.
razvan32
imi place dacia. este la fel ca a mea. poze cu motorul pui sa-l vedem?
harby ;))
noi pentru tine
Daciotul_98
or sa mai urmeze poze,deocamdata am inlocuit o borna originala ca fura curent dar si releul de incarcare,urmeaza restul...Ce am mai facut zilele trecute montat lampa dr spate noua,spalat dispersor stg spate,montat numar la locul lui..un buson nou oil..
DACIOTUL_97
Arata tipla la motor wub.gif
madalin78
frumusica nene frumusica .....
BoR
Cu o pereche de aparatori noroi spate originale o vei aduce mult mai aproape de aspectul avut din fabrica!
Foarte frumoasa! wub.gif
tavi_dacia1100
Masina e TLX, nu? Cum de nu are teroson la motor si in portbagaj?
Daciotul_98
multumesc mult,tavi nu stiu,masina a fost revopsita exterior nu si interior,poate iau si factura..
Equinox
In primele poze mi se parea ca era o masina neingrijita dar ma bucur ca m-am inselat.
Daca nu e nici un deranj,am o mica rugaminte.
Observ ca ai martor pentru lichid de frana.M-am uitat prin poze si nu vad butonul si cred ca martorul e in bord.Poti posta o poza clara cu ceasurile de bord si sa imi zici unde ar trebuit sa fie acest martor? Am si eu instalatia trasa, dar nu mai am sonda pentru lichid de frana,dar am sa pun alta deoarece asa a iesit din fabrica.Din spusele lui tata am inteles ca i se aprinde in bord undeva in stanga sus,dar am schimbat ceasurile,dar sper sa gasesc altele dar nu stiu cum arata acel martor..
Mersi si multa bafta iti urez cu masina!
95bogdi
foarte frumoasa masina smile.gif sa o pastrezi originala ca merita , si a mea daca era mai ok o pastram originala biggrin.gif
are acelasi cod de culoare ca si a mea din 87
bafta cu rosia si sper sa ne vedem la intalnirea nationala dacia 2015 biggrin.gif

@equinox ai in bord sus acel martor ( ! ) , acolo trebe legat smile.gif
Daciotul_98
Mersi mult
R12G
Felicitari pt achizitie sa o stapanesti sanatos.
Daciotul_98
thx,pana una alta avem jante cn 5.5 cu capace testoasa pentru a evita uzarea victoriilor,look rat

15 Jul 2014, 22:16:
restul de poze,rotile le voi vopsi rosu inchis
1310CL
Masina arata foarte bine pentru varsta pe care o are,dar sincer pune-i canada inapoi,astea de 5.5j arata oribil...mai ales cu capace de testoasa(e doar o parere,nu inseamna ca e asa,poate tie-ti place) tlx-urile aratau bine cu canada late sau cele normale....si asa-s extrem de putine tx sau tlx,mls cum or fi,care sa aibe jante canada,toate-s tiuning sau ret luc si alte nebunii.

Daca o vrei speciala,pastreaz-o asa cum a venit ea din fabrica,te asigur ca o sa fie speciala,fiindca majoritatea-s modificate...acuma tu sti ce planuri ai cu ea,oricum eu iti urez bafta !!!
Daciotul_98
canadele o sa le tin de parade,au anvelope victoria tubless cu floare maricica si vreau sa le pastrez am acasa 6 victorite
maho
Pune, te rog, o poza cu placutele (ovala si dreptungiulara) de sub capota, langa carcasa filtrului de aer; vreau sa ma lamuresc cu o chestie comparativa (legata de seriile de omologare ale diferitelor modele, in functie de tipul de caroserie).
Merci.
Daciotul_98
uite
maho
Pe cea dreptunghiulara nu se vad prea multe, dar merci oricum smile.gif .
Daciotul_98
Mai fac maine o poza,daca stai deasupra ei se intelege ce scrie
Daciotul_98
surpriza cu troncanitul a fost faptul ca suportul de la galerie era rupt,apropos am cutie de viteze cu suport din 2 bucati biggrin.gif
Daciotul_98
acum sta la culcus in garaj
Daciotul_98
mici achizitii,numarul il aveam si-l va purta la parada de la mioveni
a trebuit sa reconditionez suportul farurilor dreapta cedase plasticul si l-am inlocuit
Daciotul_98
poze noi

1310CL
Pur si simplu ador modelul asta....am avut si noi candva in familie una din '88 galbena....frumoasa masina..ne-a purtat peste tot,ma bucura faptul ca inca traieste masina...si am mai vazut-o.. plange.gif

Imi place ca incerci s-o conservi cat mai bine,imi amintesti de un vecin ce punea cartoane la fiecare roata cand batea soarele,parasolar fata-spate si o patura peste plafon. biggrin.gif
Daciotul_98
Seara pun o prelata peste ea,si patura pe capota fata.
sorin105
QUOTE(Daciotul_98 @ 3 Aug 2014, 14:48)
mici achizitii,numarul il aveam si-l va purta la parada de la mioveni
a trebuit sa reconditionez suportul farurilor dreapta cedase plasticul si l-am inlocuit
*


Parada la Mioveni,cand?
Daciotul_98
16-17 august in mioveni ceva de genu
DACIOTUL_97
QUOTE(Daciotul_98 @ 7 Aug 2014, 22:53)
16-17 august in mioveni ceva de genu
*



Pacat ca nu pot fii prezent ca nu e batrana gata... sad.gif Sa faci poze sa ne delectam si noi naughty.gif
Daciotul_98
Daca ajung
Daciotul_98
de azi am trecut la super bougicord cable alta treaba fara intreruperi sau alte prostii,+alte maruntisuri,cateva cadouri
Daciotul_98
si din nou in garaj wub.gif
95bogdi
QUOTE(Daciotul_98 @ 20 Aug 2014, 14:36)
si din nou in garaj wub.gif
*


daca gasesti...sa schimbi stopul din stanga ca e de pe daciile din 84...sau doar chederu ala sa il schimbi ca e diferenta intre ele
Daciotul_98
o sa schimb lampa stanga complet o sa pun noua cum e pe dreapta,cam asa arata in portbagaj si pe dedesupt
Daciotul_98
noi achizitii rare,cel putin asa cred tongue.gif
1310CL
Manerele cu siguranta nu-s rare,is cele de pe varianta TX,dar emblema cu GTL aia da,nu sti masina pe care a fost montata emblema,ce-a patit? biggrin.gif

Beton arata dacia ta,sper s-o mentii tot asa.
Daciotul_98
Piesele is noi!

24 Aug 2014, 21:00:
alte piese luate pt daciutza biggrin.gif :
-borcan lichid frana nos
-disc frana nou
-capac culbutoare
-furtun+capsula servofrana
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.