Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Elemente caroserie Dacia papuc 1304
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
taipan2
Salut !
O intrebare care ma framanta:
De unde se mai pot achizitiona elemente de caroserie pt Dacia pick-up 1304 ,2 locuri.Ma refer in special la partile laterale spate,oale roti spate,lonjeroane fata,sau chiar caroserii noi.Se mai fabrica oare pe undeva ?
vladut88
La dacia servise sunt obligati sa iti gaseasca , chiar daca apelezi in 2016 in decembrie cand se implinesc 10 ani de la ultimul papuc fabricat , sunt obligati sa iti gaseasca
taipan2
Asta inseamna ca si la uzina sau prin Mioveni se gasesc elemente de caroserie !
payty
Pe la Mioveni si Pitesti mai gasesti cate ceva, am mai luat eu din cand in cand, nu chiar toate, dar unele mai sunt si de uzina.

Dar inteleg ca ai nevoie de foarte multe piese. Mai bine incerci o recarosare, ca schimbatul atator piese s-ar putea sa nu iti iasa cum trebuie iar o caroserie facuta la uzina e mult mai bine imbinata ca una reparata.
taipan2
Da intradevar,l-am tot reconditionat,iar de catva timp ma gandesc ca va veni vremea sa-l bag la o reconditionare totala.Problemele mai grave sunt la pasajele rotilor spate si aripile laterale prin care a iesit rugina din interiorul benei.Lonjeroanele sunt ok ca le-am refacut si dublat cu teava rectangulara cu vreo 6 ani in urma.L-am rearanjat si vopsit pe exterior anul trecut in oct-nov cand l-am facut 4x4.
Sincer m-am gandit si eu la o recarosare pt ca ar fi extraordinar l-as incarca de vaselina si praf pe dedesupt si prin lonjeroane si as avea un papuc extra.Dar depinde si la ce costuri m-ar duce o caroserie noua,ca de montaj ma ocup personal,deci manopera ar fi 0.
payty
nu neaparat caroserie noua. Sunt papuci de vanzare la pret bun. Poate sa fie obosit motorul, cutia, interiorul si altele, dar caroseria destul de ok. Si in principiu lonjeroanele sunt problema sa fie in regula astea sunt cel mai greu de inlocuit.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.