Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane 2.2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Lord Hades
Cu parere de rau, ma bate gandul sa ma despart de masinuta pe care am achizitionat-o tot de pe forum Renault (pentru curiosi verificati istoricul de pe bursa).

In linii mari:
- 1.5 dCi 80CP Euro 3
- Echipare Manager adica: AC manual, oglinzi manuale, fara senzori de ploaie sau lumina. Poseda 6 airbag-uri, ABS, volan reglabil, geamuri electrice pe fata cel de la sofer cu impuls ...
- 85k km (cam vreo 3.000) facuti de mine din februarie.
- kit distributie schimbat anul trecut la 79k km de catre fostul proprietar.
- am facut verificare in reteaua Renaul Brasov inainte sa cumpar masina, unde s-a recomandat schimbare placute frana in maxim 5k km, si bucse punte spate (desi nu exista manifestarea specifica de bucse duse - pt cunoscatori).
- filtre & ulei schimbate de fostul proprietar inainte sa imi predea masina
- filtrul de habitaclu schimbat de subsemnatul (ocazie cu care m-am bucurat sa descopar ca nu am problema cu evacuare condens intalnita la alti posesori de megane)
- masina arata impecabil (a se vedea pozele)
- taxa de inmatriculare platita si nerecuperata (detin dovada de la fostul proprietar)
- consum mediu pe cei 3k km = 5%.
- VINul nu ajuta la mare lucru, deoarece servisul din Focsani unde s-a intretinut masina nu a transmit datele catre reteaua Renault (asta pt cei care vor sa verifice istoricul masinii pe baza VIN - la cerere il fac public ca nu imi e greu:P)
- motiv vanzare (pentru cei care se gandesc ca mi-am luat teapa si vreau sa scap de ea cu orice pret): am mai facut rost de inca o masina + planurile de viitor ale familiei nu mai necesita meganul in proprietate.
- pret vanzare: 4700 € sau 4500 € dar doar cu 1 set de roti la alegere. Plata in RON sau € dupa disponibilitatea clientului.
- chiar nu ma grabesc cu vanzarea asadar nu scad pretul smile.gif
- ca si info, 300 € m-a costat inmatricularea (din care jumatate RCAul)
- ofer asistenta pt documente si inmatriculare (clientul nu isi mai bate capul cu actele si birourile de vanzari auto care doar trag la xerox niste hartii si iau niste bani aiurea)
- masina e disponibila in Brasov (de 2 luni nu a facut decat plimbari scurte pt dezmortire)

Poze cu limuzina:
[attachmentid=1627957546] [attachmentid=1627957547]
[attachmentid=1627957548] [attachmentid=1627957549]
[attachmentid=1627957550] [attachmentid=1627957551]
Pozele sunt luate din fostul anunt, la cerere fac unele noi (astea le am la indemana momentan)
calaretz
Un Up de la mine! A fost masina mea de care am fost foarte multumit. O compar acum cu un c classe si mari diferente nu fac. Daca am avea autostrazi.....
Lord Hades
Toata stima smile.gif
Imi pare rău ca o tin de pomana mai bine sa o dau cuiva care sa o tina mult si bine.

Am primit oferta la 4000.
Masina nu pleaca de la mine fara 4500.
Stiu ce marfa am la vânzare asta fiind si motivul pt care nu las la pret.
Lord Hades
Se cauta iubitor de megan!
Lord Hades
Pana maine dumineata oferta speciala 4600 euro cu roti de iarna incluse!

21 Aug 2014, 14:17:
S-a vandut se poate inchide.
Multumesc pentru gazduire Dacia club & Reno Club smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.