Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dilema - ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
haky
Buna dragii mei,

Am nevoie de un telefon dual sim. Dupa cautari pe net si la magazinele on-line, am gasit doua, dar nu ma pot hotara pe care sa-l iau.

este vorba de: Samsung I9300i GALAXY S3 Neo, Dual SIM si Samsung I9192 Galaxy S4 Mini, Dual SIM

Rog pe cei care le cunosc sa ma ajute cu niste pareri PRO si CONTRA.

Multumesc mult.
dacis
A cazut gsmarena? plange.gif
haky
N-a cazut prietene, dar vroiam parerea prietenilor de aici. In multe cazuri m-am consultat cu ei si nu-mi pare rau deloc. Ma bucur insa ca ai scris totusi ceva.
corbex
Un hacker are nevoie de opinia unor poeti?

16 Aug 2014, 22:08:
La topicul cu tilifoane nu te-ai fi oprit, acolo bintuie insi care se pricep dar tu vrei parerea noastra si pace. Ei bine, amindoua sint bune, unul e chiar mai superior.
dacis
In primul rand ca daciotii n-au downgradeuri de care vorbesti matale. Ei sunt propritari inca de la lansare de Aifon5. Aia mai saracutii ori fara chef sa stea la coada la Aifoane, si-au luat SG5S. Alea originare si intregi. In al doilea rand, ca sa iti faca cineva o comparatie relevanta, ar trebui sa aiba experiente cu amandoua telefoanele, ceea ce ma cam foarte indoiesc.

PS Din lectura caracteristicilor (chiar daca unele calitati sunt exagerate, fiind ambele Samsung, sa acceptam ca exagerarea-i uniforma) reiese ca al doilea (GALAXY S3 Neo) ar fi ceva mai bun: baterie si memorie mai mari, plus procesor quad-core. Primul are ca plusuri "sticla" de protectie anti abraziva Gorilla Glass (chestie importanta pentru unul ca mine care niciodata nu stiu excat uned mi-i telefonul cu pricina si fix "0" pentru un pretin care-si bibileste telefonul ca pe un bebelus) si parca 4G. In rest... nu prea am vazut mari diferente.
gabize
N-ai dat procente, câți cu aifon, câți cu galaxiuri. Plus că s-a strecurat o eroare impardonabilă: faci referire la SGS5, nu la SG5S!!!
Ce analist mai ești dacă nu cosmetizezi informația?? tongue.gif
corbex
Asa-i! Ma pune in situatia sa ma arat singur cu degetul ca fan S5C. Ce-ul vine de la Ciaina.
dacis
QUOTE(gabize @ 16 Aug 2014, 22:20)
Ce analist mai ești dacă nu cosmetizezi informația?? tongue.gif
*

Intotdeauna o prefer mai necosmetizata, ashea, mai paroasa... Informatia, ofcors. tongue.gif
DragosP
Lenovo.
dacis
Lenovo ce? blink.gif
haky
Multumesc celor care au raspuns.

QUOTE(corbex @ 16 Aug 2014, 22:07)
La topicul cu tilifoane nu te-ai fi oprit, ......


Ai dreptate. Rog un moderator sa multe topicul la zona de GSM. Am sa-l urmaresc acolo.
DragosP
Orice. Alea-s dual core. Și o căciulă de bani.
Pe ebay, nou-nouț, la 1k lei iei un 8core ca al lui tataie sau un A850+ la cca 600.
Markos
Multe coruri, ca la Cântarea României wub.gif
corbex
Daca a dat Ponta salarii la coristi...
AR-18-MOS
QUOTE(dacis @ 16 Aug 2014, 22:12)
Ei sunt propritari inca de la lansare de Aifon5.

Si tot atunci vindem seria veche pe la moldoveni. icon_mrgreen.gif
Ake
Se muta de la Cafenea. De aici incolo va rog sa evitati postarile off-topic. Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.