Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
KeO
Vand Dacia 1310 din 1991, cu numai 14.550km la bord. Mecanica este revizuita recent, masina fiind completa si functionala.
S-au schimbat uleiul, filtrele, bujii, platina, condensator, garnitura capac chiulasa, antigel, toba finala, teava legatura (intre toba finala si cea de mijloc), placute frana. Piesele folosite sunt Bosch, Total etc...nu ulei de 3 lei/litru, si alte chinezisme.
Pot asigura ITP la vanzare. Masina nu se dezmembreaza.
Are interiorul albastru (scaune si pavilion), insa tapiteria de pe scaune s-a mai decolorat. Masina nu a fost pastrata in garaj, de aceea mai are unele probleme cu rugina, dar nu grave. Ceva la contraaripa dreapta, si la traversa lunetei, la portbagaj.
Pragurile sunt foarte bune, la fel si lonjeroanele. Astea au si fost tratate cu ulei, si le-a ajutat sa se pastreze.
Masina a avut un singur proprietar, si n-a avut accidente.
Pret 1.500 lei, vizibila in Bucuresti, zona Garii Progresu.
Tel 0740 330 332 sau 0763 895 895
Daciotul_98
pune te rog mai multe poze cu podelele,lonjeroane,motor,semidubluri,usi,aripi,portbagaj,bord...multe
KeO
Incerc sa pun ce poze mai am la indemana. Mai degraba, pun "problemele".
La lonjeroane n-am poze, dar sunt ca pragurile.
Intentia mea a fost s-o refac, insa mi-e teama ca va dura prea mult, ca mai am una din 82 la care vreau sa incep lucrul toamna asta. In conditiile astea, ar apuca-o iarna afara, si e pacat de ea.
Sper ca va ajuta sa va faceti o idee. Masina are acte, fiscal, tot ce trebuie.

P.S.: daca cineva e interesat s-o refaca, si nu stie unde, ce si cum, mentionez ca pot ajuta si cu asta. Am un garaj, si o pot reface dupa cerintele clientului. smile.gif
KeO
Sus.
KeO
Sus!
razvan1985
dac-as fi avut suma ceruta de tine,disponiila,in momentul asta te scapam de ea,bafta la vanzare... smile.gif
KeO
Eeh...cine stie, poate mai incolo. Nu ma grabesc s-o dau, pentru ca prefer s-o ia cineva s-o faca. Masina chiar merita a doua sansa, nu e de dezmembrat.
Merci!
KeO
Valabil.
KeO
Sus!
KeO
Valabil.
KeO
Sus!
KeO
Valabil.
KeO
Sus!
KeO
Hop!
KeO
Sus cu ea!
KeO
Inca valabil.
KeO
Sus!
KeO
Valabil.
KeO
Valabil.
KeO
Sus.
KeO
Valabil
KeO
Valabil.
KeO
Valabil.
KeO
Valabil.
KeO
Valabil.
KeO
Sus.
KeO
Valabil.
KeO
Inca.
madalin78
CRED CA DACA O DEZMEMBREZI ITI BANII MAI REPEDE ...
razvan1985
QUOTE(madalin78 @ 30 Nov 2014, 19:46)
CRED CA DACA O DEZMEMBREZI ITI BANII MAI REPEDE ...
*


dar ar fi pacat,ar fi inca o pierdere,pentru parcul auto al Daciilor,daca tot nu se grabeste proprietarul,mai poate astepta(e usor de macelarit),free up.
KeO
Initial, de asta o luasem, ca aveam nevoie de table de pe ea pentru alta, insa mi-am dat seama ca masina merita inca o sansa. E completa, originala, putin rulata... cu cateva puncte de sudura si o vopsea, iese ceva frumos. Nu ma grabesc s-o dau, ca nu ma imbogatesc cu banii de pe ea, dar as vrea sa fie refacuta.
razvan1985
QUOTE(KeO @ 2 Dec 2014, 23:05)
Initial, de asta o luasem, ca aveam nevoie de table de pe ea pentru alta, insa mi-am dat seama ca masina merita inca o sansa. E completa, originala, putin rulata... cu cateva puncte de sudura si o vopsea, iese ceva frumos. Nu ma grabesc s-o dau, ca nu ma imbogatesc cu banii de pe ea, dar as vrea sa fie refacuta.
*


RESPECT,chiar merita. smile.gif
KeO
sus.
florinchiritza
Cauciucurile sunt originale,adica cele cu care a fost echipata masina din fabrica?
KeO
Exact. Toate 5.
florinchiritza
Poate daca o mai tii o iau eu,oricum prin februarie sper....
KeO
Poate. Oricum, nu ma grabesc s-o dau primului venit. Sau pe preturi de dezmembrari. Daca nu se da pana cand ii fac loc pe lista, o s-o refac eu si aia e. Pacat ca a apucat-o iarna afara, dar n-o sa las sa zaca zapada pe ea, si nici nu sta pe pamant.
Daciotul_98
La mine sta pe beton, orice e mai bun decat pamant wink.gif
Barbalex
Are itp si asigurare?E functionala?Mai pe scurt o pot duce pe rotiile ei pana in zona arcului de triumf?
KeO
Raspunsurile se afla in primul post. Asigurare nu are, ca nu circula.
QUOTE(KeO @ 10 Sep 2014, 16:58)
Vand Dacia 1310 din 1991, cu numai 14.550km la bord. Mecanica este revizuita recent, masina fiind completa si functionala.
S-au schimbat uleiul, filtrele, bujii, platina, condensator, garnitura capac chiulasa, antigel, toba finala, teava legatura (intre toba finala si cea de mijloc), placute frana. Piesele folosite sunt Bosch, Total etc...nu ulei de 3 lei/litru, si alte chinezisme.
Pot asigura ITP la vanzare. Masina nu se dezmembreaza.
Are interiorul albastru (scaune si pavilion), insa tapiteria de pe scaune s-a mai decolorat. Masina nu a fost pastrata in garaj, de aceea mai are unele probleme cu rugina, dar nu grave. Ceva la contraaripa dreapta, si la traversa lunetei, la portbagaj.
Pragurile sunt foarte bune, la fel si lonjeroanele. Astea au si fost tratate cu ulei, si le-a ajutat sa se pastreze.
Masina a avut un singur proprietar, si n-a avut accidente.
Pret 1.500 lei, vizibila in Bucuresti, zona Garii Progresu.
Tel 0740 330 332 sau 0763 895 895
*

KeO
Valabil.
KeO
Sus!
KeO
Valabil!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.