Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Marsarier infrinat
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
diaconuliviu
De 2-3 zile am observat ca la mersul inapoi masina merge infrinata, motorul tinde sa se opreasca. Atunci, fiind motor rece, frig afara si masina incarcata, m-am lasat sa cred biggrin.gif ca e de la cauzele de sus insumate.
Ieri, acelasi lucru, cu motor cald, masina goala. La mers inainte nu se manifesta.
Crezind ca sabotul secundar devine primar si ca poate a ajuns sa atinga tamburul, am lasat masina "pe liber". Ei bine, pot s-o imping usor si in fata si in spate, pe mai multi metri, deci nu-s roti infrinate.
Limitatorul meu este "oala" deci exclud posibilitatea blocarii lui. (Nu sariti, am unul nou in portbagaj pentru inlocuire)
Ce ar putea fi?
Uncle-Sam
bai chestia asta am patit-o si eu la berlina si nimeni nu-si putea explica. se infrana in asa hal, incat nu mai pleca de pe loc. cum bagam a1a, pleca fara probleme. n-am incercat sa imping. presupun ca e din cutie...
diaconuliviu
Rezolvat; se pare ca acea infrinare aparea numai la turatie mai mare decit impinsul cu mina biggrin.gif ; era arcul inferior sarit de pe saboti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.