Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Piese Megane2 sedane 1.6 16v
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
golfy03
Sunt difuzoare,10ron bucata.
CLK4M-D8MEG
@golfy03 am fost astazi la mecanic sa montez pedala de acceleratie pe care am cumparat-o de la tine si am constatat ca este DEFECTA in sensul ca dupa ce iei piciorul de pe pedala masina se accelereaza singura inca 3-500 de ture in plus! Tu stiai de la inceput ca pedala are DEFECT de ai vandut-o la pretul acela ? S-au a fost o scapare ? S-au ai mers pe principiul cad dai atata face? Tu cum ai proceda daca eu ti-as fi trimis tie o piesa cu DEFECT asa cum am primit eu?
golfy03
Colegule,azi eduminica,ce mecanic e ala care iti monteaza piese duminica.
si sa montezi o pedala de acceleratie care face figuri dupa cateva zile dupa ce ai primit-o e cam ciudat.
Poate masina ta are alt defect si te-ai trezit tu ca vrei pedala de acceleratie.
De la pedala ori merge ori nu merge.
Daca vrei iti trimit inca vreo 2 bucati sa le probezi sa nu crezi ca nu ma bucur la 50de ron care au ajuns dupa 2 saptamani la mine.
Si pedala asta e pronsa in 3 piulite,nu tre sa dai motorul jos sa o schimbi.
Deci,cum facem?
Vin pana la tine sa itu aduc o pedala sa facem probe?
CLK4M-D8MEG
Te astept cu placere sa vii ,dar sa iei la tine mai multe pedale ,poate om brodi vreuna ! Si ca sa-ti demonstrez ca de vina este pedala sa stii ca am doua meganuri cu aceeeasi configuratie de pedala ! Am schimbat pedala buna de pe celalalt megane pe meganul care face figuri cu pedala ta si nu se mai intampla nimic ! Asa ca, sa ne dam cu presupusul, nu e o solutie! Deci, daca vrei sa vii sa capeti experienta ,adresa mea o ai, te astept si poate aduci si o pedala care sa fie buna !Ca sa traiesti cu inima impacata o montam pe ambele masini si vedem ce iese! Dau si de baut in cinstea reusitei ca nu sunt carcotas! O seara buna !
golfy03
K.
Ca sa nu ne mai lungim la povesti maine iti trimit alta.sper ca asta sa fie functionala.
golfy03
Cristian,ti-am trimis alta pedala,bineinteles tot cu posta ca sa ajunga mai repede...
Ne auzim cand o primesti si o probezi.
Spor!
pimi
Salut,
Sunt interesat de un geam usa spate -dreapta-partea fixa .Un pret te rog si un bip pe tel. 0745639332,te sun inapoi ca nu pot sta in fata calculatorului.Mersi
golfy03
Ai sms.
pimi
Mersi pentru raspunsul prompt,astept
golfy03
Ti-am trimis sms,astept eu raspuns de la tine.
alecs68
chederele de la usi in ce stare sunt,si ce pret au?
golfy03
Sunt chedere in stare buna la 50ron bucata+transport curier.
pimi
Ai PM
golfy03
up!
CLK4M-D8MEG
Am primit astazi coletul de la tine si am montat pedala .Totul e OK. Multumesc pentru gestul pe care l-ai facut, trimitandu-mi alta piesa!Asta demonstreaza ca iesti un om de onoare, desi in zilele noastre putini mai sunt asa! Imi pare rau ca tocmai eu a trebuit sa fiu ghinionistul! CRACIUN FERICIT !
golfy03
Multumesc de intelegere.
Craciun fericit tuturor!
golfy03
UP!
golfy03
up!
golfy03
Mai sunt ceva piese.
CLK4M-D8MEG
Salut G! meg2 fuzeta dreapta fata cu disc si fara un pret te rog!
golfy03
Salut,
Portfuzeta cu disc si butuc sunt la 150ron+transport curier.
CLK4M-D8MEG
Salut !Sa inteleg ca mai trebuie decat etrierul si este gata de montat pe masina ?Sau mai trebuie si altceva ? Discul mai merge ? Cam cat este tocit? Masina mea este fabricatie 2005 , se potrivesc piesele la ea ? Multumesc!
saturnia2001
salut ! cheder cadru geam portiere spate dreapta si stanga ai?dar un suport oglinda pe partea dreapta a soferului,ma refer la triunghiul din plastic negru de pe portiera ?
golfy03
CLK4M-D8MEG-este cu disc se pune doar etrierul,discul nu e foarte uzat dar nici nou.
saturnia2001-chedere nu am momentan in stare buna,triunghiul respectiv face parte din corpul oglinzii,verific daca mai am si te anunt.
saturnia2001
multumesc pt raspuns ! la chederele astea ma refeream.ale mele s au rupt la imbinari si am zgomot de vant in masina !
golfy03
Am inteles,de obicei se rup astea.Daca apar te anunt.
CLK4M-D8MEG
Salut! Mufa sonda de pe capacul termostatului, cea cu trei picioare - motor 1,6 16v , se gaseste?Un pret!
golfy03
Ar trebui sa fie mufa respectiva dar nu tai din cablaj doar o mufa ,pastrez cablajul intreg.
golfy03
up!
saturnia2001
Oglinda de pe partea dreapta a soferului,cu actionare manuala, cu sticla sau fara si corpul intact ? dar una retrovizoare de interior ? difuzor portiera fata ?
golfy03
Am doar difuzor la 20ron bucata.
saturnia2001
te sun maine daca e valabil nr .sunt interesat de difuzor daca e in stare buna
CLK4M-D8MEG
Salut! Planetara dreapta fata cu tot cu ax intermediar meg2.2 ? Multumesc!
golfy03
saturnia2001-suna-ma dupa 17 te rog
CLK4M-D8MEG-mai am planetara doar ca are unul din burdufe spart,in rest are tot pe ea,e la 100ron
adrian_yza
O bobina inductie?
golfy03
Este bobina la 40ron+transport.
adytym
farurile le mai ai si eventual daca se potrivesc la megane 2 break an 2006-2007
golfy03
Nu mai am faruri momentan.
golfy03
UP!
CLK4M-D8MEG
Am ridicat coletul! totul pare in ordine ! Multumesc !
ps : ai uitat de ciupercute! Poate data viitoare!
Recomand ! Preturi fara concurenta!
O seara buna!
golfy03
Ai dreptate,am pus ciupercutele intr-o punga si le-am uitat in masina.Mia-am amintit tarziu de ele.Data viitoare sper sa nu mai fie graba si sa le pun,doar sa-mi amintesti din nou.

Multumesc!
golfy03
up!
golfy03
up!
golfy03
up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.