Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnal radio slab
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
adriano2br
Asa cum spune si titlul topicului..am un cd player sony xplod cumparat de nou acum cativa ani. L-am folosit pe dacie aproape 3 ani iar cand am vandut-o l-am oprit si l-am montat pe fiat..dar aici nu am semnal radio mai deloc..radio zu si kiss fm le prind doar in oras. Firul e legat bine la antena si are si mufa bagata la casetofon. LA dacie nici nu aveam mufa pentru casetofon, facusem o prelungire cu un cablu si il bagam fortat in gaura de la antena a casetofonului..dar prindeam radio zu peste tot fara probleme. Asta nu stiu de ce e mai pretentiosa.... ? ce as putea sa-i fac? firul de la antena mai mult ca sigur nu e intrerupt.
V a L y O
Aceeasi problema am avut si eu. La mine problema era cauzata de un alimentator ptr telefon. Cand il bagam in priza de bricheta prindeam doar "purici" la radio.
bygy007
eu zic sa verifici totusi antena cu un aparat de masura ceva , sa nu fie scurt intre tresa si firul cald sau desprins , incearca cu el afara cu o sirma de 1m bagata in locul antenei
adriano2br
am taiat mufa de la antena , cea care intra in cd player..se pare ca avea piciorusul ala din mijloc prea scurt si nu facea atingere..am intepenit un cablu in mufa cd playerului , am izolat, am legat celalalt capat de firul de la antena , am izolat si acum vad ca merge.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.