Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: MONTEZ LUPE IN FARURI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3
faruri custom
Salutare.
asa cum spune si titlul, montez lupe in faruri

pentru farurile de megane care vin din fabrica cu lupe, inlocuiesc pe cele existente (posibil arse ) cu lupe originale Valeo
pentru restul farurilor care vin fara lupe, montez lupe bifazice, de sticla, de cea mai buna calitate

lista de preturi:

manopera schimbat lupele originale cu lupe Valeo -200 ron
lupe Valeo ORIGINALE absolut NOI 300 ron
ATENTIE!!! pentru a schimba lupa NU DECAPSEZ farul

manopera montat lupe in faruri : decapsat/ capsat/ montaj 200 ron
lupe 2,5 inchi normale + ornamente 280 ron
lupe 2,5 inchi scurte + ornamente 300 ron
lupe 3 inchi + ornamente 350 ron
vopsire interiro far negru mat ( 3 straturi) dupa ce se indeparteaza stratul de chrome 100 ron/ pereche
kit xenon can bus terminator slim 270 ron

pentru alte detalii nu ezitati sa ma contactati prin mail sau telefonic la 0731748592

OFER CALITATE, CER SERIOZITATE
tunderbird
Din anunt eu inteleg ca dezlipirea si lipirea dispersorului (geamului de far) cade in sarcina noastra. Corect?
sorin1983
mai exact ce implica manopera ta?
faruri custom
scuze. am modificat postarea. era gresit.
scuze inca odata
manopera consta in : decapsat+ montaj lupa + curatat sticla pe interior cu solutii dedicate + capsat
eugenTL
De unde esti?
Deci pt faruri oem megane 2.2 ( cu lupa deci ) ma costa 500ron pt lupe valeo... Sunt identice cu cele din far?

Daca vreau si desfacut farul pt curatat si lipit f bine cat mai costa in plus??? ( a mai fost desfacut si lipit nu tocmai pe gustul meu, probabil siliconul era de proasta calitate pt ca joaca la imbinare, deci intra apa probabil... iarna la spalatorie se abureste... de cand am facut farul merg fara capacul din spate..deci probabil e mult praf in interior, de unde si impresia mea ca nu mai lumineaza cum trebuie )

Intreb pt ca e neclar din: ATENTIE!!! pentru a schimba lupa NU DECAPSEZ farul

manopera montat lupe in faruri : decapsat/ capsat/ montaj 200 ron
manopera consta in : decapsat+ montaj lupa + curatat sticla pe interior cu solutii dedicate + capsat
faruri custom
salut. daca farurile au mai fost desfacute, pretul pt lupe+manopera care include si decapsat/schimbat lupe/capsat ramane tot 300+200
eu folosesc numai mastic special pentru faruri si pana acum nu am avut nicio problema cu aburitul sau alte nebunii

sunt din bucuresti
cosmetizarea interioara a farurilor este bonus la fiecare lucrare, pana la sfarsitul anului
lupele, fiind originale Valeo, este cat se poate de clar ca sunt absolut identice
faruri custom
Anunt valabil
Portofoliu bogat!
Catalinmodena
Demontat,vopsit negru,schimbat lupele si montat inapoi.Un pret?
CatalinBI
salut, prin inlocuit lupa, te referi la tot "blocul" optic? adica lupa si oglinda care reflecta lumina becului pentru faza scurta? sau doar lupa in sine? Eu am "bricolat" un far de megane 2.2 si lupa n-are nimic, este afumata, o speli si o pui la loc, este doar o bucata de sticla, care nu prea are ce sa pateasca. In schimb "oglinda". era afumata, "arsa" pe exterior si matuita pe interior de la caldura becului probabil, si din punctul meu de vedere asta ar fi piesa care trebuie inlocuita sau reconditionata. Lupa se curata si este ok.
Alexul
pfff...ce intrebari de te doare capul ! ...si eu mi am montat lupe in faruri...nici nu stiam cu ce se mananca. L am sunat pe baiat (nu nenea din topic...altul) am venit cu masina, a vazut ce mi trebuie...a dat comandat...600 lei cu tot cu manopera a costat...morimoto.
Am stat langa el 12 ore, si au lucrat 2 baieti...este foarte mult de munca, sa dezlipesti, sa scoti masticul vechi, etc, etc,...eu nu as face treaba asta ptr 200 lei !
djcristi
lupele care le vinzi sunt doar pentru far OEM cu halogen sau si pt cele cu Xenon ?
gogota_69
Un pret pentru schimbare lupe la un megane 2.2 cu xenon din fabrica cu D1S? Ce tip de lupe se pun : mono/bi? firma? dimensiune?

Multumesc
faruri custom
Catalinmodena, spune-mi te rog despre ce faruri este vorba. cu xenon, halogen, etc

CatalinBI. da. prin inlocuirea lupei se intelege inlocuirea toatala a lupei,problema la lupele de pe masina fiind aceea ca pe langa mizerie, oglinda care reflecta lumina in lupa se arde si atunci farul devine ineficient

Djcristi, lupe pt xenon de fabrica nu mai am dedicate

gagata_69, nu mai am lupe pt d1s. s-au epuizat foarte rapid


PENTRU UN RASPUNS MAI RAPID, ROG FOLOSITI NUMARUL DE TELEFON
faruri custom
anunt valabil
in limita stocului, schimb lupe halogen la mdgane 2, cu lupe Originale VALEO noi noutze.
pret 100 euro/set de faruri. pretul include lupe+manopera

restul ofertei ramane valabila: montat lupe, vopsire, xenon
knebel_be
Salut

Pentru un Megane 3 cat costa?
Poti atasa niste poze eventual!
Vreau sa vad cum dau, deoarece as dori sa montez XENON
faruri custom
salut.
am facut megane 3. iese foarte ok
vezi foto pe facebook, pe pagina Faruri custom by Jaf
saptamana viitoare, marti,miercuri si joi am liber pt lucrari
faruri custom
oferta valabila in continuare.
pentru moment, preturile raman neschimbate!
ne2ion
Salut, cat dureaza operatiunea de schimbat lupe pt. megane 2.2 ce vine cu lupe pt halogen din fabrica? Si un pret exact daca se poate, Multumesc
faruri custom
salut.
lupe+manopera 500 ron
timp de lucru 2 ore.
se folosesc lupe originale Valeo
pentru inlocuire farurile nu se decapseaza.
djcristi
QUOTE(faruri custom @ 19 Jan 2015, 19:46)
Djcristi, lupe pt xenon de fabrica nu mai am dedicate

gagata_69, nu mai am lupe pt d1s. s-au epuizat foarte rapid
*



la ce pret erau?
faruri custom
am lupe.
100 euro
djcristi
poti pune o poza cu ele? sunt noi Valeo? pretul este per set (2buc) ? difera stanga de dreapta sau sunt identice?
faruri custom
revin cu poze curand,cand ajung acasa.
lupele sunt noi, originale Valeo, toate perechi.

pentru cei care imi dau pm: nu pot raspunde acolo deoarece nu am suficiente posturi pentru a utiliza si pm
andreis
Tocmai ce m-am uitat pe Facebook la pozele cu farurile facute de tine si as vrea sa te intreb, ca necunoscator ce sunt, cat de mare este diferenta intre un far normal si unul cu lupa, dotare cu bec halogen.

Ce garantie dai la lucrare si cam cat dureaza? Montezi si xenon?
faruri custom
salut.
diferenta intre un far fara lupa si unul cu lupa este mare. daca ramai pe bec halogen recomand sa nu montezi lupe pentru ca lupele ce le folosesc sunt concepute pentru a fi folosite cu instalatie xenon, pe bec halogen neluminand cum trebuie.
daca optezi si pentru o instalatie xenon BUNA, recomand lupe 100%
lucrarea dureaza 8-10 ore si beneficiaza de 12 luni garantie
djcristi
asteptam pozele cu lupele pt xenon d1s wink.gif
ne2ion
Salut, te-am intrebat acum ceva timp de un pret pt. schimbat lupe megane 2.2 cu lupe pt halogen, dar am fost ocupat. Imi poti trimite un pm cu un pret in care sa intre si demontatul barii pt a scoate farurile, deoarece nu sunt din Bucuresti si nu am unde sa o demontez ca iti dau farurile, sau in pretul spus de tine intra si demontatul de pe masina? Multumesc
djcristi
mai pui pozele alea?
faruri custom
ne2ion, demontat/montat faruri, lupe monofaza h7 originale Valeo 100%noi, pret 550 ron
timp de lucru 3 ore

MOMENTAN nu mai sm lupe h1.
primesc marti si o sa le fac si poze sigur. la celalalt nu am apucat sa fac poze pentru ca s-au dat imediat
ne2ion
Perfect, sper ca saptamana asta sa ajung la tine, te voi contacta.
faruri custom
te astept oricand doresti.
singura rugaminte e sa-mi dai un tel inainte. merci
ne2ion
recomand! tocmai ce mi-am schimbat si eu lupele cu valeo originale biggrin.gif
faruri custom
multumesc pentru aprecieri.
mai am doar 3 seturi de lupe pentru farurile halogen, dupa care, slabe sanse sa mai apara altele
aurel79
pe grand scenic 2011 poti monta lupe ... si daca da ce pret ..multumesc anticipat
faruri custom
in principiu se pot monta pe orice tip de far
da-mi te rog un telefon pentru a discuta.
mihaigr21
pentru megane 2.2 , lupe xenon originale inclusiv montaj ?
si cam cat ar dura operatiunea ?
djcristi
am intrebat eu mai sus, a spus ca nu mai are lupe Valeo D1S
faruri custom
valeo d1s nu mai am decat modelul pt audi a4b6, sunt bifazice, insa nu stiu 100% daca se potrivesc la megane. aici ma refer la prinderi si la faptul ca este posibil sa nu poce la fix solenoidul pentu shutter.
pretul pt 1 set e lupe este de 100 euro+ montaj, insa repet: nu sunt 100% siur ca se potrivesc plug& play.
daca este careva care vrea sa incerce, ii stau oricand la dispozitie
....
sau, exista si varianta eliminarii solenoidului si atunci cresc sansele de a se potrivi
daca poate pune cineva o poza din interiorul farului cu xenon d1s de pe megane, mi-ar fi de un real ajutor
djcristi
de pe megene-ul din semnatura

nu stiu daca merg cele de Audi, pt ca difera intre faruri si diametrul lupei.
faruri custom
eu zic ca merg.
daca se elimina solenoidul, merg puse chiar si fara decapsarea farului
daca ai drum prin drumul taberei, treci sa vezi lupele live.
djcristi
lupe aftermarket bi-xenon care s-ar potrivi ai?
faruri custom
nu ai ce sa pui aftermarket. nu se potrivesc la ptinderi, montura pentru bec, dimensiuni
djcristi
o sa studiez problema , @panavision si-a montat morimoto mini-h1 in far original meg2.1 , cu becul standard d2s , facand ceva adaptari , operatiune descrisa aici
faruri custom
fara nicio urma de ironie, preferi bucati de "fund" de plastic, in detrimentul lupelor originale ?
cu putina bricolare ai sanse sa le folosesti si cu functia de bifaza, si ramai si cu becurile d1s.
sau in cel mai rau caz, poti pune lupe h7, tot noi, tot originale, care vin pe echiparea farurilor cu halogen.
este doar o sugestie.
fiecare face cum doreste
djcristi
m-am lamurit cat de bune sunt lupele Valeo originale, am vazut la multi aftermarketuri si sunt mai de calitate (se prajeste greu reflectorul si lumineaza si mai bine), si mai ieftine pe deasupra, si se gasesc, asa ca prefer sa imi fac o adaptare, si sa pun la fiecare 2 ani (cand schimb becurile) lupe morimoto sau alta marca decat sa caut Valeo originale care nu prea se gasesc si nici nu sunt bi-xenon.

lupele de halogen nu sunt bune, nu sunt concepute pentru temperaturile de xenon.
faruri custom
ok. tu stii cel mai bine ce vrei pentru masina ta.
te pot ajuta si cu lupe morimoto produse de aes daca ai nevoie, insa nu iti pot asigura montajul si asta nu pentru ca nu stiu sa il fac ci pentru simplul motiv ca nu vreau sa strige lumea dupa mine ca le tremura lumina, ca linia nu e perfect dreapta si asa mai departe.
djcristi
ce pret ai la un set de morimoto mini-h1 ?
faruri custom
mini h1 varianta standard 280 ron
mini h1 varianta imbunatatita 300 ron
lupele sunt produse de AES.
12 luni garantie
djcristi
ok, notat,

in afara de morimoto mai ai si altele aftermarket (gen FXR,etc)?
faruri custom
evo x-r 450 lei, pe comanda
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.