Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Volkswagen Passat 2.0tdi 140cp, xenon, piele
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
aden
Vw passat highline 2.0 tdi 140 cp, 6+1 viteze
Bi-xenon adaptiv + spalator faruri + xenon proiectoare
4 geamuri electrice
Folie neagra omologata pe geamuri fata + spate
Oglinzi electrice incalzite,pliabile
Oglinda interioara cu functie anti-orbire
Parbriz incalzit (sarmulite electrice pe toata suprafata parbrizului + buton special)
Scaune incalzite fata
Dublu climatronic,
Abs, esp, 10 srs,
Volan piele + comenzi pe volan
Senzori ploaie, senzori lumini + senzori presiune pneuri (cu reglare automata)
Senzori parcare fata si spate
Cotiera si torpedou refrigerate
Perdea luneta actionata la buton
Pachet lumini interior (la picioare) si exterior (la oglinzi)
Functie coming home - leaving home
Jante aliaj 16 cu cauciucuri de vara
Interior piele crem + alcantara (piele intoarsa)
Reglaje electrice pentru scaun sofer
Insertii mahon
Alarma viper + senzor de proximitate + senzor de geam spart
Navigatie cu cd, dvd, mp3, usb, iphone, gps igo 2014, bluetooth, camera marsarier
Toate injectoarele schimbate la porsche – trecute in cartea de service
Manual + toate facturile la zi + 2 chei
Baterie noua
Pilot automat
Afisat maxidot
Asigurare + rovigneta + itp valabile
Distributie si kit ambreiaj schimbate
Placute de frana, ulei, filtrele de ulei si motorina schimbate la timp
Carte de service la zi – masina achizitionata de noua din romania

[attachmentid=1627967471] [attachmentid=1627967472] [attachmentid=1627967473] [attachmentid=1627967474] [attachmentid=1627967475] [attachmentid=1627967476]
[attachmentid=1627967477]
adrian.paul
Asta e un fel de "nu doresc nimic, vreau doar sa ma laud"? unsure.gif
aden
156.000km
Pret: 7200 EUR usor negociabil

Contact: 0722 722 725
adrian.paul
An? Taxa?
CatalinCTM
An 2006 , seria sasiu WVWZZZ3CZ6P074671 .
kaferfan
Fumoasa cu draci ! biggrin.gif
Un UP mare de la mine...
aden
An: 2006

Taxa nu stiu sincer daca este platita, eu la vanzare spun ca nu este platita.

Pe mine nu m-a interesat foarte mult taxa deoarece cand mi-am cautat masina, stiind problemele specifice ale motorului 2.0 am preferat compromisul de a cumpara o masina buna fara taxa platita decat una cu taxa platita si cu surprize.

DAR: Ultima inmatriculare a masinii este in data de 06.2010 si toata lumea spune ca in acel moment taxa de inmatriculare SE PLATEA.

Proprietarul de la care am cumparat-o mi-a spus sincer ca nu mai stie daca taxa este platita iar eu din lipsa de timp (si ignoranta) nu m-am interesat de taxa.

Talonul nu este instrainat, eu am fost oprit de politie si nu m-au intrebat absolut nimic de proprietarul masinii.

Cel mai corect eu spun ca taxa nu este platita iar daca este, cine o cumpara primeste un mare BONUS smile.gif
yuly_megan
arata super bine masina
Mega UP !! si de la mine

Eu am cumparat un Megane in 19.12.2010 si nu avea taxa platita si am imatriculato pe numele meu. Deci este posibil sa nu aibe taxa platita.
espacern
QUOTE(aden @ 23 Oct 2014, 20:27)
Talonul nu este instrainat, eu am fost oprit de politie si nu m-au intrebat absolut nimic de proprietarul masinii.

Posesia "caroseriei" a cheilor precum si a actelor nu inseamna automat ca esti proprietar....legal bineinteles!
Altfel se pune problema in cazul instrainarii/vanzare.
aden
QUOTE(espacern @ 23 Oct 2014, 19:41)
Posesia "caroseriei" a cheilor precum si a actelor nu inseamna automat ca esti proprietar....legal bineinteles!
Altfel se pune problema in cazul instrainarii/vanzare.
*



Nu ma pricep foarte bine, masina o am inscrisa la circa financiara, insa m-au sunat diverse persoane care au pretins ca nu pot circula daca nu inmatriculeaza masina pe numele lor ceea ce nu este adevarat.

Adrian
StefanT
Daca a avut prima inmatriculare IN ROMANIA dupa ianuarie 2007, a fost platita taxa. Dupa care poate sa fi fost recuperata, si TRANSCRIS dreptul de proprietate ptr ca pana in ianuarie 2013 nu s-a cerut nimic aferent taxei la transcriere. Deci trebuie verificat la ANAF, pentru ca poate sa fie inca achitata si nerecuperata, sa nu fi fost platita, sau platita si recuperata.
Daca in 2010 a fost prima inmatriculare in tara, intr-adevar s-a platit. Insa tu trebuie sa oferi o certitudine la vanzarea masinii, pentru ca face o diferenta destul de mare. Te costa doar timpul tau sa scoti acea adeverinta si 2 lei un timbru fiscal.
Cat despre masina, m-am uitat pe istoric si are f multe intrari in service (revizii, etc.) ceea ce e bine si demonstreaza km.
Injectoarele la BKP le-ai facut pe 10-10-2014, corect?

EDIT: Am citit mai atent, deci prima inmatriculare in tara 2006 si in 2010 a vandut-o tot in tara deci a transcris dreptul de proprietate. Daca este asa, masina nu are taxa platita.
Bafta la vanzare!
UXE
Cu xenonul ala de pe proiectoare treci de RAR?
aden
@Stefan T - Si eu cand am cumparat-o am fost in reprezentanta si mi-au aratat tot istoricul de service si am vazut ca sunt reali kilometrii si a fost o masina ingrijita.
De aceea eu spun ca taxa nu este platita deoarece nu vreau sa incurc pe nimeni sau sa dau informatii false.
Injectoarele au fost schimbate in data de 23.05.2012 la 120.324km - trecut in cartea de service.
@UXE - Proiectoarele sunt montate de anul trecut, iar ITP-ul este facut in Ianuarie anul asta cu valabilitate pana in 2016. Deci nu ar trebui sa fie probleme.
Crap
Up si de la mine !

Cat despre proiectoare NU IEI RAR'u !, trebuiesc montate halogene.
Alexul
Eu cand am facut rar-ul pentru inmatirculare...nici nu au aprins luminile.
aden
UP
aden
UP
clr
QUOTE(aden @ 23 Oct 2014, 19:50)
Nu ma pricep foarte bine, masina o am inscrisa la circa financiara, insa m-au sunat diverse persoane care au pretins ca nu pot circula daca nu inmatriculeaza masina pe numele lor ceea ce nu este adevarat.

Adrian
*



Mi-e cam neclar: esti proprietarul la zi in carte, sau ai inregistrat-o doar la fisc?
aden
QUOTE(clr @ 26 Oct 2014, 18:43)
Mi-e cam neclar: esti proprietarul la zi in carte, sau ai inregistrat-o doar la fisc?
*



Doar la fisc - masina nu are timbrul de mediu achitat.

Adrian
l@u
comutatorul ala de lumini sigur are 1 milion de km. , al meu la 342.000 e ca nou !

bafta la vanzare!!!
cristian92
cate unii comenteaza doar sa se afle in treaba....@ colegu cu 1 million de km din cauza blocului de lumini....masina are tot istoricul ! I l-am verificat si eu,
Iar cu RaR nu prea conteaza nimic in ziua de azi ,cu 50 de lei la baiat poti sa ai si rotile rupte ca te trece(sa se inteleaga ca asta nu este un lucru bun,dar nu te tin niste proiectoare sa nu treci rar)
frumoasa masina,chiar caut aceasta masina sa o achizitionez,dar ma depaseste acest pret,succes
aden
UP
sspoitoru
ce e chestia aia de pe bord?
aden
Este husa de protectie a bordului.

Adrian

28 Oct 2014, 21:06:
UP
sspoitoru
Daca e oem, o vinzi separat? icon_mrgreen.gif
aden
UP...ultimul pret 6800 EUR.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.