Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Instalatie electrica 1310 bord
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Cos
Ajutati si unu' ca mine, care a dat tot bordu' jos de pe un break 1987 si nu mai stie unde vin toate firele. Mentionez ca l-am demontat deoarece instalatia era varza la genul ca pe langa cele aprox 50 de fire standard care vin din fabrica masina mai avea inca 500 montate de fostul proprietar (leduri luminite si alte porcarii). Exista vreo documentatie, carte ceva in care sunt trecute culorile si unde trebuie sa duca in bord?? Multumesc mult.
Buyaka
Existau inainte carti pentru Dacia 1300... o carte neagra cu caractere argintii pe coperta... se numea chiar "Autoturismul Dacia 1300"... avea si scheme si tot... modalitati de montare, reparare, conducere, recunoasterea defectelor etc. Nu stiu daca o mai gasesti... incearca pe la anticariate sau poate or fi aparut carti mai noi...
Daca nu, mergi si tu la un service cu o bere alcoholic.gif la nenea electricianu si roaga-l sa-ti dea o schema pt. masina ta...
Bafta!
cbotz
Ai dat un "search"? Ca eu tot aici am gasit, mai demult, toate schemele.
Seba
In cartea lui Mondiru sunt scheme pentru mai multe modele Dacia dar nu sunt color sad.gif pe cand in cartea aceea veche cu Dacia 1300 schema era color smile.gif si cred ca te ajuta mai mult.
marianrec
Poftiti color smile.gif
godmaaty
Ai color si pentru 1310 ??
Cos
Ok merci mult! Maine e ziua cea mare sa vad ce reusesc. Sper sa nu fie nevoie sa folosesc instinctorul smile.gif
marianrec
QUOTE(godmaaty @ 21 Oct 2005, 21:00)
Ai color si pentru 1310 ??
*




Pt 1310 nu am gasit decat in Mondiru si nu erau color.....
Cos
S-a rezolvat problema...am chemat un meserias si m-a lamurit...a zis ca la instalatia pe care o am mai pot sa atasez un bord poate si pentru pasagerii din spate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.