Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]DACIA SUPER NOVA - SFAT VA ROG
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
BZ_07_RFI
Salut colegilor de forum, nu sunt foarte activ in postari dar urmaresc aproape zilnic forumul acesta.
M-am decis sa achizitionez o Dacia Super Nova.
Nu sunt foarte priceput in a alege dintre una si alta, in afara de estetica, sa nu aiba prea multa rugina si la cum se aude motorul si directia/franele. Am gasit una in Galati la un pret ok, nu are multa rugina dar se va achizitiona direct de la proprietar, ma ajuta un prieten si va merge cu ea la un service pentru verificare mecanica. Pretul ei este de 3000 lei, pretentiile mele nu sunt mari, ma intereseaza doar ca pe parte mecanica sa fie relativ ok, sa nu ceara investitie imediat, iar la tabla sa fie ok.
De inmatriculat nu o inmatriculez pe numele meu, e destul de mare taxa. Dar am inteles de la proprietar ca imi va da certificat fiscal iar pe talon nu scrie ` instrainat catre xxx la data de yyy` si o pot trece la fisc pe numele meu, iar masina ramane pe numele lui in continuare. E POSIBIL ASA CEVA ?
Cineva dintre voi stie o DSN de vanzare, buget intre 800-1000 E ?


Multumesc.
alehandro69
Sfat


Vezi daca proprietarul mai are piese de rezerva la ea...

Intreaba cand a fost schimbat kitul de distributie si uleiul,filtrele....inclusiv cel din cutia de viteze...

Recomand ca e de bani marunti,schimbarea imediata a filtrului de benzina care salveaza problemele cu infundarea injectoarelor si instalatiei...
BoR
Salut! Din semnătura înțeleg ca ești din Buzau. Dacă este așa, îți pot recomanda o supernova clima aflată la vânzare în Buzău. Din ce am văzut, masina pare ok din punct de vedere tehnic.Are puțină rugina pe la aripi, însă nu grav. De-a lungul timpului a fost întreținută(proprietar pensionar,rulaj în jur de 120000km). Daca ești interesat,îți dau mai multe detalii.
Nu te grăbi în alegerea mașinii. Cred ca ai citit secțiunea forumului dedicată acestui model și ți-ai făcut o idee despre ceea ce e de verificat la momentul achiziției. Mult succes!
puiu82
Parerea mea.....de Stan Patitul......ia-ti masina din judetul tau....e mai sanatos asa.

http://olx.ro/oferta/vand-renault-megane-2...html#8dfe2706af


Bafta!
BZ_07_RFI
Multumesc pentru sfat.
Sunt din Buzau, dar m am stabilit de 4-5 ani in Bucuresti, am uitat sa modific la semnatura.
Mai multe detalii despre DSN din Buzau, un numar de telefon se poate ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.