Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1410 1988
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Daciotul_98
Un vecin vinde o dacia 1410 tlx model taxi refuzata la export,pentru America,km reli 57000 reali motor 1.4 sigiliu pe cablul vitezometrului,cutie 5 trepte,inaltata de fabrica,interior vinilin (era standard).Lonjeroane dublate inclusiv suportii la punte.Necesita restaurare
pret 1800lei
aurelian_mz_rt125
atat de inalta incat nu a incaput in poze ? chiar sunt curios cum arata ...
se pot pune poze cu masina intreaga ?
Daciotul_98
maine,esti interesat?
sorin1983
sigur pentru america era?
Markos
america de nord, centralã sau de sud?


e important.
aurelian_mz_rt125
astazi am luat o Canadiana
Dacia 1310 - an 1985 , printre primele modele 1310 exportate fara semnalizari in bara ci in spoilerul fata care ar locas special pt ele ( probabil din acestea au derivat spoilerele cu proiectoare )
atasez si niste poze,

[attachmentid=1627968140] [attachmentid=1627968143] [attachmentid=1627968146]

daca nu o luam pe asta probabil ma bagam la asta pusa de tine, mai deosebita , suna tentant tare anuntul , poate ca daca mai sta ceva timp disponibila ajunge si a ta la mine smile.gif

unde e poansonarea cu "taxi"? pare contraaripa , interesant ar fi fost pe exterior pe undeva

dupa placuta ovala si codul 563 ( cel putin asa il vad eu )
masina ar fi fost produsa pt una din urmatoarele tari din America de Sud sau Africa:
Bolivia, Chile, Columbia, Ecuador, Guatemala, Honduras sau Etiopia
razvan1985
daca stiu eu bine,scrisul TAXI,e pansonat in partea dreapta,pe contraaripa,in dreptul filtrului de aer,am gasit si eu una la remat acum vreo 2 ani,cu 3_oookm la bord,de la care am prelevat axa cu came,tachetii si rampa de culbutori,un motor cu cilindrii fara uzura...
DACIOTUL_97
QUOTE(aurelian_mz_rt125 @ 30 Oct 2014, 09:41)
astazi am luat o Canadiana
Dacia 1310 - an 1985 , printre primele modele 1310 exportate fara semnalizari in bara ci in spoilerul fata care ar locas special pt ele ( probabil din acestea au derivat spoilerele cu proiectoare )
atasez si niste poze,

[attachmentid=1627968140] [attachmentid=1627968143] [attachmentid=1627968146]

daca nu o luam pe asta probabil ma bagam la asta pusa de tine, mai deosebita , suna tentant tare anuntul , poate ca daca mai sta ceva timp disponibila ajunge si a ta la mine smile.gif

unde e poansonarea cu "taxi"? pare contraaripa , interesant ar fi fost pe exterior pe undeva

dupa placuta ovala si codul 563 ( cel putin asa il vad eu )
masina ar fi fost produsa pt una din urmatoarele tari din America de Sud sau Africa:
Bolivia, Chile, Columbia, Ecuador, Guatemala, Honduras sau Etiopia
*



blink.gif
Daciotul_98
lonjeroanele dublate,toata partea de desupt este bazata pe r12 gordini ca si ranforsari ale lonjeroanelor,scrisul este pe semidublura dreapta
harby ;))
QUOTE(aurelian_mz_rt125 @ 30 Oct 2014, 08:41)
astazi am luat o Canadiana
Dacia 1310 - an 1985 , printre primele modele 1310 exportate fara semnalizari in bara ci in spoilerul fata care ar locas special pt ele ( probabil din acestea au derivat spoilerele cu proiectoare )
atasez si niste poze,

[attachmentid=1627968140] [attachmentid=1627968143] [attachmentid=1627968146]

daca nu o luam pe asta probabil ma bagam la asta pusa de tine, mai deosebita , suna tentant tare anuntul , poate ca daca mai sta ceva timp disponibila ajunge si a ta la mine smile.gif

unde e poansonarea cu "taxi"? pare contraaripa , interesant ar fi fost pe exterior pe undeva

dupa placuta ovala si codul 563 ( cel putin asa il vad eu )
masina ar fi fost produsa pt una din urmatoarele tari din America de Sud sau Africa:
Bolivia, Chile, Columbia, Ecuador, Guatemala, Honduras sau Etiopia
*


Raritate si aceasta !
Am mai vazut un break albastru in bucuresti fara semnalizari in bara.

Felicitari !


Bafta la vanzare ! Merita salvata.
marculescu.
Erau multe prin Bucuresti la sfarsitul anilor '80s. Erau inscriptionate SERVICIO PUBLICO
Cea a lui Aurelian pare a fi pentru Canada, s-au importat si acolo incepand cu 1983

30 Oct 2014, 23:12:
Erau multe prin Bucuresti la sfarsitul anilor '80s. Erau inscriptionate SERVICIO PUBLICO
Cea a lui Aurelian pare a fi pentru Canada, s-au importat si acolo incepand cu 1983
dacia_gpg
QUOTE(Markos @ 30 Oct 2014, 02:18)
america de nord, centralã sau de sud?
e important.
*


America Latina.
iDoctor
america latina ??? getax cobalcescu avea cateva sute deastea , inscriptia taxi s-a facut contra furturilor , poate gasiti si voi dacia facuta pentru taxi avand motor cu 2 cu came ?????
aurelian_mz_rt125
vroiam sa vad diferentele fata de o Dacia normala.
la prezentarea asta cam dificil sa vinzi
ziceai ca masina a fost suprainaltata de fabrica , e plafonul mai inalt, sau e inaltata din suspensie ?
parca ti-e frica sa pui poze cu masina intreaga
Daciotul_98
masina nu e a mea e la un vecin in curte,e super inalta are rugina la pod la prima vedere.O sa urmeze o revizie la frane si ambreiaj pentru a putea fi folosita.Pe spate are anvelope victoria pe 165 de fabrica
Daciotul_98
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.