Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Ford Fiesta 2004 Inmatriculat RO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
gabyyy26
Vand Ford Fiesta, an 2004, inmatriculat RO.

Informatii generale:
- capacitate cilindrica 1299;
- putere 70 cp;
- motor Duratec cu distributie pe lant;
- RCA - 130 RON pe 6 luni facut saptamana trecuta;
- ITP - valabil Noiembrie 2016;
- impozit 50 RON pe an;
- consum mixt 5%;
- fiscal pe loc.

Dotari:
- geamuri electrice fata;
- aer conditionat;
- ABS;
- airbag-uri;
- scaun sofer reglabil pe inaltime;
- inchidere centralizata;
- alarma;
- servodirectie;
- MP3 player cu USB;
- deschidere haion din interior.

Masina este intr-o stare foarte buna, ruleaza perfect si consuma foarte putin carburant.
Pret 2150 eur
Tel 0727457806.
tpv
motorul de 1299 pe lant nu are 70cp, doar 60.
un up de la mine, model foarte fiabil!
gabyyy26
Mersi dar tin sa te informez ca ai dreptate pe jumate ,motoare sunt 2 modele de 1299cm3 unul de 60 cp si altul de 69.6(70 cp) cel care este pe aceasta masina de 51 kw
Într-adevar este un motor foarte fiabil pe o caroseria uimitor de stabilă pt. Clasa ei.
gabyyy26
Up
stolniceanulucian

Cati km are masina ?
gabyyy26
99994 km avea ieri cred ca am atins pragul de 100000 km.
gabyyy26
Up 1950 eur fix
gabyyy26
UP
slider2
QUOTE(gabyyy26 @ 16 Nov 2014, 13:02)
- RCA - 130 RON pe 6 luni facut saptamana trecuta
*



daca se poate o mica observatie rca-ul degeaba este facut daca masina va fi vanduta pentru ca noul proprietar va trebui la inmatriculare sa prezinte o noua polita rca numita in vederea inmatricularii facuta pe numele lui. cuantumul politei va fi din nou diferit pentru ca in primul rand se va incepe cu bonus 0 tocmai pentru ca este in vederea inmatricularii. doar daca masina ramane pe numele actualului proprietar din diferite motive gen neplata taxei de inmatriculare atunci se pastreaza actuala polita rca.
sper sa nu deranjeze observatia mea, in rest bafta la vanzare, este o masinuta super spatioasa raportata la dimensiunile ei. in spate se sta mai bine ca in symbolul meu desi este mai mica in ceea ce priveste dimensiunile exterioare
gabyyy26
Da ai dreptate, in momentul transcrierii dreptului de propietar este necesar la dosarul de inmatriculare sa faci dovada unei polite de asigurare RCA pe numele viitorului propietar IN VEDEREA INMATRICULARII unde nu este specificat numarul de inmatriculare, decat seria de sasiu (VIN) .
Acesta asigurare RCA fiind pt. prima data inregistrata pe noul propietar la acesta masina va avea B0 ( adica nici un bonus ) lucru care va creste suma finala a asigurarii.
Eu am trecut in descriere ca masina are asigurare RCA facuta de o saptamana pt. a veni in sprijinul viitorului propietar, in contextul in care acesta nu doreste sa o inscrie pe numele lui momentan astfel putandu-se bucura de acest RCA fara a mai fii obligat sa faca altul.
Mentionez ca suntem in pragul sarbatorilor de iarna si toata lumea are nevoie de bani si nu este nevoie sa ii aruncam inutil pe un RCA o identificare si alte taxe la politie ,primarie ,etc.
Viitorul propietar poate sa o inscrie pe numele lui la finalul asigurarii ( adica peste 6 luni) astfel avand timp sa stranga bani pt. dosarul de inmatriculare in care este inclus si asigurarea RCA si care are ca valore cam tot ce tine de taxe si impozite (talon,inscriere,numere etc) in jur de 480 ron conditia ca propietarul nou sa aiba peste 30 ani daca nu se schimba destul de mult suma .
Acesta asigurare are B5 ca, cota de reducere, si vine in sprijinul unui viitor propietar tanar sub 30 de ani care daca face dovada de incredere il las sa circule pe numerele acestea o perioada de timp pana va implini varsta de 30 ani prgul care face diferenta dintre un RCA de domeniul fantasticului adina in jur de 1000 ron pe 6 luni si unul normal in jur de 130 ron pe 6 luni.
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi si sper ca m-am facut suficient de inteles in privinta RCA-ului
Pt. alte intrebari si lamuriri va stau la dispozitie.
hellcat
Airbag-ul ala invelit in folie, sigur nu-i pocnit?
stolniceanulucian
Atat airbagul sofer cat si cel pasager sunt acoperite strategic ... care e povestea lor ?
gabyyy26
Nu sunt sarite si nici strategic acoperit am dat jos folia de carbon, am sa fac si poze pt. A vedea ca nu este sarit singurul motiv a fost de ordin estetic pt. Ca se zgariase acea carapace, dar dupa ce m am documentat am ajuns la concluzia ca mai bine zgariat decat sa nu se deschida in caz de impact din cauza foliei.
Eventula am sa il vopsesc cu ceva negru pt. A acoperi zgarieturile pe care le a facut un boxer ce ii place sa mearga cu masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.