Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Modul impuls geam electric Logan 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
Vasilica007
Salut,

Vand module impuls (confort) geam electric Logan 2.

Modulele sunt plug&play; nu se modifica instalatia electrica a masinii; se monteaza intre butonul de comanda al geamului si mufa acestuia.
Modulele sunt prevazute la capatul dinspre buton cu mufa identica cu cea a instalatiei electrice a masinii iar la celalalt capat cu contactori ce se conecteaza la mufa instalatiei.

Functionare:

La o apasare scurta (sub 300ms) geamul va parcurge cursa corespunzatoare comenzii (sus/jos) pana la capat sau o noua apasare de buton (orice sens) sau intalnire de obstacol.
La o apasare lunga (>300ms) geamul va parcurge cursa atat timp cat butonul este apasat. (functionare clasica).

Modulele sunt prevazute cu un semireglabil din care se seteaza "pragul de taiere"; <=> forta maxima cu care impinge in obstacol fara sa declaseze orirea cursei.

Ca masura suplimentara de siguranta modul opreste cursa geamului daca aceasta depaseste 6 sec. (este necesar un interval de cc 5sec pentru o cursa completa).


Pretul este de 90 lei / buc.
Transportul nu este inclus.


[attachmentid=1627970308]
[attachmentid=1627970309]
[attachmentid=1627970311]


P.S. Modulele se fac la comanda.
Vasilica007
Up
cmandrei
Redeschis la cerere.
Vasilica007
Salut,

Module impuls Logan II : 85ron/buc. -cele normale; 90ron/buc. -cele care au functia de inchidere/deschidere a geamurilor la 2 apasari consecutive a butonului de armare/dezarmare.


Pentru geamurile pasagerilor de la Logan II Aniversar 10 Ani, Lodgy, Dokker, ... cele care au butoanele de actionare a geamurilor pe portiere modulele impuls sunt la 90ron/buc -cele simple; 95 ron/buc. -cele care au functia de inchidere/deschidere a geamurilor la 2 apasari consecutive a butonului de armare/dezarmare.
Geamurile pasagerilor vor putea fi actionate in mod impuls de la ambele butoane ce le comanda.

De precizat ca modulele pentru gama Logan II, Lodgy, Dokker sunt prevazute cu conectori la ambele capete ce nu permit o conectare gresita.

Daca se doreste functia de inchidere/deschidere a geamurilor la 2 armari consecutive precizez ca este necesara trecerea alimentarii lor pe pe plus contact pe plus permanent (operatiune simpla).

Modulele sunt prevazute cu potentiometru din care se regleaza pragul de declansare la intalnirea unui obstacol sau la capat de cursa.


Preturile nu includ transportul.
UXE
Bine ai revenit!

Chiar daca o perioada nu a mai vandut astfel de module, pentru mentenanta m-a ajutat prompt cand am avut o problema. Le am de 4-5 ani pe masina si as vrea sa spun cateva lucruri:

- merg fara probleme , insa iarna pe ger ridica mai greu geamul. Daca geamul coborat are gheata pe el, din cauza frigului uneori se blocheaza sau ridica foarte putin dupa care se opreste. Ideea e sa lasi masina sa se incalzeasca inainte de a face astfel de manevre pe ger.

- odata mi s-a ars un modul cand am avut masina la vopsit. Faptul ca masina a fost bagata in cuptor l-a afectat smile.gif . S-a rezolvat prompt. La urmatoarea vopsire le-am demontat de pe masina.

In rest, toate bune!
Vasilica007
Salut,

Merci de UP UXE.

Faptul ca iarna cand este gheata pe geamuri/chedere modulul taie comanda pentru geamuri dovedeste faptul ca protectia functioneaza. E de preferat sa-ti "semnalizeze" ca asamblul motoras macara este fortat decat sa reusesti sa "rupi" gheata de pe geamuri si chedere de cateva ori si cand iti este lumea mai draga sa-ti cedeze macaraua.

Atasez video cu modul impuls pasager Logan II Aniversar 10 Ani.

Video
Vasilica007
UP
b06fcn
Merge cumva si pe Megane 1 faza 2? Mi-ar fi bun un modul pentru geamul pasagerului.
Adrian Frigo
QUOTE(Vasilica007 @ 15 Sep 2015, 14:22)
Atasez video cu modul impuls pasager Logan II Aniversar 10 Ani.

Salut!La un set de 4 faci reducere? smile.gif
Vasilica007
b06fcn - Nu am probat pe Megane 1, nu stiu conectica... raspunsul meu este: nu am modul pentru Megane 1. Sorry. sad.gif

Adrian Frigo - Ai PM
Vasilica007
Up
p_vio46
Buna ziua. Pentru Logan 2 din 2014, modul impuls cu actionare si pe inchiderea masinii la geamurile fata mai sunt disponibile. Daca da lasatimi un nr de contact. multumesc anticipat.
Vasilica007
Salut,

Ai PM.

george_scala_2004
Salut,

Se poate adapta si la solenza?
Vasilica007
QUOTE(george_scala_2004 @ 8 Oct 2015, 14:53)
Salut,

Se poate adapta si la solenza?
*




Salut,

Pentru Solenza merg cele de Logan 1:

http://www.reno.ro/-VAND-modul-impuls-Loga...65218-s420.html

70ron/buc. -cele normale; 75 ron/buc - cele care au functia de inchidere/deschidere a geamurilor la 2 apasari consecutive a butonului de armare/dezarmare.


O zi buna,
Mihai F.
Vasilica007
UP
FoxLeo
Salut.am un dokker din 2015 si as fi interesat de un modul (de fapt pt ambele portiere fata)care sa ridice geamurile la incuierea masini din telecomanda si functia de ridicare geam la impuls.se poate???
Vasilica007
Salut,

Pentru Dokker am modul impuls (si cu functia de ridicare/coborare la 2 apasari consecutive pe telecomanda) plug&play doar pentru geamul pasagerului. Daca vrei si pentru sofer, pot face unul dar este necesara taierea a 2 fire. ( nu estevplug&play)

O zi buna,
Mihai F.
FoxLeo
se poate un nr de telefon pt lamuriri suplimentare?
Vasilica007
Salut,

Ai PM.

( 0762 67 38 58 - Mihai )

Gilles FRANCE
Traducere via Google Translate

Buna ziua,
Ai face expedieri la Franța?
Care ar fi prețul cu livrare?

Mulțumesc
scorpioleuven
Buna prietene smile.gif ,

Ne pare rău, te rog iartă greșelile mele nu vorbesc română, Sunt folosind Google Translate
Eu sunt din Belgia.
Sunt foarte interesat de modul dvs. pentru masina mea Dacia Lodgy și ar cumpăra 2 sau 4 bucăți.
Poate, te rog spune-mi cum de mult ar trebui să fie de transport maritim cost din România în Belgia ?
Pot plăti cu PayPal?
Multe mulțumiri pe forehand pentru răspunsul dumneavoastră.
Salutări biggrin.gif ,
Vasilica007
Hello,

I had sent you a personal message.

Have a nice day,
Mihai F.
Vasilica007
Up
scorpioleuven
Hi, Mihai smile.gif ,

I've received the modules and they wok fine wub.gif
Only one thing.
I had lighted the buttons and the ones of passengers windows are still lighted but not the front ones on driver's command board, a you can see on photos DSC0689, 690 and 691
Do I have to shunt again the right pins, like on the original connector ?
Vasilica007
Up
vallixx
Salut, mi-ai facut tu acum ceva timp niste module pt. Symbol PH4, vreo 2 sau 3 seturi...nu mai stiu.

Intrebare, exista si module de ridicat geamurile la armarea din alarma?

Daca da, sunt plug & play sau daca nu, ce fel de modificari necesita?
Vasilica007
QUOTE(vallixx @ 25 Nov 2015, 13:15)
Salut, mi-ai facut tu acum ceva timp niste module pt. Symbol PH4, vreo 2 sau 3 seturi...nu mai stiu.

Intrebare, exista si module de ridicat geamurile la armarea din alarma?

Daca da, sunt plug & play sau daca nu, ce fel de modificari necesita?
*



Salut,

Din pacate pentru Clio Symbol nu am module cu ridicarea geamurilor la armare.

FoxLeo
QUOTE(Vasilica007 @ 28 Oct 2015, 19:41)
Salut,

Ai PM.

( 0762 67 38 58 - Mihai )
*



salut.
am vb la telefon despre module pe ambele usi pt dokker.
ai primit acele mufe????
Vasilica007
Salut,

Din pacate pentru sofer nu am inca plug&play.

Am avut unul de proba dar a fost rezervat de ceva vreme si dat.

De indata ce fac rost anunt si aici si personal. (mai sunt unii useri care vor pentru Lodgy).

O seara frumoasa,
Mihai F.
FoxLeo
ok.....multumesc pt raspuns
ddf
Buna ziua !
2 module ptr un logan 2 laureate benzina 1.2 - an 2015.
Trimiti prin posta romana ?
Sorinminu
Bună seara,
Pentru Renault captur ?

Mufele arată ca în poza, nu cred ca sunt diferite de Logan.
Aș vrea față stânga dreapta.
Vasilica007
Salut,

Pentru Captur inca nu am pentru sofer (aceeasi componenta lipsa ca la Dokker, Lodgy).
Cand fac rost - dau de stire.


O seara placuta,
Mihai F.
Vasilica007
Salut,

Module impuls Logan I: 70ron/buc. -cele normale; 80ron/buc. -cele care au functia de inchidere/deschidere a geamurilor la 2 apasari consecutive a butonului de armare/dezarmare.
[attachmentid=1628017339]


Module impuls Logan II : 85ron/buc. -cele normale; 95ron/buc. -cele care au functia de inchidere/deschidere a geamurilor la 2 apasari consecutive a butonului de armare/dezarmare.
[attachmentid=1628017341]


Pentru geamurile pasagerilor de la Logan II Aniversar 10 Ani, Lodgy, Dokker, ... cele care au butoanele de actionare a geamurilor pe portiere modulele impuls sunt la 90ron/buc -cele simple; 100 ron/buc. -cele care au functia de inchidere/deschidere a geamurilor la 2 apasari consecutive a butonului de armare/dezarmare.
Geamurile pasagerilor vor putea fi actionate in mod impuls de la ambele butoane ce le comanda.
[attachmentid=1628017340]

Mod de functionare:

- La o apasare scurta (<500ms) a butonului de actionare a geamului se incepe miscarea automata in directia dorita. Miscarea continua pana cand se indeplineste una din conditiile de oprire a geamului:
1. Intalnirea unui obstacol (de exemplu - mana).
2. Capat de cursa.
3. O noua apasare a butonului in orice sens.

- La o apasare lunga (>500ms) a butonului de actionarea a geamului miscarea este sustinuta atat timp cat butonul este actionat (functionare clasica).
Functia de oprire la intalnirea unui obstacol (sau suprasolicitare a sistemului de ridicare/coborare a geamului) este prezenta atat pentru functionarea clasica cat si pentru functionarea in mod impuls.
ATENTIE! La intalnirea unui obstacol, geamul doar se va opri, nu va face cursa inversa cativa cm in mod automat.
Modulul este prevazut cu un potentiometru din care se poate regla sensibilitatea de declansare la intalnirea unui obstacol. Calibrarea: pentru o sensibilitate crescuta se roteste cate putin in sens trigonometric, pentru sensibilitate scazuta se roteste cate putin in sensul acelor de ceasornic.
Ca masura suplimentara de siguranta, modulul opreste alimentarea dupa o functionare de 6-7 sec. daca nu s-a detectat nici o conditie de oprire (timp suficient ca geamul sa-si faca cursa completa).
Modulul este plug&play. Modulul se inseriaza intre buton si instalatia electrica a masinii.
Pentru optiunea de ridicare/coborare a geamurilor la 2 armari/dezarmari consecutive (max 5sec. intre comenzi) este necesara trecerea geamurilor pe plus permanent si conectarea la UCH a modulelor prin intermediul celor 2 fire de comanda auxiliara cu care sunt prevazute (daca se opteaza pentru aceasta optiune).

Este necesara echiparea cu cate un modul impuls pentru fiecare geam (de exemplu: 4 geamuri = 4 module impuls)

Modulele se fac pe comanda,nu exista stoc!
FoxLeo
Salut

astept pt Dokker,componenta lipsa
Sorinminu
Și eu aștept! Cu mare nerăbdare smile.gif serios când ai ce trebuie da de știre .
FoxLeo
up
Vasilica007
QUOTE(FoxLeo @ 30 Dec 2015, 20:09)
up
*



smile.gif)
N-am uitat, si eu astept... e in interesul meu
alin1974
Salut. Si eu astept pentru Lodgy. Sper ca nu m-ai uitat.
FoxLeo
QUOTE(Vasilica007 @ 31 Dec 2015, 00:57)
smile.gif)
N-am uitat, si eu astept... e in interesul meu
*




Ok.....La multi ani
FoxLeo
up
FoxLeo
up
FoxLeo
astept......
FoxLeo
astept...... smile.gif
petrlucy
Salut!
Pentru un Renault Twingo 2 fabricat in 2011 ai module de impuls? Daca nu ai poti face? Ma intereseaza atat pt sofer cat si pentru pasager.
Daca poti face imi poti spune si pretul te rog?
Merci!
Vasilica007
Salut,

Ai PM.
cmandrei
Redeschis la cerere.
vyp75
Buna, pentru un lodgy cu 4 geamuri electrice, vreau modul pe butoanele de pe usa soferului, cu inpuls si cu ridicare coborare pe toate cele 4 geamuri din butoniera de pe usa de la sofer, este, pret?
multumesc.
Vasilica007


"Buna, pentru un lodgy cu 4 geamuri electrice, vreau modul pe butoanele de pe usa soferului, cu inpuls si cu ridicare coborare pe toate cele 4 geamuri din butoniera de pe usa de la sofer, este, pret?
multumesc."


Salut,

Pentru fiecare geam este necesar cate un modul, fiecare montat pe cate o portiera (pt. Lodgy). Toate cele 4 geamuri vor putea fi actionate in mod impuls atat de la butonul de pe portiera sa cat si de la consola de pe portiera soferului.

Pentru functia de ridicare/coborare la 2 armari/dezarmari consecutive este necesara trecerea alimentarii geamurilor pe plus permanent si preluarea comenzilor de inchis/deschis de la actuatoare.(pt. Lodgy)

Pret:
- pentru geamul soferului: 100ron (cel fara functia de ridicare/coborare) si 110ron cel cu functia de ridicare/coborare la 2 armari/dezarmari consecutive.
- pentru geamurile pasagerilor: 90ron/buc. cele simple. 100ron/buc. cele cu functia suplimentara.

Video cu functia suplimentara - Logan 2:

https://www.youtube.com/watch?v=FvhLzghDuwk


http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=283...dpost&p=4418706


O zi buna,
Mihai F.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.