Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Credeti ca o sa mearga
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
marian_eleonor
Salut vreu sa imi schimb bordul la o berlina care are numai becuri acest[attachmentid=1627972527] cu acesta[attachmentid=1627972528] ma intereseaza daca o sa imi mearga indicatoru de temperatura si cel de la baterie fara alte modificari turometru stiu ca trebuie legat la pinul 24
pavel_daniel
Nu.Ala din stanga are doua mufe iar cel din dreapta trei.Trebuiesc facute niste modificari si rearanjate firele.Daca mai ai si alte intrebari nu ezita.Succes.
marian_eleonor
Am incercat nu se potriveste se aprind cu totul alte becuri aiure decat cele care trebuiesc
nikuniku
ba se poate dar trebuie,,bibilita,,instalatia electrica a masinii,un electrician va reusii,asta daca vrea sa mai,,bibileasca,,la dacii vechi
BN64FLO
Iti trebuie un multimetru, rabdare si putine cunostinte de electricitate, poate si niste conductor...chestia e ca, pentru ceas de presiune ulei sau temperatura apa vei avea nevoie de sonde daca ele nu exista deja, eu acum am terminat de montat un bord de R12 TS pe 1310...a, era sa uit, atasez schema electrica a bordului cu turometru...
marian_eleonor
Mersi de raspunsuri dar iam pus doar turometru ca ala ma interesa cel mai mult a si ma poate ajuta cineva cu o sonda de temperatura si una presiune ulei ca am niste ceasuri suplimentare si nu pre gasesc sonde
maru
poti incerca pe acest site la sectiunea BURSA
sunt multi care dezmembreaza multe tipuri de dacie si cu siguranta gasesti
liviu05
Orice este posibil; eu am montat personal bord cu turometru pe instalatie de 1300!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.