Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mi s-a rupt joja :)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
augustin87r
De dimineata cand am incercat sa ridic joja, a plesnit. Restul a ramas dupa curubra suportului de joja.

Zilele astea o sa incerc sa desfac suportul de joja. Partea de sus dinspre alternator stiu ca se desface (am desfacut-o cand am scos chiulasa).Trebuie sa mai aiba un surub undeva, sper sa am acces la el.

La asta nu ma asteptam smile.gif Sau ma asteptam pt ca am vazut joje noi de vanzare smile.gif De ce ar face, chiar si astia aftermarket? Adevarul e ca sunt multe lucruri slabute pe masina. E explicabil, a fost low cost, entry level...
vladut88
Are aun surub si jos tot de 6 ca si sus , eu am scoso cu un holsurub incalyit la rosu si racit cu ulei il infiletezi in joja ramasa si apoi arunci ulei si lasi asa sa se raceasca si peste vreo 5 minute incerci
augustin87r
Mersi de sfat. Deci s-a mai intamplat la cineva radmasa.gif

La mine nu se mai prea vede nimic din joja. Daca se rupea inainte de O-ring, i-as fi bagat un holzsurub...

O sa incerc sa ma bag pe sub ea ca sa ajung la surub. Sper sa nu trebuiasca sa desfac iar tamponul.

cgc64
cat de mult s-a rupt?mie mi s-a rupt acum 3 ani cam 2 cm din varf si nu mi-am batut capul sa o scot.poate a iesit din baie la schimbul de ule.
augustin87r
Am ramas cu inelul in mana + 3 cm...
Dacia-OEM
am patit si eu asta acum ceva timp sad.gif
Crap
Si la mine s-a rupt, dar am bagat o penseta lunga si am scoso ..., 14.99 lei una noua smile.gif
benkenobi
plus unul. norocul meu a fost ca s-a rupt in mana. palsticul ala se coace in timp si devine casant. poate ar fi mai bine sa le schimbam periodic ca pe consumabile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.