Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Opel Corsa C an 2002 1.0 i inscrisa RO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
gabyyy26
Vand Opel Corsa C 1.0i an 2002, inmatriculat RO 2013
km 144235
Timbru mediu 0 EURO 4 in acte
Taxa platita si nerecuperata
Unic propietar ,tinuta la garaj.


Informatii generale:
- capacitate cilindrica 989;
- putere 58 cp;
- motor 1.0 12V (58 Hp) ;
- RCA valabil;
- ITP - valabil 2015;
- impozit 30 RON pe an;
- Consumul de combustibil - (urban) 7.2 (8.3) l./100 km.
- Consumul de combustibil - (extra-urban)4.7 (5.1) l./100 km
- Volumul motorului 973 cm3
- Turația maximă 5600 rpm
- Cuplu 85/3800 Nm
- Sistemul de combustibil (Fuel System)-injecție multi-punct (injecție multipunct)
- Distribuție DOHCE
- Poziționarea cilindrilor in linie
- Numărul de cilindri 3
- Intretinere foarte ieftina.
- mecanica ireprosabila
- fiscal pe loc.

Dotari si descriere:


- aer conditionat;
- ABS;
- 4 airbag-uri;
- scaun sofer reglabil pe inaltime;
- inchidere centralizata;
- alarma;
- servodirectie electrica asistata (EPS-electronic power stearing) adica la viteze mari creste efortul de virare si la viteze mici(oras) scade efortul de virare;
- MP3 player Sony;
- Banchete rabatabile 40/60.
- Fabricatie Germania.
- Motor ECOTEC in 3 cilindri cu 4 valve pe cilindru 2 axe cu came distributie lant, distributie schimbata la 123000km,
- Nu consuma gram de ulei,schimbat acum 1500 km
- Placute frana schimbate acum 1500 km
- Filtre antigel si lichid frana scimbate acum 1500 km.
- Vopsea originala, fara elemente revopsite sau gram de rugina.
- Interior foarte curat.
- Ruleaza impecabil.
- Absolut totul functional.
- Accept test in orice service autorizat RAR.
- Fara martori aprinsi in bord.
- Cauciucuri iarna impecabile folosite o iarna.
Mentionez ca ce se vede in poze pe masina sunt reflexiile de la zapada, vopseaua este originala fara rugina.
Pe aripa dreapta fata o singura indoitura pe nervura de la o usa de garaj din cauza vantului mentionez ca este de 4 cm lungime si nu este sarit nici lac nici vopsea din aceasta cauza nici nu am dorit sa intervin asupra ei.
Masina se vinde si cu un rand de cauciucuri de vara cu uzura maxim 30% cu jante de aliaj originale opel.

Pret foarte putin negociabil.

Tel 0727457806

Pret 1660 eur

Un link cu poze pt. masina ca nu am cum sa le incarc pe toate.POZE CORSA
espacern
QUOTE(gabyyy26 @ 6 Jan 2015, 20:58)
- Fabricatie Germania.

Remarc ca asta este un argument la toate masinile pe care le vinzi.....cu toate ca modelul asta se fabrica si in Spania.
gabyyy26
Se fabrica si in Spania ,dar conform certificatului de garantie si cartii service ale acestei masini se pare ca este fabricata in Germania.
espacern
Scrie in actele mentionate unde este fabricata?
Poti sa pui o poza clara dupa mentiunea respectiva....daca exista asa ceva.
Merced
Se poate verifica VIN-ul.
gabyyy26
Da se poate verifica VIN si am facut si un printscreen cu VIN-ul verifica online
si poze ale cartilor ce vin cu masina.
gabyyy26
UP.
espacern
Datele transmise de tine sunt ERONATE/FALSE.
Masina este fabricata in Spania.
gabyyy26
Da se poate nu am cum sa te contrazic daca este o greseala rog un moderator sa modifice din fabricatie Germania in fabricatie Spania.
Eu imi sustin afirmatia cu cea ce am postat respectiv poza dupa cartea service si decodarea VIN online.
Daca tu ai un program special cu decodare VIN mai special nu te contrazic ,asa o fi, deaceea daca se poate si nu deranjez sa imi spui si mie programul pe care il folosesti pt. ca inafar de decodare VIN vad ca iti furnizeaza si informatii mai precise asupra nivelului de echipare si m-ar intresa si pe mine sa aflu mai multe informatii despre masina cu care circul si care o am la vanzare.
Multumesc.
espacern
Anul de fabricatie 2001 este scris in actele masinii....si tu ai vazut 2002?

Nu inteleg rostul prezentarii de date "umflate" si nereale....aviz cumparatorilor.
gabyyy26
Da se pare ca s-au strecurat niste erori in anunț si este vina mea pt. Ca in mare parte am copiat descrierea de la alta masina si am modificat-o pt. Masina aceasta si dupa cum se vede s-au strecurat erori. Oricum mă bucur că sunt persoane interesate si vigilente pe acest forum si daca mai sunt erori sau date eronate rog sa mi se aduca la cunostinta pt. a putea remedia eroarea si a nu exista nici o suspiciune.
Cine este interesat este invitat sa vizualizeze live masina si actele.
Ps: Poti sa imi spui si mie cum se numeste p programul pe care il folosesti pt. Decodare VIN sau este ceva secret ?
gabyyy26
UP!
gabyyy26
Up pret nou final 7000 ron
gabyyy26
Sa vandut se poate inchide .
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.