Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Indreptare segment aripa spate dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
DACIOTUL_97
Cum se poate indrepta segmentul mic de la aripa din spate ? Se poate fara sa apelez la un tinichigiu ?
Varianta cu bucata de lemn e o varianta ? unsure.gif
Alex 23
Nu era mai usor sa fi reparat acel segment inainte s-o vopsesti? Nu prea merge facuta cum ai vrea tu, cu siguranta va fi nevoie de kit si vopsea.
payty
eu zic ca merge, acolo tabla fiind intr-un singur strat. partea aia e de fapt din pasajul de roata, deci iei un lemn mai moale, si incepi sa bati usor din partea opusa pana esti multumit.

PH-06-BOA
Payty, ești sigur că e un singur strat? Eu nu te-aș crede ! Și totuși merge undreptată, dar presat ușor din interior, intr-o bucată subțire de covor de cauciuc, sa nu cojești antifonul.
Mihai,ro
daca n'ai rezolvat'o deja uita aici, sa pui si o bucata de cauciuc pe partea care impinge tabla:))

da' cel mai simplu e cand treci prin pitesti sa'mi dai un tel si daca st prin zona ne vedem si te duc la tinichigiu.. o face moca in 5 secunde.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.