Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plata cu POS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Zona Financiara
UXE
Sal'tare,


stie cineva care ar fi limita sumei de plata cu POS-ul intr-o singura tranzactie? Io-s la Raiffeisen.
C a t a l i n
La ING o poti alege / modifica singur prin Homebank.
Markos
QUOTE(UXE @ 12 Jan 2015, 10:04)
stie cineva care ar fi limita sumei de plata cu POS-ul intr-o singura tranzactie?  Io-s la Raiffeisen.
*


Ce card?
UXE
De salar de programator
Markos
Deci de debit. N-ai limita de suma la POS (adica ai, egala cu valoarea soldului, desigur biggrin.gif ).
b76bgaarh
pai nu poate sa il incarce cu 1000000 lei?

uxe te duci sa iti platesti masina cu cardu? nu vrei sa platesti comisionul unui OP?
aurelyan
Cred ca aceasta suma maxima este stabilita de banca emitenta a cardului, ca si suma maxima pe zi, nu neaparat la o tranzactie. De asemenea exista diferente intre cardurile pe pf si cele pe pj, la fel ca in cazul operatiunilor cu numerar la casierie, ca si limita de retragere pe zi.
Wolfman
Cel mai simplu e sa suni la banca si sa intrebi, o limita sigur exista (de regula fixata intre 3000-5000 lei). Limita se poate ridica pentru o anumita perioada de timp la o suma comunicata de client.
#Dino
La BRD am o limita pe tranzactie la POS si o limita zilnica, ambele pot fi modificate prin cerere la banca. Cate la Raiffeisen... nu stiu
Markos
Raiffeisen a renunțat la limita zilnică POS/Online pentru cardurile de debit. A rămas doar cea de retragere cash din bancomat.
gabize
Și la BT există limită doar la retragere de numerar. La plata directă prin POS nu.
La card de debit, firește.
l@u
La numerar au toate ,la POS si plati internet (cel putin la mine,Alpha)am impus limita destul de maricica dar nu de speriat(are si donsoara card pe acelasi cont))si sunt sunat dupa fiecare tranzactie pentru confirmare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.