Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Motor Dacie 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
VirgilNebunu
Buna ziua....se poate sa montez instalatia de aredere a carburantului de la un model de avion de mici dimensiuni... un cessena 310 din `80...l-am gasit in curtea unei fabrici... Si as dori sa-mi fac Dacia din '90 sa mearga pe Kerosen , ca am auzit la un prieten din ungaria ca , consuma masina mai putin asa... Ma ajuta cineva?
maru
1. trebuia sa aplici la sectiunea "dacia clasic" de mai jos sau la diverse
2. probabil nu degeaba ti`ai ales userul virgil nebunu`.. stii tu ceva

bafta cu motoru` de avion si cu nebuniile tale
payty
mai bine iei motorul de la avion si ii pui delcoul de dacie si carburatorul de dacie. O sa fie mult mai de efect.


Si daca faci asta, nu uita sa montezi si aripile de la avion la dacie ca poate decolezi smile.gif

cristian978
De ce sunteti carcotasi ? Toti am avut la un moment dat cate o sclipire de geniu! wink.gif
sebymesteru
Io n-am inteles ce instalatie de ardere vrea el sa monteze. Wikipedia zice ca au fost montate multe feluri de motoare pe avionul ala,turbo-supraalimentate si cu puteri plecad de pe la 250cp. Pana la urma presupun ca s-ar putea monta un motor de genu'
daca ai loc in compartimentul motor,dar cu alta cutie si cu o groaza de adaptari. Prea greu ma gandesc ca nu atarna un motor de-ala,fiind de aviatie ar trebui sa fie destul de usor. Pana la urma totul depinde de spatiu si de bani. Nimic nu-i imposibil daca ai mijloacele adecvate,totul e sa vrei si sa te tina buzunaru'. Am vazut motor de elicopter pus pe broscuta deci... crazys4.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.