Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ASIGURARI ! ! ! Consultanta daune gratuita!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
kosfunny
Intermediez orice tip de asigurare la orice societate si ofer consultanta gratuita in vederea obtinerii eventualelor despagubiri.
La unele polite se pot acorda reduceri suplimentare membrilor activi ai forumului .

Daca incheiati asigurarea RCA prin intermediul meu sustineti proiectul Am Dauna.ro prin care se ofera soferilor pagubiti consultanta gratuita in vederea obtinerii despagubirilor de la asiguratori .
Dupa ce deveniti clientul nostru vom introduce nr dvs de telefon in agenda AmDauna si veti avea posibilitatea de a ne contacta la orice ora in cazul in care aveti nevoie de sfaturi si informatii legate de daune si asigurari .

Daca aveti asigurare in vigoare lasati-mi data expirarii si va voi contacta in timp util pentru reinnoire !

Va multumesc !

0752.632.862
075.AM.DAUNA
consultanta@amdauna.ro

Celor care efectueaza plata in contul bancar le pot trimite polita pe mail !
Livrare gratuita prin curier !
In Bucuresti pot efectua livrare personala !
kosfunny
Asteptam solicitarile dvs pentru intermedierea de asigurari RCA, Casco , locuinte etc.

Va reamintesc ca astfel sustineti si proiectul www.amdauna.ro , proiect care ar putea sa vina la nevoie in sprijinul vostru ! Din pacate nimeni nu este scutit de necazuri !

Daca aveti asigurare in vigoare lasati-mi data expirarii si va voi contacta in timp util pentru reinnoire !

Va multumesc !

0752.632.862
075.AM.DAUNA
consultanta@amdauna.ro

Celor care efectueaza plata in contul bancar le pot trimite polita pe mail !
Livrare gratuita prin curier !
In Bucuresti pot efectua livrare personala !
kosfunny
Shaorma din partea casei smile.gif

Anunt valabil !
AR-18-MOS
Cred ca e indicat sa punem si:
QUOTE
O altă metodă de racolare a clienților este cea pe care ai remarcat-o și tu, și anume faptul că au împânzit internetul de site-uri și anunțuri obscure, prin care promit obținerea despăgubirilor consistente, copiază cu nerușinare informațiile utile publicate pe site-uri oficiale ori cele pertinente și documentate publicate pe site-uri respectabile, pentru a lăsa impresia că se pricep și sunt cine știe ce experți în domeniu.

Dacă cauți pe internet vei găsi astfel de impostori / escroci pe majoritatea forumurilor. Un exemplu elocvent de escroc habarnist cu notorietate e unu ce își spune kosfunny, un individ fără pregătire juridică ce pozează în mare expert. Îl întâlnești cu postări și sute de anunțuri pe aproape toate forumrile auto. Acest impostor spamează fără pic de jenă și fură cu nerușinare. Pe site-ul său (unul de genul amdaună.ro) a furat cu copy/paste chiar de aici, de pe acest forum informațiile postate aici: Procedura în cazul unui accident de circulație.

Luate de aici.
kosfunny
Iti multumesc pentru link

Vad ca esti din Banat , hai sa iti dau si eu un link

http://www.bmwclubarad.ro/forum/index.php/...2.html#msg12732

Ca sa nu mai zic ca se poate vedea activitatea mea pe aria de asigurari si pot fi evaluat fara probleme.
sorin1983
QUOTE(AR-18-MOS @ 15 Feb 2015, 19:31)
Cred ca e indicat sa punem si:

Luate de aici.
*


da si tu te rog 1 exemplu de oameni de pe strada... ca acolo oricum e teoria conspiratiei si cine nu e cu ei e impotriva lor.
kosfunny
Culmea e ca topicul e deschis de un anonim dupa ce am facut eu facusem o postare similara cu cateva zile inainte :

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/145101-...de-despagubiri/

Acum am dat un raspuns pe topicul acela dar vad ca nu il aproba "politistii"

Singura tangenta cu ei a fost ca pe siteul meu am publicat un articol de la ei DAR AM MENTIONAT SURSA ! Ei s-au ofuscat , cu toate ca sursa era link direct, deci reclama gratuita , si mi-au cerut sa sterg textul. Asta am facut, nimic mai mult .

Legat de o posibila conspiratie tind sa cred ca pleaca de la faptul ca siteul Am Dauna a facut multe plangeri politistilor de la rutiera care faceau abuzuri in exercitarea meseriei !


PS Vad ca acum sunt banat pe forumul lor , sunt curios daca au sters topicul !Cred ca va urma o disputa pe cale juridica cu ei !


Si in continuare anuntul e valabil ! Proiectul AmDauna deranjeaza mult anumite cercuri si de aceea am nevoie de sustinere macar prin achizitionarea asigurarilor prin intermediul meu !

Cum am spus si cum se stie pe forumurile auto KOSFUNNY ofera oricui consultanta gratuita in materie de despagubiri daune si mai nou....abuzuri !
AR-18-MOS
QUOTE(kosfunny @ 15 Feb 2015, 21:31)
*


Nu ma intereseaza link-uri sau parerile tale.
Am pus citatul cum se face deobicei cand la bursa/oferte permanente sunt posibile cazuri de teapa.
kosfunny
Eu iti multumesc pentru ca mi-ai indicat linkul defaimator desi o puteai face in privat mai intai . In fine , asta e acum.

Macar spune-mi daca mai este articolul pentru ca eu cand am vrut sa dau un drept la replica am fost banat .
UXE
Da forumul ala de politisti al cui e? Sa nu imi spuneti ca e al ministerului, ca va plesnesc.
AR-18-MOS
QUOTE(kosfunny @ 15 Feb 2015, 22:35)
o puteai face in privat mai intai .
*


De ce? Doar nu ai nimic de ascuns, nu?
kosfunny
Si eu incerc sa aflu pentru ca vreau sa ii dau in judecata !

Stiam ca am prin activitatea mea deranjez pe multi , dar chiar asa , si POLITISTI ? smile.gif Ei ar trebui sa fie primii care sa caute adevarul ! Dar cum , blocandu-mi dreptul la replica ?

Poate ma ajuta si pe mine un coleg moderator cu niste sfaturi . Chiar nu vreau sa trec cu vederea lucrul asta .
De ani de zile am investit poate mii de ore de munca in consultanta gratuita pentru a putea face un renume proiectului AmDauna si vine un neica nimeni care vrea sa arunce totul in aer . Trebuie avut in vedere ca este vorba de un Moderator al acelui site !



15 Feb 2015, 21:48:
QUOTE(AR-18-MOS @ 15 Feb 2015, 21:39)
De ce? Doar nu ai nimic de ascuns, nu?
*



Nu am colegule nimic de ascuns, numai ca tonul tau din postari mi se pare rautacios !


MyKe89
QUOTE(kosfunny @ 15 Feb 2015, 22:35)
Macar spune-mi daca mai este articolul pentru ca eu cand am vrut sa dau un drept la replica am fost banat .
*


Din pacate, inca este acolo.
Sudsemnatu
Simt nevoia sa intervin!
Il stiu pe Costi de 2 ani, fix de aici de pe daciaclub, de unde pot sa spun ca m-a agatat, sa zic asa. Fapt pentru care ii multumesc!
M-a consiliat pana acum pe 2 daune cu masina personala, toate asigurarile RCA si CASCO le fac prin el si obtin preturi mai bune decat pe alte siteuri.
Pentru asigurarea casei nu a putut sa imi dea un pret mai bun decat actualul asigurator, deci nu am facut prin el.
Colegi de la munca dar si prieteni de ai mei au devenit in acest doi ani clientii lui Costi si nimeni nu s-a plans de nimic.
Dupa cum observati sunt membru de 9 ani pe acest forum si nu vorbesc tampenii.
kosfunny
Multumesc frumos pentru aprecieri , in sprijinul seriozitatii si competentei mele stau dovada si sutele de mesaje de pe aria de Asigurari si Daune , ce banuiesc ca sunt de real folos.


Asteptam in continuare solicitarile dvs pentru intermedierea de asigurari RCA, Casco , locuinte etc.

Va reamintesc ca astfel sustineti si proiectul www.amdauna.ro , proiect care ar putea sa vina la nevoie in sprijinul vostru ! Din pacate nimeni nu este scutit de necazuri !

Daca aveti asigurare in vigoare lasati-mi data expirarii si va voi contacta in timp util pentru reinnoire !

Va multumesc !

0752.632.862
075.AM.DAUNA
consultanta@amdauna.ro

Celor care efectueaza plata in contul bancar le pot trimite polita pe mail !
Livrare gratuita prin curier !
In Bucuresti pot efectua livrare personala !
UXE
Pai si nu mai vine si hartie?
kosfunny
Vine si hartia verde pe curier, dar dureaza o zi , doua .
Pana atunci poate fi scoasa cea de pe mail pe hartie alba si se poate circula fara probleme. Eu unul rar o mai scot si pe hartie verde .

Polita pe formularul verde este totusi bine sa o aveti mai ales cand se iese din tara pentru esti obligat sa detii CARTE VERDE si vamesii trebuie sa vada verde in fata ochilor . smile.gif

Asigurarea obligatorie este in partea de jos care nu este pe partea verde a formularului. Puteti detasa cele doua parti si pe teritoriul tarii puteti prezenta la control doar partea de jos . Aceea este de fapt asigurarea , cealalta este cartea verde a masinii de care este nevoie doar cand iesiti din tara !




sorin1983
sigur vine si hartia smile.gif mail-ul n-are valoare
UXE
Pai si gaborii de la noi vor sa vada verde... altfel ti-o iei. Ca la rovinieta... chiar daca o ai valabila tre sa o ai sa i-o pui in mana organului.
R19/16v
Ce anume ii pui tu in mana militianului? Eu nu mai am rovinieta fizica de vreo 2 ani cel putin...
UXE
bonul + vinieta (hartiuta cu nr de inmatriculare). Eu asa am primit anul trecut prin toamna cand am facut-o la Petrom
R19/16v
Da' ti-a cerut-o cineva?

QUOTE(CNADNR)
16. Cum pot achita rovinieta prin SMS?



In prezent, puteti achitiona rovinieta prin intermediul SMS, daca detineti abonament sau cartela PrePay, de la operatorii de telefonie mobila ORANGE ROMANIA , VODAFONE ROMANIA si COSMOTE.
Pentru a achita rovinieta prin SMS trebuie sa trimiteti la numarul 7500 un mesaj text care sa contina numarul de inmatriculare si categoria rovinietei, corespunzatoare tipului de vehicul.
Exemplu: B54AJV C .

ATENTIE!
In cazul in care trimiteti textul in alt format, decat cel de mai sus, acesta nu va fi luat in considerare.
Pentru informatii suplimentare puteti trimite la numarul 7500 un mesaj cu textul INFO .

ATENTIE!
Prin SMS se pot achizitiona doar roviniete cu perioada minima de utilizare si anume 7 zile pentru categoriile de rovinieta A si B, respectiv 1 zi pentru categoriile C, D, E, F.


Astfel, daca vehiculul dvs. are numarul de inmatriculare B41ZLM si este un vehicul tip transport marfa cu MTMA mai mare sau egal cu 12t, cu minimum 4 axe (inclusiv), veti trimite la 7500 un SMS cu textul B41ZLM F

Pasi emitere rovinieta prin SMS :
- trimiteti la 7500 textul care contine numarul de inmatriculare si categoria rovinietei corespunzatoare tipului de vehicul, in formatul mentionat mai sus.
- veti primi un mesaj prin care vi se cere sa confirmati achizitia ( mesajul va contine informatii detaliate despre achizitie, inclusiv pretul final).
- pentru confirmarea achizitiei, trimiteti la numarul 7500 un mesaj cu textul DA
- veti primi un mesaj de confirmare a achizitiei ce va contine seria rovinietei, categoria acesteia, numarul de inmatriculare pentru care a fost emisa si data la care perioada de valabilitate expira.

In cazul in care doriti un document ce contine datele tranzactiei, intrati pe www.cnadnr.ro – VERIFICARE ROVINIETA, introduceti numarul de inmatriculae si numarul de identificare al vehciulului, codul de verificare si bifati casuta Afiseaza rezultatele in fisier pdf semnat . Apasati butonul VERIFICA .
UXE
Nu
kosfunny
Anunt valabil !

La orice RCA primiti gratuit si polita de accidente persoane !

0752.632.862
075.AM.DAUNA
consultanta@amdauna.ro
kosfunny
Valabil !

0752.632.862
075.AM.DAUNA
consultanta@amdauna.ro
kosfunny
NOU !

25 % reducere la Casco - ABC Asigurari !
kosfunny
NOU

RCA si pe Bulgaria !!!

Pentru ofertare trimiteti la consultanta@AmDauna.ro :
1.carte sau talon –fata verso
2. carte de identitate utilizator roman (daca este trecut in talon)
3. de preferat si polita anterioara
Politele se incheie pe 3, 6 sau 12 luni cu mentiunea ca :
-politele care au fost facute pe 6 luni si nu au trecut 15 zile din data expirarii sunt considerate active si nu se pot emite decat cu PRELUNGIRE pe urmatoarele 6 luni pentru a completa a 2a rata din polita de 12 luni
-politele care au fost facute pe 3 luni si nu au trecut 15 zile din data expirarii sunt considerate active si nu se pot emite decat cu PRELUNGIRE pe 3, 6 sau 9 luni pentru a completa urmatoarele 3 rate din polita de 12 luni

Atentie !!!
-Ofertele sunt valabile doar 3 zile
- Pentru ca nu se pot anula politele se achita in avans in contul meu urmand sa primiti asigurarea prin curier sau in Bucuresti prin predare personala .


Am marea rugaminte sa nu solicitati calculatii decat in cazul in care chiar aveti nevoie reala sa incheiati asigurarea ! Nu imi permit sa exploatez timpul partenerului bulgar doar pentru satisfacerea unor simple curiozitati !

Va multumesc pentru intelegere !
kosfunny
UPDATE

Pe langa intermedierea oricarui tip de asigurare la orice societate, AmDauna.ro mai ofera urmatoarele servicii:

-consultanta online GRATUITA
-intocmire de reclamatii, petitii sau cereri necesare in dosarele de dauna
-insotire asigurat/pagubit la constatare (doar in Bucuresti)
-reprezentare pe baza de procura notarila in fata oricarui asigurator , inclusiv FPVS, BAAR sau FGA
-efectuare reparatii in service partener , intocmire devize sau reconstatari
-masina la schimb
-preluare completa a dosarelor de dauna prin cumpararea dreptului de despagubire

In cazul in care aveti incheiata la noi o asigurare RCA sau Casco cea mai mare parte a acestor servicii este gratuita !

consultanta@amdauna.ro
Victorine
Multumesc si eu pentru consultanta si ajutorul oferite pro-bono in dosarul de dauna. Abia dupa interventia lui si urmand sfaturile oferite au inceput sa se miste lucrurile. A se vedea topicul meu cu reparatie pe CASCO cu regres pe RCA Carpatica vinovat.
Mentionez ca s-a oferit singur sa ma ajute, fara niciun beneficiu, asa ca am considerat necesar ca o mica multumire sa scriu aici.
kosfunny
Va multumesc frumos pentru feedback !
kosfunny
Cadou pentru fiecare RCA --Fix It Pro , lac corector pentru zgarieturi

kosfunny
UPDATE

Pe langa intermedierea oricarui tip de asigurare la orice societate, AmDauna.ro mai ofera urmatoarele servicii:

-consultanta online GRATUITA
-intocmire de reclamatii, petitii sau cereri necesare in dosarele de dauna
-insotire asigurat/pagubit la constatare (doar in Bucuresti)
-reprezentare pe baza de procura notarila in fata oricarui asigurator , inclusiv FPVS, BAAR sau FGA
-efectuare reparatii in service partener , intocmire devize sau reconstatari
-masina la schimb
-preluare completa a dosarelor de dauna prin cumpararea dreptului de despagubire

In cazul in care aveti incheiata la noi o asigurare RCA sau Casco cea mai mare parte a acestor servicii este gratuita !

consultanta@amdauna.ro
adrian_yza
Buna ziua,postez aici poate este cineva care a mai trecut prin asa ceva.Pe data de 17.10.2016 la ora 0.10 duminica intrand la munca schimbul 3 am parcat masina langa bordura in apropierea locului de munaca.La 10 minute am fost anuntat de catre paza intreprinderii ca cineva mi-a lovit masina,m-am deplasat la locul accidentului era un tanar de 20 ani fara experienta,vrand sa evite o balta mare de apa aflata pe partea lui de mers in conditii de carosabil umed a derapat si a intrat in autoturismul meu in urma caruia au rezultat urmatoarele avarii [aripa stanga fata, usa stanga fata ,stalp central stanga, usa stanga spate, prag,janta stanga fata,janta dreapta spate-lovind bordura si bara spate + bandoul bara spate], in lovitura primita autoturismul a lovit cu bara spate si autoturismul parcat in spatele autoturismului meu rezutand o avarie mica a barii dar vizibila.Am chemat politia neavand timp sa scriu amiabila fiind in timpul serviciului,sa constatat sa fotografiat,am facut schita accidentului etc.Luni m-am prezentat la euroins unde avea asigurarea respectivul,inspectorul de daune de aici are subordine doua judete Ialomita si Calarasi spunandu-mi ca nu are timp acum are multe dosare si ma programat pe data de 26.Atunci eu m-am interesat la cineva si mi-a spus ca la o masina deplasabila dosarul incepe in 3-5 zile.M-am deplasat in aceasi zi la inspector si i-am spus treaba asta el ma reprogramat pe data de 20,zi in care am inceput dosarul de daune, mergand la autoturism pentru a face poze,aratandu-i tote partile lovite ale masinii dansul fotografiind doar ce a vrut,iar in procesul verbal de constatare a pagubelor la autovehicule a scris doar ce a scris agentul constatator in accea seara spunandu-mi ca atat a dat autorizatie politia de reparatie..Atunci eu am fost nevoit sa scriu dupa ce dansul a facut acel Z mare notificari adica alte elemente lovite.Pentru aceste notificari el a spus ca trebuie sa ceara inca o declaratie de la politie ca nu intelege traiectoria masini implicate in acident[eu i-am spus sa-l cheme si pe cel implicat in acident si nu a vrut].Eu am mers la politie am vorbilt cu agentul constatator dansul spunand ca a trecut doar cateva elemente vizibile el nu este inspector de daune,dar daca euroins va face adresa catre polirie dansul ma va chema cu autoturismul si imi va scrie tot.Acum nu stiu ce sa mai fac imi ploua si in masina usa nu se inchide in partea de sus?Va rog ajutati-ma poate pot face ceva inainte de a astepta acea declaratie de la politie,nu mai am rabdare cu acest domn insector care mi-a spus ca dansul e foarte ocupat are multe dosare are probleme medicale cu sotia, se va invoi de la munca sa mearga cu dansa la BUCURESTI,nu are timp de dosare ...invocandum-mi diferite motive la care eu i-am spus ca nu ma intereseaza problemele dansului familiare[enervandu-se foarte tare]am venit sa-mi rezolv problemele in calitate de pagubit si atat.VA MULTUMESC
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.