Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dispozitiv resetare nivel benzina pentru GPL
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
dr_psht
Am un Logan II 2013, 1.2 16V cu GPL aftermarket si m-am lovit de urmatoarea problema: nivelul afisat de benzina scade, chiar daca merg pe GPL, pana se aprinde martorul galben. Cum alimentez cu 2-3L isi revine la valoarea reala din rezervor. Ca sa nu circul cu martorul aprins si nici sa nu umblu zilnic pe la benzinarii, am conceput un dispozitiv care sa "alimenteze" cu 2-3L la fiecare contact.
Este a patra varianta, primele 3 prototipuri nu ma multumeau in functionare, deoarece Ranault/Dacia au un sistem ciudat de calcul al benzinei afisate. Nu am testat pe alte marci, dar ar trebui sa fie compatibil cu orice masina care manifesta aceeasi problema.
Este compact, consuma foarte putin (<2mA, doar cu contactul pus), este protejat la alimentare inversa si supracurent. Ultima versiune a fost testata pe masina mea peste 1000km de naveta prin Bucuresti, dar si la drumuri mai lungi.
Atasate gasiti poze si instructiuni.
Pret 80lei/bucata, 24 bucati disponibile.
Contact la O74O.168.788
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
Pana pe 8 Martie reducem pretul la 50lei. Haideti la marfa, ca am de cheltuit pe cadouri femeiesti...

Ramane in picioare oferta de instalare GRATIS la prima masina de orice alta marca inafara de Dacia, cu conditia sa fie prima.

Daca si gratis e scump...
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
up!
DumFlorin
QUOTE(dr_psht @ 26 Feb 2015, 12:10)
up!
*



Salut, Stii cumva daca functioneaza si la Peugeot 407?
Multumesc!
dr_psht
Nu am instalat pana acum la Peugeot, dar e posibil sa instalez in curand pe un 308.
Daca vrei pentru 407, intalarea e GRATIS, fiind prima masina de acest fel.
dr_psht
up .
dr_psht
up
pustiull
in ce zona stai>?
dr_psht
Chiajna - Militari Residence - In spate la METRO Militari
dr_psht
up

50lei fara montaj, 80 lei montaj inclus

Compatibil cu orice model Renault.

O74O.168.788
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
up
dr_psht
s-a montat cu succes si pe Twingo 1999 si pe Duster 2010
dr_psht
50lei fara montaj, 80lei cu montaj, GRATIS pentru prima masina de alta marca decat Dacia/Renault
Jan_jf
Salut, vreau si eu asa ceva . Mai ai ?
cmandrei
Redeschis la cerere.
dr_psht
Multumesc cmandrei
Am fost plecat in concediu, de aici si lipsa de activitate.
Mai sunt peste 20 de bucati.
Jan_jf : ai PM
dr_psht
valabi.
dr_psht
Valabil

ma gasiti si la 0765.774.153
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
12 nepotu
Salut, chiar daca am un astfel de dispozitiv instalat pe masina nivelul a ajuns la 0 si nu se mai reseteaza! Care sa fie cauza?
Scuze ca am scris aici dar nu am gasit alt post!
Multumesc
dr_psht
Este cumparat de la mine?
12 nepotu
Nu sad.gif
nu am gasit nimic pe net si ma gandeam ca poate stii tu comportamentul lor! Scuze daca am deranjat
TYZU10
Salut. Pe Laguna 2 Ph1 merge? Ai mai pus?
dr_psht
@12 nepotu: pai a functionat ceva timp si acum nu mai merge, sau cum? Nu stiu ce fel de dispozitiv ai tu si cum functioneaza al tau, dar e posibil sa trebuiasca sa mai mergi cu masina si isi revine singur.

@TYZU10: am pus pe Twingo '99, Logan 2013, Duster 2014, Peugeot 206 - 2007. Sunt destul de sigur ca functioneaza si pe Laguna, si de altfel pe orice Renault pe benzina care sufera de aceeasi boala. E totusi important sa stiu daca mergi de obicei cu rezervorul gol (5-15L) sau plin (>40L). Dispozitivul e calibrat pt. mers cu rezervorul gol, dar se poate adjusta pentru orice.
12 nepotu
Multumesc, aveam 2 liniute si am mers vreo 200km cred ca a calculat ca s.a consumat toata toata benzina si de asta nu mai face citirea! Inainte cu acele 2 liniute faceam drumuri de 20 km prin buc si chiar daca se aprindea rezerva nu mergeam mult cu ea! Sper sa intelegi ce vreau sa spun!
Iti multumesc pt raspuns chiar daca nu e luat de la tine!
dr_psht
valabil
dr_psht
s-a mai instalat pe 2 Megane II - 2007 si 2006

Pretul a redevenit 70lei, respectiv 100lei cu montaj.

In total s-au instalat pe Dacia Logan-2013, Renault Twingo-1999, Peugeot 206-2007, Dacia Duster 2014, Renault Megane II (2006 si 2007).
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil .
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
dr_psht
valabil
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.