Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: New Project
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Merdiso
Salutare.. de curand am inceput sa restaurez o batrinica din '78, dupa cum vedeti in poze e la inceput inca nu m-am hotarat daca sa o restaurez asa cum era ea sau modelul gordini... astept pareri sa imi dati o idee.. si daca cineva nu are ce face si ii face placere sa lucreze la batrinica si sa faca parte din proiect este bine venit smile.gif

4 Feb 2015, 14:44:
Acuma ne pregatim sa dam jos totul pentru a reface podeaua si contra aripile , tinichigeria si vopsitu.
Problema este ca unele piese nu le mai avem stie cineva de unde le putem cumpara dar sa nu fie foarte scumpe. Lucram pe un buget redus sad.gif
maho
Pai piese (depinde care) se mai gasesc: pe-aici pe la Bursa (in josul paginii principale a forumului), prin dezmembrari, mai greu chiar pe la magazinele mici, pe diverse situri ...
Model "Gordini" fara motor Gordini... wacko.gif mai bine clasica. Interesanta ideea cu participarea la proiect, desi "copilul cu mai multe moase ramane cu buricu' netaiat".
Spor la treaba !
Merdiso
Piesele lipsa sau stricate acum facem o lista cu ele sa stim exact ce lipseste si ce trebuie inlocuit... daca iti face placere si ai vrea poti participa.. asa poate mai vii cu o idee pe care nou nu am avut-o... noi nu prea ne pricepem asa mult la mecanica asa ca orice ajutor e bine venit....
maho
Idei si sfaturi o sa gasiti si primiti pe forum destule (si laude, si critici, si mistouri, daca va fi cazul rolleyes.gif ); eu de-abia astept primavara, sa-mi fac ("printre picaturi") putin timp pt. a mea...
Daca va apucati de-o treaba serioasa, roaga un moderator sa mute topicul la "Oldtimers/restaurari", acolo vei gasi si destule idei.
r3d
sa iau legatura cu un baiat are o dacie 1300 modelu asta, care o dezmembreaza.sa dau o fuga sa vad ce piese are.
radu_ionescu
daca aveti nevoie de piese de 1300 sh poti spune am o gramada din dezmembrarea a doua dacii.. si nu toate i mi mai fac trebuinta... de unde esti? la pret il facem impreuna
Merdiso
Salut sunt din bucuresti da-mi si mie un pv cu telefonu tau
Merdiso
a venit caldura si am reinceput lucrarile la batranica. ..acum o pregatim pentru tinichigerie smile.gif smile.gif smile.gif
r3d
pai si pozele ?
Merdiso
Vin si pozele smile.gif
Merdiso
Gata si pozele smile.gif)
Adrian Frigo
QUOTE(Merdiso @ 19 Mar 2015, 00:12)
Gata si pozele smile.gif)
*



care poze?...
Merdiso
din pacate nu ma lasa sa pun pozele aici nu stiu dc sad.gif(... dar avem si un cont pe facebook si ne puteti urmarii acolo ... acolo aveti pozele de la inceput si pana acuma si cele mai recente cu tinichigeria smile.gif... vor uram si altele .. pentru ideei puteti sa ne scrieti aici sau pe facebook ....

uitati link-ul mai jos:

https://www.facebook.com/restaurare1300


daca nu merge cautati pe facebook Restaurare Dacia 1300

O zii buna vom revenii cu mai multe detalii si o scurta descriere a masini si a progresului .....
r3d
frumos lucrat pana aici bafta
Merdiso
Multumim. ..... o sa mai adaugi poze pe facebook..... stie cineva de unde pot gasi urgent suporturile pentru motor ????
Merdiso
Salut crysty008 e-mail-ul meu este merdiso89@gmail.com sau ma gases ti la tel 0726699009
Adrian Frigo
Felicitări pt.inițiativă laugh.gif totuși se putea lucra mai atent,cel puțin la fusta față și vopsit dar important este să îți placă ție wink.gif spor la lucru în continuare! smile.gif
dstdan
salut, mai asteptam fotografii , sa vedem stadiul, ne dai idei ! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.