Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bord CN
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
DROID MAN
dc nu baga caldura calumea aeroterma bord cn sad.gif am skimbat si caloriferul
bostan22
Termostat ai? Poate e blocat pe deschis si motorul nu se incalzeste suficient etc.Da si tu mai multe detalii,cum se manifesta,etc.
DROID MAN
deci am skimbat caloriferul din bord era infundat ce-i drept ...am skimbat 3 termostate noi ,am verificat burduful ala de cauciuc sa nu fie iesit sad.gif( ...baga ceva caldura dar la -10 grade imi cam ingheata mainile pe volan ...am aerisit bn instalatia sa nu ramana aer .....am mai desfacut odata si caloriferul nou si l-am curatat ca mi se depune in un fel de rugina in el ...am curatat si instalatia cu solutie speciala si tot la fel nu baga cine stie ce caldura cand e mai frig afara ....
nikuniku
caloriferele care sunt in comert sunt mai mici decat cel original si nu vei avea caldura,sunt patit,cele de pe piata au 2 randuri de tevi pe unde circula apa,pe cand cel original are 3 randuri de tevi,la mine sa rezolvat cu caldura cu alt calorifer de la remat,dupa ce am dat banii degeaba pe un calorifer nou care a ajuns la cosu de gunoi
DROID MAN
deci cam asta ar fi rezolvarea sad.gif .....e adevarat am si acum caloriferul ei original si se vede diferenta de calitate ...o sa merg la dezmembrari sa caut unul ....multumesc mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.