Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Instalatie GPL Tomasetto Stag 200 cu acte
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
k171074
Am toate actele instalatiei inclusiv omologarea in cartea de identitate.

Injectoare waltek/rezervor toroidal 52 l - este un kit Auto Gaz Romania.

Din cele postate pe siteul RAR - poate fi montata si trecuta fara probleme in cartea de identitate a masinii cumparatorului (poate fi omologata).

Instalatia se vinde urmare a avarierii autovehiculului personal http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=282942&hl=.

Instalatia nu a fost afectata.

Instalatia nu este demontata in acest moment (obligatia de a o demonta ii revine cumparatorului).

Pret 1699 lei / bonus: inainte de accident am facut plinul cu gpl asadar intra si acesta in pret smile.gif

0748.268.125 / Bucuresti - demontarea/montarea ii revin cumparatorului
k171074
1600 lei
espacern
QUOTE(k171074 @ 24 Feb 2015, 11:29)
Din cele postate pe siteul RAR - poate fi montata si trecuta fara probleme in cartea de identitate a masinii cumparatorului (poate fi omologata).

Omologarea RAR este conditionata de montaj in service autorizat.
Care service accepta sa-ti monteze o instalatie SH?
k171074
Imi lipseste aceasta informatie.Te rog argumenteaza - de ce nu ar accepta?
espacern
Cred ca tu trebuie sa furnizezi aceste informatii nu sa le ceri....intreaba la service autorizat pentru raspuns.
Pe masina ta de ce nu ai montat o instalatie SH?
razvantrc
de montat ti-o monteaza, am intrebat eu mai demult la un service, evident contra sumei de 500 ron, asta acum vreo 2 ani, iti da fisa pentru omologare
k171074
Da, tocmai ce am discutat cu cei care au montat-o. Se poate demonta/monta fara probleme si cu acte in regula pentru a fi omologata pe alta masina.

Cost 4-500 lei.

Pret nou 1400 lei; gratis 1 plin gpl smile.gif deja in rezervor
espacern
Pretul de 500 lei este pentru montaj?
Cat costa demontajul?
razvan1985
fara suparare,dar nu cred ca vei obtine pretul cerut de tine,pentru ca toata afacerea,se ridica la un pret nerentabil pentru un eventual client.
k171074

Da, am observat si eu ca este nejustificat de scumpa manopera. 500 lei costa cu demontat/montat daca le duc masina veche. Nu se deplaseaza.
razvantrc
Mie mi se pare un pret justificat, daca sa zicem la o schimbare de distribuie se ia 200 ron manopera si lucreaza un om, la montat gpl sunt mai multi care monteaza pe masina aia si timpul este mai mare, reglaje etc + ca este responsabilitate mare doar punem GAZ, nu schimbat roata de rezerva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.