Vand Renault 5 TR, 1397 cmc/44 kw. Masina a mers super pina saptamina trecuta cand am avut o problema majora de era sa fac infarct: s-a fisurat teava de frana pe spate/stanga si am ramas fara frane...se apropia o trecere plina de pietoni, senzatie, ce mai.
Nu mai am timp si bani sa o repar, asa ca voi renunta la buburuza + sotia vrea un break, sa incapa toata familia si bagajele mai lejer...
Are RCA pina in septembrie 2015, ITP expira in 20.o6.2015. Totul e functional pe ea, i-am pus chiar si geamuri electrice smile.gif Parbriz + luneta + chit ambreiaj + saboti si cilindrii frana spate - toate astea NOI. Jenti tabla + cauciucuri iarna vechi de un an (se verifica dot-ul) + inca o rezerva perfecta. Masinuta a fost destul de ingrijita, insa are rugina pe la praguri, mici defecte specifice varstei... Nu o laud prea mult, cine are R5 stie ca este inca o masina buna si credincioasa, fara prea multa electronica sau senzori - adica batai inutile de cap, diagnoze, etc.

E pacat sa o dau la fiare vechi, radierea se poate face doar la REMAT sau cu dovada ca detii loc de parcare...iar eu nu am. Asa ca fiind aceste legi/reguli in tara asta...nu pot sa o tin in fata blocului, sa dau o luneta (de exemplu) si apoi sa ploua in ea...

Poate are nevoie vreun pasionat sa o tina in curte, pentru piese, pentru cineva care vrea sa ia in timp cite ceva folositor de pe ea, sau are chiar timpul necesar sa vanda din piese, avand loc pentru depozitare.

Ca pret, cel mai mic - sa fie bine pentru toata lumea. 350 de euro probabil ca ar fi un pret omenesc Chiar e pacat sa ajunga la programul rabla, strivita ca o conserva de concasoarele alea smile.gif
Nu cer mai mult, sa inceapa zeci de negocieri. Banii vin si pleaca, asta e rostul lor.
Va multumesc pentru ca ati citit acest mesaj. Poze daca doriti, vi le trimit personal.

Pentru PM: Matrixxul.
Pentru e-mail: florinnegru@yahoo.com
Tel. 0722.816249