Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DHO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
bodoryt
Nu am cine stie ce modificari pe ea acum , dar urmeaza ca de..vine vara radmasa.gif
Sistemul audio momentan fiind unul destul de micut,dar pentru banii dati acum sunt multumit.

Doresc o suspensie sport , colantare , modificare bari .

Da , stiu.. 60-70% vor zice " Tot Dacie ramane ! " Dar daca nu faci ceva din pasiune,mai bine n-o face. rolleyes.gif . Chiar doresc sa achizitionez alta masina pe viitor dar totusi am s-o pastrez si pe aceasta.
klaus
Una-i pasiunea, alta-i tigania...
Adrian Frigo
Cazan tuning..... sad.gif

măcar dacă o modifici ar fi indicat ceva subtil dar de efect.........
bodoryt
E ceva Stance . Simplitate.
kingviper
Fara suparare, dar farurile alea asa cu albastru ar fi o tiganie. Unde mai pui ca nu te gandesti deloc la ochii celorlalti din trafic wacko.gif blink.gif
klaus
Farurile cu albastru sunt numai bune! Numai bune de ridicat talonul, plimbari pe la RAR....
danciusergiu84
QUOTE(klaus @ 28 Mar 2015, 22:04)
Una-i pasiunea, alta-i tigania...
*



si altu-i portofelul...

oricum lumina albastra in faruri scade vizibilitatea, un fel de contra-tuning 053.gif
GIC
No problem. Aprinde proiectoarele!
UXE
Xenon nu ii pui? am 2 becuri de 8000k
MuciX
Slabut, alea merg pe lampile de marsarier.
AndreiMR
Am vazut la unul pus xenon pe lampa de marsarier wub.gif
ursul_bipolar
Invidiosilor biggrin.gif
UXE
Macar a lu Pisleag era pe butuci...
marksman
A lu Pisleag era DSN. SLZ e mai evoluata. In plus e si "certata" cu legea, neavand numar de inmatriculare pe spate.

Majoritatea tuningaretilor vor
QUOTE
Sistem[ul] audio[...]

o suspensie sport , colantare , modificare bari .

si becuri cu xenon.

Unul n-ar pune A/C daca masina nu are sau sa indrepte niste probleme cunoscute si nerezolvate de catre producator.
UXE
QUOTE(marksman @ 3 Apr 2015, 15:09)

probleme cunoscute si nerezolvate de catre producator.
*




Pai pentru inceput ar merge o imbunatatire a ceea ce inginerii constructori nu au fost in stare sa proiecteze: aerodinamica !

user posted image



Apoi, trebuie facut neaparat un sistem de radiografiere a traficului din jur , cel putin 12000k sunt necesari.

user posted image



.. si ar mai fi... sleep.gif
psychoo
Ba sa avem pardon, a mea are aspect stock, deschidere portbagaj electrica si din telecomanda, inchidere geamuri din telecomanda si cu impuls, semnalizare cu impuls, incalzire in scaune, antifonare plafon, sub bord, in usi, sub mocheta si in portbagaj (vopsea cauciucata si fonomin), iluminare portbagaj, alarma, rezolvat problema oalelor, 2 seturi de roti vara/iarna si poate inca cateva chestii.
Toate astea ca sa ma apropii de o "masina" stock... care asa iese din fabrica...
Ma3x
Cea din poza cu BH la numar nu e rea, decat antena de pe portbagaj pare ca a ramas de pe vremea cand cautam bulgarii.

Acum de Paste am mers undeva in Buzau la Magura unde se aduna lume multa cu mijloacele proprii motorizate, si am vazut multi concetateni de-ai tai din BR dar si din BZ pasionati, insa probabil fara experienta sad.gif.

Daca ai de gand sa replici estetic o alta dacie modificata fara sa risti sa iasa ceva urat e in regula, in rest imbunatatiri de confort sunt o droaie ce le poti face fara sa afecteze aspectul; insa dpdv al tuningului pentru performanta posibil sa nu castigi foarte mult per unitate de bani cheltuiti, adica mai bine pastrezi investitiile pentru urmatoarea masina - parerea mea.

http://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/4...me-solenza.html

PS: folia aia pe faruri e urata ... foc sad.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.