Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
paveldan
Revine la vanzare 79 DSS!
Al 3-lea proprietar. Cel de-al doilea nu a avut timp decat sa dezechipeze partial masina, dupa care am preluat-o eu.
Pentru cei interesati, sub vopseaua neagra asta se ascunde:
https://www.facebook.com/dan.pavel.3323/med...45126430&type=3

Fabricatie 79
Acte in regula,
ITP valabil pana in noiembrie 2016
Asigurare pana la sfarsitul lunii iulie 2015.
Km: aprox 60.000. (am schimbat casurile romanesti cu unele Jaeger)
Fiscalul l-am scos deja.
Scaunele de pe masina sunt luate de pe un astra h si sunt combinatie de piele cu material cu reglaj manual pe inaltime si lombar.
Bucsaraia nu bate.
Am schimbat kitul de ambreiaj acum 2 saptamani, placa, disc, rulment.
Capul de planetara dinspre roata pe partea stanga de asmeena schimbat acum 2 sapt.
Capul de planetara dinspre roata pe partea dreapta a fost schimbat acum 3-4 sapt, insa tot bate, implicit ar trebui rectificat.
Planetarele provin de pe o frantuzoaica si sunt Glentzer.
Bujiile (originale renault), platina si condensatorul (doduco ambele) schimbate ieri.
Carburatorul ar mai trebui curatat si puse la loc jiglere originale cu care a venit carburatorul. Cand am refacut-o, le-am schimbat cu altele noi de la magazin.
Pompa de frana a fost schimbata prin decembrie, la fel si pistonasii de pe spate impreuna cu repartitorul, sunt de Asam, dar nu curg si nici nu fac figuri ca cei vechi.
Mici bube pe alocuri cauzate de rugina.

Aripa dreapta fata ar trebui sa ajunga la un tinichigiu pt a fi indreptata corespunzator...a facut cunostinta cu un taxiu in sensul giratoriu. In urma impactului am schimbat bara fata si suportii acesteia. in rest nu a fost nimic altceva atins.

Pedalierul din partea dreapta a fost carpit in procesul de reconditionare.
Acum trebuie un petic aplicat si in partea stanga.

1 pereche jante incaltate de iarna (cele tuguiate ale masinii)
1 pereche jante incaltate de vara (CMS Portofino + prezoanele aferente).


Detin reperele originale, mai putin 1 buc ornament de prag si capacele rotilor.
Pe langa ce se vede pe masina sunt incluse:
Scaunele fata originale din vinilin intacte
2 ornamente portbagaj, unul este cel cu care masina a iesit din fabrica.
1 ornament capota subtire
3 electromotoare Electroprecizia
2 alternatoare de 36A Electroprecizia(unul este cel original al masinii). Pe masina este unul de 50A al caror perii trebuie schimbate, si cred ca s-ar impaca mai bine cu un releu de incarcare electronic (asa spune la carte pt acest tip)
1 buc Grila fata completa cu tot nichelul intreg + masti faruri, la fel complete preluate de pe o frantuzoaica.
2 bucati faruri Cibie, cu sticla intacta, insa oglinda este ruginita. vroiam sa le modific pentru xenon.
1 pereche dispersoare lampi spate, Elba in perfecta stare
1 pereche disperosare semnale Elba in perfecta stare
Ceasuri de apa si ulei Seri Jaeger cateva bucati din fiecare, functionale plus 1 voltmetru, 1 indicator benzina tot Seri Jaeger.
3 perechi brate stergatoare UAMT in diferite stari,
1 ansanmblu stergatoare SEV MARCHAL: motoras si pargii (tijele pe care se aseaza bratele le-am pus pe masina impreuna cu bratele de stergator)
1 pereche tije pe care se monteaza bratele stergatoarelor noi, nemontate pe masina
1 Far Elba nou.
1 pereche presuri noroi pt spate Dacia 1300.
1 pereche amortizoare intarite
1 pereche amortizoare fata Monroe pe Gaz noi, in cutie
1 pereche rulmenti pt spate de Alexandria Noi.
2 buc saboti(doar pt o parte) pt tamburi mici.
2 carburatoare (1 pt motor de 1.3 si 1 pt 1.4)
1 pereche ceasuri de bord romanesti
1 bloc lumini vechi nedesfacut functionabil (provine de pe batrinca tatalui meu care a ajuns la fier) si 1 bloc desfacut (cel al masinii care facea figuri).
1 cotiera specifica frantuzoaicelor (abia dupa ce am cumparat-o mi-am dat seama ca ii trebuie si scaunele originale frantuzesti).
1 ax de planetara lunga + vreo 4 buc planetare scurte.
2 tampoane mari pt bara spate intr-o stare bunicica.
1 carcasa filtru aer, cea originala care are reglajul pt iarna/vara.
1 bobina inductie functionala Electroprecizia cred.
1 delcou complet Electroprecizia.
1 pereche presuri cauciuc de interioe originale 1300, cel din stanga are uzura in locul de sprijin al calcaiului, cel din dreapta este neatins, in perfecta stare.

La care se mai adauga cateva maruntisuri, pivoti, busci, becuri, beculete, perii alternator, kit reparatie pompa circuit simplu si inca cateva ce nu-mi vin acum in minte.

Nu se vinde nimic separat ci doar la pachet cu masina.

Starea actuala se poate vedea aici:

https://www.facebook.com/dan.pavel.3323/med...45126430&type=3


Pret pt tot pachetul 1200 euro usor negociabil. Va rog nu faceti comentarii pe langa subiect.

Multumesc.

Tel.0727617951 - Dan.
paveldan
valabil.
paveldan
Valabil!
paveldan
Planetara dreapta a fost schimbata in urma cu 2 zile.
Lista cu piese se mareste cu 2 planetare (1 buc rectificata, gata de pus pe masina si 1 care necesita rectificarea axului).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.