Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu mai am frane
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Anndreiuu
Buna sunt nou pe forum am intampinat o problema cand veneam spre casa pe autostrada dintr-o data am ramas fara frane care ar putea fi cauza ? Din cate am inteles ar fii garniturile de la pompa de frana oara alea sa fie ?
PH-06-BOA
Pai, si ce faceai cu ele, ca si asa nu erau bune la nimic ? Foarte bine ca nu le mai ai !
Acum, fara gluma, ei imi imaginez ca tu, ramanand fara frane, ai oprit cumva si ai trecut direct la forum, dar nu dai niciun detaliu. Franele poti sa nu le mai ai din multe motive, de la lipsa lichidului, conducte sparte, placute care au zburat de pe etrier, sabotii uzati permit iesirea pistoanelor din cilindrii... Fa intai o inspectie vizuala la tot (stiind modul de amplasare a ceea ce tine de frane) si vezi unde e pata de lichid, daca lipseste din vasul de pe pompa, daca e curs in interior sau in servo...
Anndreiuu
Nu am oprit si am intrat pe forum ... esti . blink.gif
Nu sunt conducte sparte nu am pierderi vasul este plin am gasit cauza .. erau garniturile duse .. le-am schimbat si am rezolvat problema . Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.