Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema cap planetara
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
fzoli
Salut, am o dacie 1310 break(injecție) din 2001 si am o problema cu planetarele.
Acum aproximativ doi ani am cumpărat doua planetare noi cu 220 RON/buc. Anul trecut când am strâns un pic mai tare piulița la planetare, la o planetara sa rupt cap planetara. Ieri am cumpărat cap planetara sa montez pe planetara, ca sa pot pune înapoi planetara nou, dar spre surprinderea mea( și prostia mea ca nu m-am uitat) cap planetara era pe rulment.
Oare găsesc cap planetara pe rulment pentru dacie sau se potrivește de la alta mașină?
fzoli
Oare nu a pățit nimeni asa ceva plange.gif plange.gif ?
fzoli
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
nikuniku
daca ar fi avut dacia clasica,tipu asta de planetare nu sar fi discutat atat pe forum despre defectele planetarelor
asa ca nu ai ce face cu piesa cumparata,poate doar so folosesti pe post de ciocan
ydaniel
Poza este reala?
fzoli
Poza este luata de pe net, dar cap planetara din aia îmi trebuie pentru o planetara luata nou nouță pentru dacia 1310. Eu cap planetara de genul am văzut la mașinile mai noi, nu la dacia 1310 din 2001 cu planetara scurta și miez gros.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.