Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bucuresti - Nadlac
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
guliver
Salut dragi colegi
Intentionez sa fac o excursie pana in Germania la vara cu auto....sunt interest de traseul Bucuresti-Nadlac..in rest ma descurc....a fost cineva recent...cum mai e cu portiunile de autostrazi?..si care e traseul mai scurt..pe autostrazi sau drumul vechi sa zic asa?....ms mult de info..
demin2609
nu vreau sa deviez de la discutie, insa traseul tau e mai ieftin si mai rapid cu aveonul!
guliver
M-am gandit si la avion...si sa stii ca nu e mai ieftin...mai rapid...sigur....suntem 3 persoane si vrem sa vizitam....cu avionul as iesi fff putin mai ieftin sau chiar deloc....
argon
Ce vrei sa știi de fapt? Unde e autostrada mergi pe autostrada, in rest nu ai de ales, e foarte simplu. Traseul e buc pitești rm Vâlcea sibiu deva arad Nădlac.
UXE
si multe radare smile.gif
argon
Intre Deva si Arad sunt minim 3, dar am prins de multe ori si 8 radare, pe 150 de km. Sunt fomisti tare.
guliver
ms de sfaturi
Lord Hades
Sau bucu brasov sibiu deva arad. De la sibiu la deva e autostrada idem de la arad pana aproape de granita. Un google maps te duce la sigur pe tot traseul.
montaniardu
de la Deva nu merge direct Arad. Ia-o pe la Lugoj, inainte de lugoj mai prinzi o bucata de autostrada(A7 ce tare) apoi de pe linga Timisoara o iei iara pe autostrada pana dupa Arad. Avantaje drum mai lejer decat pe valea Muresului, nu sunt tiruri pe care pe valea Muresului nu prea le poti depasi, eviti centura Aradului care e foarte aglomerata cu siguranta faci mai putin ca timp si nu mai vb de nervi economisiti. Dezavantaj cam 30 km in plus dar pe care in mare parte ii faci cu viteza de autostrada. pe situri iti da timp mai mare, dar siturile nu tin cont de tiruri Eu am facut asa anul trecut si am fost foarte multumit de alegerea facuta condus lejer fara multe curbe etc.
argon
Cam aiurea sa ocolești 40 km, iese juma de ora in plus, si starea drumului e mai rea , fata de Deva arad , unde e ca in palma .
montaniardu
nu e aiurea sa ocolesti 40 km. vorba lui @gibonu drumul cel mai drept nu e si intodeaunasi cel mai scurt ca timp. una este sa mergi 50 km in spatele unu tir cu 60 km/h pe care nu poti sa il depasesti din cauza curbelor si alta e sa mergi 50 km pe autostrada cu 130km/h. citind ceva forumuri pe varianta mai lunga se face cu 1 ora mai putin, dar fiecare face cum vrea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.