Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Leasing dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Zona Financiara
Palade Vlad
Buna ziua.
Sunt interesat sa imi cumpar prin leasing o Dacia Sandero. Practic voi putea da in avans jumatate din valoarea masinii iar cealalta jumatate ar fi finantata prin leasing pe o perioada de 24 luni. Cei de la RCI leasing (Firma cu care lucreaza cei de la Dacia) au o oferta prin care as beneficia de dobanda 0 iar rata lunara (care include si polita casco de 30 euro/luna)ar ajunge undeva la 200euro/luna.
Ati avut de aface, in ultima perioada cu cei de la RCI Leasing? Sunt seriosi? Cam ce costuri ascunse ar mei fi pe langa comisioanele lor?
Va multumesc.
sadi
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=97946&hl=leasing
nu e nou, dar poate te poti inspira
l@u
Haidi bre nea Sadi chiar nu vezi reclama ascunsa?
Nenea de mai sus e clona celuilalt care a deschis exact acelasi topic si a fost sters,si-a facut alt cont si a deschis alt topic identic.
Palade Vlad
Sincer...nu stiu ce reclama ascunsa am facut, iar daca am facut asta, imi cer scuze. Intentia mea a fost si este sa aflu pareri despre aceasta firma de leasing de la persoane care au colaborat cu ei. Imi doresc acest lucru deoarece vreau sa imi cumpar o masina (cel mai probabil sandero) si vreau ca inainte sa dau banii (care totusi sunt destul de multi pentru salariile din Romania) sa aflu cat mai multe detalii. Aceasta oferta mi s-a parut avantajoasa si vreau sa stiu daca nu cumva e prea frumos ca sa fie adevarat.
In legatura cu aceasta firma de leasing am mai citit opinii, dar sunt opininii destul de vechi (2009) si erau legate in principiu de intarzierea facturilor. Voiam sa stiu daca s-a mai schimbat ceva de atunci sau daca mai sunt si alte cauze de nemultumire.
Nu in ultimul rand raspunsurile pe care le-as fi primit in acest topic, ar fi contribuit intr-o oarecare masura si la intrebarea : Leasing auto vs credit auto vs credit de nevoi personale.
Astept in continuare pareri si imi doresc ca acestea sa fie cat mai apropiate de subiectul topicului.
Va multumesc.
adytym
pe ce perioada ii leasingul
adrian.paul
Scrie mai sus ca pe 24 de luni.
Palade Vlad
Ii multumesc userului sadi pentru raspuns.Topicul se poate inchide pentru ca am rezolvat alfel.
Pana la sfarsitul lunii sper ca imi va ajunge si masina....sandero laureate cu motor de 1.2 si 75 cp.
Toate cele bune.
UXE
Ie tanti moderatoarea... smile.gif

Baga un jurnal cand iti vine masina..
rue
Credit sau Leasing la Dacia? Este vreo optiune mai buna? Pentru cine?

Acel credit cu 0% dobanda pe 3 ani si 50% avans, la modelele mai ieftine, daca ajungi la o rata lunara de 500 lei, comisioanele lunare de ~50-60 lei insumate, fac sa fie cat o dobanda de 10% de fapt. Deci devine poate relevant cand ai o rata de 1000 sau 1500 lei pe luna.

Vesticii au o regula:
- iei cu credit ceva care isi creste valoarea (investitii, imobile etc)
- iei cu leasing bunul care isi pierde valoarea.
einstein1984
stii ca au trecut 4 ani, nu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.