Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: curge benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
BMA
daca fac plinul in mers imi curge benzina din rezervor pana cand se mai goleste rezervorul. nu curge siroi sa lase dara dupa mine dar cand ma opresc scutul de la rezervor este ud si picura de pe el un timp pana se evapora. am desfactu capacul de vizitare din portbagaj si acolo nu vad nimik umed de bezina. in afara de rezervor spart deasupra are cineva o idee ? nu l-as da jos sa vad. mai bine nu mai fac plinul, dar as vrea sa am idee ce e cu el, de unde curge
Electronistu'
Probabil ai un por. Nu cred ca se poate rezolva fara a da jos rezervorul. Se supune la o presiune x, si vezi daca se mentine constanta presiunea.
argon
Da-l jos si du-l la sudat, sau pune unul nou...asa face ele dupa un timp, al meu l-am sudat de 3 ori si inca tine..desi am nou pregatit... icon_mrgreen.gif
Dreamer
Verifica si garnitura de la busonul de bezina, poate scapa pe acolo. tongue.gif
Jack Daniel's
Sa nu fie cotul de umplere . Asa am patit la o Nova mai demult .
Dreamer
Dacile nu nunt facute sa le faci plinul ... daca au prea multa dau pe afara radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.