Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Renault Megane dCi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
brandy_tdi
Sal, ma intereseaza un Renault Megane Diesel 1.5, varianta de 110 cai exclus alb

Ofer pret pana la 6500 Euro in functie de kilometri, dotari, avarii, etc.

Astept oferte.

*fara intermediari si alte acareturi.

Viitoare masina o voi verifica temeinic.
brandy_tdi
uP!

Daca cunoaste cineva macar un prieten care are un megane 3 si doreste sa-l vanda. Nu am incredere sa mai caut pe net. E plin de intermediari si toate sunt sh ca noi si "nu bate, nu troncane"

Ms.
UXE
La Dealeri ocazie ai incercat?
brandy_tdi
Inca nu, daca aveti ceva recomandari pe la ce dealeri sa ma duc?

Adica care sunt mai seriosi....
_escu
Nu ca vreau sa te descurajez, dar eu caut un Sport Tourer de 3 luni si am alocat un buget ceva mai mare ca al tau. Unul singur am gasit care sa merite, dar pana sa-i verific nr de km s-a dat....
Ieri credeam ca l-am gasit pe al doilea si in ultima clipa am aflat ca pentru aproape 8000 de euro primeam ca bonus o... reducere de 100.000 km pe afisajul din bord.

La dealeri nu-i mare smecherie. Cele care sunt adevarate ocazii se dau in circuit inchis, la vanzare raman doar cele fara dotari si la preturi de peste 8500 euro.

Adevarata lovitura o dai daca te lipesti de cineva ,care cunoaste pe cineva, care e ruda a cuiva etc. de la o societate de leasing operational. Acolo se fac adevaratele afaceri cu masini, din care toate persoanele fizice implicate ies fericite. Din pacate Megane nu prea face parte din portofoliul firmelor de leasing operational de la noi... La 6500 te-ai alege cu Fiesta, Focus, Polo, Corsa, Fabia, fabricate dupa 2011, cu dotari medii si 70-140.000 km la bord.

Oriunde ai cauta, eu te sfatuiesc sa nu te grabesti, ca apare ea pana la urma. Si cand apare sa o verifici asa cum ai spus - temeinic.
solidconvert
Eu dupa 2 luni + de cautari, m am mobilizat si am cumparat o singurel de afara... iti recomand daca ai nervi si rabdare sa faci acelasi lucru. Mare atentie totusi de unde cumperi. II verifici istoricul in retea si doar daca este ok o cumperi. Avantajele sunt multiple comparativ cu piata noastra de sh si n are rost sa le enumar eu acum. Doar ca eu n am gasit cu km mai jos de 120k decat foarte, foarte rar, iar pretul era unul descurajant... smile.gif Dar pana in 150k ai de unde sa alegi... la noi samsarii aduc masini in general cu peste 170-180k pentru ca sunt mai ieftine in momentul achizitiei.
Succes! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.