Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbare burduf planetara
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
thundercar
Astazi am vazut ca am un burduf de la planetara spart il pot schimba ? mellow.gif
maho
Daca ai pus intrebarea, inseamna ca nu ai scula potrivita, se face usor la un service (schimbarea burdufului). Asta daca nu vrei sa desfaci planetara.
thundercar
sa o desfac adica sa o descompun?
maho
Da.
Uite un exemplu de scula. Daca nu "le ai", mai bine mergi la service, si ia si vaselina pt. planetare (o planetara = 1 tub), o sa fie nevoie.
ChrisSs
La calitatea burdufelor de dacie care se gasesc in comert cred ca daca incerci asa ceva tot burduful se face franjuri, si eu unul absolut peste tot pe unde am fost si schimbau burduf faceau planetara bucati.
r3d
burdufe de planetare mai gasesti prin targuri la oameni mai invarsta.si nu sa compara cu cele din ziua de azi.sa il schimbi e simplu cumperi vaselina desfaci planetara dupa masina .desfaci planetara din capu de langa cutie.tragi de ea stanga dreapta si iese.apoi scoti cu un patenta cu cioc acea siguranta care tine acea tripoda.mare grija la ace sa nu le pierzi
thundercar
burdufu il am e de calitate eu vroiam doar sa imi spuneti cum ati spus in ultimele posturi felul in care o descompun(fara prea multa chinuiala 04.gif ) ca daca o dau jos imi dau seama singur cum dar vroiam sa stiu modul cel mai usor si cum dau portfuzeta jos fara sa bat ca nebunu cu ciocanul in ea 052.gif 053.gif
ChrisSs
Daca nu vrei sa bati faci rost de o presa de pivoti.
johnson22cta
sau scoti suruburile pivotului de pe bascula inferioara daca nu ai presa. e mult mai simplu decat sa bati ca nebunu in pivot. testat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.