Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] [DEZMEMBREZ] Renault symbol 1.5 dci alb
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
danutz_r
salut,

Asa cum am scris si in titlu, dezmembrez propriul Renault Symbol fidji 2006, culoare ALB, 1.5 dci cu 220.000 km la bord.

Dezmembrarea asta nu era planificata insa acum trei zile i s-a dus motorul, mecanicul mi-a zis ca am pistonul 3 topit, asa ca pot spune ca in afara de motor totul e functional.

Partea buna pentru cine e interesat este ca in ultimele doua luni am tot schimbat pe la ea urmatoarele:

- reparat turbina
- schimbat radiator apa
- inlocuit placutele si sabotii pe spate - cred ca am facut 1000 km cu ei
- inlocuit rulmentii pe spate
- schimbat distributie si pompa de apa
- planetarele au fost schimbate prin februarie la fel si tot ce inseamna articulatii pe fata
- caseta de directie a fost reparata/schimbata la trami.eu (de aici de pe forum) acum un an, la fel si pompa servo.
- schimbat radiator AC acum 2 ani

Am schimbat multe la ea in ultima perioada din dorinta de a o pastra inca 2 ani insa acum nu-mi mai doresc sa bag alti bani in ea si sa am alte surprize.

E prima oara cand dezmembrez o masina, iar scopul este de a-mi recupera o parte din investitia facuta in ultima perioada.

Nu am facut o lista cu preturi pentru fiecare componenta in speranta ca daca e cineva interesat de ceva voi fi bucuros sa il ajut la un pret avantajos pentru fiecare dintre noi.
Asa ca, daca aveti nevoie de ceva, intrebati si cu siguranta ne vom intelege la un pret bun.

In momentul asta masina e complet echipata, cu totul in stare de functionare, mai putin motorul.

Astea sunt ultimele fotografii cu symbolul pe sosea, fotografii facute azi.



voi reveni si cu alte detalii despre componente in zilele urmatoare.

Ma puteti contacta pe forum, sau email: danielvaleriu@yahoo.com sau 0723679574.

[attachmentid=1628001509][attachmentid=1628001503] [attachmentid=1628001502] [attachmentid=1628001504] [attachmentid=1628001505] [attachmentid=1628001506] [attachmentid=1628001507] [attachmentid=1628001508]
Lord Hades
Proiector ceata dreapta ce pret si cum arata sticla? Sa nu fie crapat lovit zgariat etc.
Mulțumesc.
danutz_r
Salut,

Proiectoarele pe care le am acum pe symbol sunt de logan, proiectorul drept are sticla buna iar proiectorul stanga are sticla sparta.

Nu sunt identice cu cele de de renault symbol, sunt adaptate si prinse in holdsuruburi.
danutz_r
Up.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.