Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Are Sandero (2) filtru de polen?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Imbunatatiri - Dacia Sandero
valdan71
Am un Stepway fabricat in 2014. Are sau nu filtru polen? La revizie nu mi l-au schimbat (si am uitat sa intreb). Daca nu, poate fi montat si cum (traseul de aer arata altfel decat ce am vazut in tutorialele pt. Logan)?
MuciX
In general, masinile cu A\C au si filtru de habitaclu.
torquemada
Da, pe Stepway ai filtru de polen, e alt model decât cel de X90. Mare atenție la demontare capacul filtrului e "doar" 70euro+tva.

272773016R
26,45e+tva
valdan71
Multumesc. Are cineva o poza cu amplasarea lui?
torquemada
Sub torpedou,

Pentru filtru de habitaclu se scoate capacul din poză, are 2 șuruburi torx20 - atenție costă 70e
valdan71
L-am localizat dupa foto. Prin filtrul asta trece doar aerul aspirat din exterior banuiesc, nu si cel preluat pe recirculare din habitaclu? Mai trebuie curatata tubulatura din preajma la inlocuirea lui?
torquemada
Tot aerul care intră în aerotermă fie de afară fie prin recirculare trece prin filtru. Vezi la demontare.
Cininu
QUOTE(torquemada @ 12 Aug 2015, 11:54)
Sub torpedou,

Pentru filtru de habitaclu se scoate capacul din poză, are 2 șuruburi torx20 - atenție costă 70e
*


Salut!
Am si eu un Sandero Stepway, dar cu volan pe dreapta - fiind in Irlanda - stiti unde e localizat in cazul asta?
sorin1983
eu zic ca tot acolo smile.gif
torquemada
Sandero II Stepway 99,9% produs în Maroc cu aerotermă Denso (nu Valeo ca restul modelelor X52) cu acces la filtru pe stânga (cel mai probabil)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.